Bitcoin-hudičeva valuta.

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
ksz

Ustanovitelj NiceHasha se že ene 14 dni po Mariboru vozi z Lamborghini Huracanom in 2 meseca starim BMW M4
smile-1.gif

m4 je nabavo medtem ko je čakal na lambota
grin1.gif

Prej je mel rentanega Huraca, zdaj pa je svojega kupil
smile-1.gif
 

Pika40

Zelenc'
7. dec 2017
15
0
1
Se ne spoznam na kriptovalute, vidim da se tum, zato bom zastavila nekaj vprašanj. Na petrolu se da kupiti neke kupone, s katerimi na določeni spletni strani vneseš kodo, tako da si napolniš denarnico. Torej lahko uporabim poljubno spletno denarnico, vzela bi npr. bicoin wallet od blochain. Je to pravilno? Mi svetujete katero drugo? A v eni denarnici imaš lahko več kriptovalut? Kako je pa s prodajo bitcoinov, ko jih imam enkrat v denarnici? Kje in kako se jih prodaja? A se je treba na borzo registrirat? Hvala za odgovore.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Ljudje previdno...

Si znaš odgovoriti na vprašanje zakaj bi jih kupila? Upas da bo dalje raslo, čeprav ne poznas zadeve ali verjames v prihodnost te tehnologije?
 

Pika40

Zelenc'
7. dec 2017
15
0
1
Se ne spoznam na kriptovalute, vidim da se tu, zato bom zastavila nekaj vprašanj. Na petrolu se da kupiti neke kupone, s katerimi na določeni spletni strani vneseš kodo tako, da si napolniš denarnico. Torej lahko uporabim poljubno spletno denarnico, nor. bitcoin wallet od blochain. Je to pravilno? Mi svetujete katero drugo? A v eni denarnici imaš lahko več kriptovalut? Ni mi pa jasno, kako je s prodajo bitcoinov, ko jih imam enkrat v denarnici? Kje in kako se jih prodaja? A se je treba na borzo registrirat, potemtakem jih tudi tam kupim in ni mi treba na petrol? Hvala za odgovore.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Citat:
Uporabnik Pika40 pravi:
Se ne spoznam na kriptovalute, vidim da se tu, zato bom zastavila nekaj vprašanj. Na petrolu se da kupiti neke kupone, s katerimi na določeni spletni strani vneseš kodo tako, da si napolniš denarnico. Torej lahko uporabim poljubno spletno denarnico, nor. bitcoin wallet od blochain. Je to pravilno? Mi svetujete katero drugo? A v eni denarnici imaš lahko več kriptovalut? Ni mi pa jasno, kako je s prodajo bitcoinov, ko jih imam enkrat v denarnici? Kje in kako se jih prodaja? A se je treba na borzo registrirat, potemtakem jih tudi tam kupim in ni mi treba na petrol? Hvala za odgovore.

Ti najbrž misliš na mbills od Halcoma
smile-1.gif
To je malce drugačna denarnica.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Prodaš na borzi. Tudi kupiš na borzi. Bistveno ceneje kot na Petrolu, kjer je provizija 7%. Denarnico si lahko enostavno narediš tukaj (dobro preberi navodila)
 
Nazadnje urejeno:

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Začetniki malo težko ravnajo z zasebnimi ključi, zato je enostavneje instalrati eno denarnico na telefonu, naprimer jaxx.
Edino kar si je vredno zapomniti, da si tistih 12 ali 24 besed ki jih program generira ob prvi inicializaciji dobro zapiše in shrani in nikomur ne razkazuje.

Potem pa lahko kupi BTC tudi na kakem ATM avtomatu
 

Pika40

Zelenc'
7. dec 2017
15
0
1
Ja, denarnico želim čimbolj preprosto, najraje tako ki bi jo imela kar na domačem pcju, saj se mi zdi varnejša od tistih na telefonu, ker imam pc ustrezno posodobljen in virusno zaščiten. Kako je pa z borzami, npr. Bitstamp je ok? Kot vidim je potrebno odpreti accout, kako pa potem naprej? Se nakupi, prodaja izvajajo s kreditnimi karticami?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
odpreš, potem pa verifikacija x dni, tako da ni najbolj eleganta rešitev v teh dneh buma.
 

Pika40

Zelenc'
7. dec 2017
15
0
1
A res, več dni traja verifikacija? Ne moreš kar takoj trgovati? Po hekerskem napadu je pričakovati padec vrednosti? Se bolj splača kupiti druge kriptovalute in ne bitcoina?
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Pika40 pravi:
A res, več dni traja verifikacija? Ne moreš kar takoj trgovati? Po hekerskem napadu je pričakovati padec vrednosti? Se bolj splača kupiti druge kriptovalute in ne bitcoina?

Tale napad niti nima veze z bitcoini toliko in samo blockchain tehnologijo.... nicehash je bil nekak vmesnik ( za lene ljudi) in je hranil denar v internih denarnici - katera ni bila del blockchaina.

Je pa v veliki meri odgovorn vsak posameznik, kateri si ni takoj rpenakazoval sredstav v prave denarnice in pa po eni strani sam nicehash, ker ni hotel izplačevati majših zneskov ( od 0.001 BC)
 

Pika40

Zelenc'
7. dec 2017
15
0
1
WhiteCell kaj je zate prava denarnica? Torej ne sme biti internetna, ampak taka ki jo imaš pri sebi, npr. jaxx na telefonu?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Manjše zneske ni problem imeti tudi v menjalnici, kaj večjega pa vsekakor čimprej iz menjalnice nakazati sebi v denarnico na telefonu ali računalniku ali še bolje na usb ključek ( ledger nano, trezor ali kaj podobnega) sicer se lahko zgodi kaj takega, kot se je včeraj v NiceHash.


To sem že večkrat ponovil in bom še: pravi lastnik kriptovalut je samo tisti, ki ima v lasti zasebne ključe.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Sem nazaj kupil... govorim pa v evrih... tak da zdaj je 13k. Stop limit pa naprej dvigujem. V bistvu mi je stop limit prodal na 12.600, ker je takrat padlo na 12400
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Zdej pa že mene malo srbi. Kako imate kaj nastavljene sell orderje? Da se ne bom zbudil zjutraj in bil v minusu
cheer.gif