Google maps/navigation - še vedno ni za Slovenijo?

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
A to še vedno ne dela v Sloveniji?
Ali se je zgodil čudež?

(StreetView baje bo letos, tako da mogoče to pripomore...)
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Yippee ki-yay!

To je le za Android v4.0 in več?
Starejši imajo še vedno le Maps v6.x?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Če napišeš v iskalnik v aplikaciji

ok maps

ti ponudi, offline shranjevanje. No vsaj v naslednjih dneh bo, samo to pomeni kvečjemu Ljubljano naenkrat.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Yippee ki-yay!

To je le za Android v4.0 in več?
Starejši imajo še vedno le Maps v6.x?

Potrjeno dela tudi na 2.3.6!
zmaga.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Kul.

Sem zdaj videl pri nekom drugem. Zgleda, da nekaj funkcij nove verzija nima?
Recimo offline maps so čudni. Pa še izpisalo je, da za to območje ni omogočeno?

A to so spet neke politične omejitve? Že stara verzija je ponekod zavrnila lokalno shranjevanje mape, ker kao na "ni podprto na tistem območju".
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Brezveze...dokler ta navigacija ne bo popolnoma offline, ne bo nobene senzacije..Še vedno je treba imet vklopljeno podatkovno povezavo! Za slo še nekako gre, glede na to, da ima danes večina naročnikov pri naših mobilnih operaterjih že v osnovnih paketih kar dostojno zalogo podatkov, vendar, če pa gremo z navigacijo malo gostovat v tujino, pa lahko hitro nastane visok račun..
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Poleg tega je zoprno, ker je precej (za navigacijo "zanimivih") področij, kjer je signal slab ali pa ga ni.
Škoda, ker ne omogoča offline navigacije.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Poleg tega je zoprno, ker je precej (za navigacijo "zanimivih") področij, kjer je signal slab ali pa ga ni.
Škoda, ker ne omogoča offline navigacije.
ne vem, kako je to na Androidu, jaz za iOS uporabljam tole aplikacijo http://galileo-app.com/

offline mapo naredim z http://mobac.sourceforge.net/
vendar samo do verzije 1.8 je bilo možno izbrati za osnovo GoogleMaps, pa Yahoo MAps, GoogleEarth, Microsoft Maps...., sedaj z verzijo 1.9+ večinoma OSM in izpeljanke ... no na pašnikih se dobi vse

npr. lansko leto sem raziskoval Francijo... za osnovno navigacijo sem uporabljal iGO in Garmina, za pogledat kje sem na zemljevidu pa (offline) GoogleMaps

v novejšo verzijo Galilea lahko po novem tudi importiraš npr. custom POIje v .gpx obliki direktno
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Se če obstajajo preizkušene zadeve.... Zakaj le... navigon, copilot, sygic, tomtom, igo, ndrive. Vse te prav pripelje.
 
Nazadnje urejeno:

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Se če obstajajo preizkušene zadeve.... Zakaj le... navigon, copilot, sygic, tomtom, igo, ndrive. Vse te prav pripelje.
ja, saj za navigacijo tudi jaz uporabljam Garmina ali iGo
ampak če se ne pelješ samo čimhitreje iz A v B, sploh če si kje na neznanem terenu in iščeš izzive je pregledneje pogledati zemljevid ( v našem primeru Google Maps) in se malo orientirati ter naciljati novo destinacijo
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Citat:
Uporabnik dukimen pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Se če obstajajo preizkušene zadeve.... Zakaj le... navigon, copilot, sygic, tomtom, igo, ndrive. Vse te prav pripelje.
ja, saj za navigacijo tudi jaz uporabljam Garmina ali iGo
ampak če se ne pelješ samo čimhitreje iz A v B, sploh če si kje na neznanem terenu in iščeš izzive je pregledneje pogledati zemljevid ( v našem primeru Google Maps) in se malo orientirati ter naciljati novo destinacijo

Kaj je pa s tem narobe za orientrat in naciljat novo destninacijo?
screenshot2013-07-14-17-.png
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Kaj je pa s tem narobe za orientrat in naciljat novo destninacijo? [/img]
sem že prej omenil neznan teren in iščeš izzive, npr. iz Grčije greš v Albanijo v Sarande in iščeš variantne poti za v Drač (ali Ohrid)
albanija.jpg

s tem, da tale slikca je 20km pogled... lahko shraniš tudi 500 m poglede, samo datoteke postanejo precej velike
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Danes sem ta Waze naložil, ki ga je kupil google.

Všečen vmesnik je pa tudi vse online.
bonk.gif
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Mene zanima če kdo ve, kdaj nameravajo objavit streetview posnetke Slovenije?