Bitcoin-hudičeva valuta.

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Potem niso imeli veliko tam in se nimajo za kaj sekirati.

Če so imeli veliko, se je pa za vprašati, zakaj niso sproti prenašali v svoje denanice.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Ne vem kako je to sploh mogoče. Prvi korak konfiguracije je da moraš podat svoj wallet naslov.
Vseeno na twitterju folk joka da je imel gor tudi 2BTC in več
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Razlogov je več, dejstvo pa je da jih večina še nima strojne denarnice, nekateri sploh ne poznajo nevarnosti hranjenja kovancev na spletni menjalnici, spet drugi pa imajo sredstva gor, da lahko trejdajo.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ledger nano s. Na mimovrste je v akciji, se pa zna zavlečt z dobavo. Mogoče boljše vzet na eventus trenutno
smile-1.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Strojne denarnice niti ne rabi, najenostavneje si je zgenerirati zasebni ključ (in si ga zapisati na papir) in nato vse nakazovati na njegovo bitcoin adreso.

Če s sredstvi trguje je pa tako v zraku tudi opcija, da lahko tudi vse izgubiš
evil.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Strojna denarnica s seed možnostjo je vseeno dosti bolj butl proof
smile-1.gif


Meni ni jasno kaj točno je v ozadju, da btc raste kot zmešan, ampak verjamem novici, da gremo do 20k eur preden pride do korekcije. Info je s plačljivega telegram kanala, če še nisem napisal..
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
WinMiner bo prevzel vse z NiceHash. Sam ga uporabljam, je kr ql. Dobiš pa plačano v USD. Nakažeš lahk na paypal ali pa pretvoriš v kripto in na wallet.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Strojno denarnico je težje shekati, kot denarnice na računalniku ali telefonu, ker morebitni napadalec preko interneta nima dostopa do strojne denarnice.

Seed (24 besed) si je pa vseno potrebno nekam zapisati, za primer, če se z denarnico kaj zgodi, (če je izgubljena, ukradena uničena)
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
smile-1.gif


Citat:
Lastnika družbe z osnovnim kapitalom pol milijona evrov, sta podjetij Bitorious (45 odstotkov) s sedežem v Dornberku, njen direktor je prav Marko Kobal, 55 odstotkov družbe pa je v lasti H-Bit. Lastnik družbe H-Bit pa je Martin Škorjanc.

Zanimiv podatek pa je, da je Martin Škorjanc oče Matjaža Škorjanca, ki so ga pred leti zaradi spletnega kriminala s pomočjo ameriškega FBI v Mariboru aretirali slovenski kriminalisti.

https://www.zurnal24.si/sloven...ov-evrov-301488
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik rawr pravi:

Meni ni jasno kaj točno je v ozadju, da btc raste kot zmešan, ampak verjamem novici, da gremo do 20k eur preden pride do korekcije. Info je s plačljivega telegram kanala, če še nisem napisal..

A jebat ga. Pol pa dejmo neki dokupit po all time high. Če bo korekcija boš ti kriv
wink-1.gif
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Strojne denarnice niti ne rabi, najenostavneje si je zgenerirati zasebni ključ (in si ga zapisati na papir) in nato vse nakazovati na njegovo bitcoin adreso.

Če s sredstvi trguje je pa tako v zraku tudi opcija, da lahko tudi vse izgubiš
evil.gif

Hja, kot da bi govoril hebrejsko
hysterical-1.gif


Lahko tko, po domače. Po kmečko?
cool-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Razlogov je več, dejstvo pa je da jih večina še nima strojne denarnice, nekateri sploh ne poznajo nevarnosti hranjenja kovancev na spletni menjalnici, spet drugi pa imajo sredstva gor, da lahko trejdajo.

sredstva na nicehash za trejdat?
smile-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Vsaka kriptovaluta ima naslove, na katere nakažeš kovance. Vsak naslov ima zasebni/privatni ključ, ki je vbistvu dokazilo lastništva. To je edina stvar, ki jo potrebuješ za dostop do kovancev v končni fazi. Če poznaš zasebni ključ, lahko iz njega zgeneriraš javni ključ/naslov na katerega dobivaš kovance, kot tvoj trr. Nikakor pa ne moreš iz naslova/trr zgenerirat zasebni ključ, zato si ga je treba zapomnit ali napisat na list in ga shranit nekam, kjer ga vlaga, ogenj in dostalo ne more uničiti.

Pri strojni denarnici pa je isto s seed naključnimi besedami, katere je treba poznat! Vendar na nano S lahko "naložiš" ohoho različnih valut in še več naslovov in je dosti bolj komot za uporabo.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Razlogov je več, dejstvo pa je da jih večina še nima strojne denarnice, nekateri sploh ne poznajo nevarnosti hranjenja kovancev na spletni menjalnici, spet drugi pa imajo sredstva gor, da lahko trejdajo.

sredstva na nicehash za trejdat?
smile-1.gif

Res sem pisal na pamet. Sem pa zaj na 24ur videl, da je Nicehash vbistvu slovenski mining pool/stran za rudarjenje kripta. Verjetno sem kdaj slišal za nicehash, sem pa mislo, da je menjalnica.

Mogoče je bil inside job.. Delni lastnik družbe, ki ima preko nicehash je oče hekerja.

http://www.24ur.com/novice/slo...ili-racune.html
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:

Meni ni jasno kaj točno je v ozadju, da btc raste kot zmešan, ampak verjamem novici, da gremo do 20k eur preden pride do korekcije. Info je s plačljivega telegram kanala, če še nisem napisal..

A jebat ga. Pol pa dejmo neki dokupit po all time high. Če bo korekcija boš ti kriv
wink-1.gif

Korekcija bo v vsakem primeru
frown-1.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Kar denarnico na telefonu si nabavi, ker je najbolj enostavno
smile-1.gif

Izbira preverjenih denarnic je velika, jaxx, mycelium, samourai, coinomi ..


Za to kar sem zgoraj pisal, obstajajo preprosti programi v pythonu, ki iz izžrebane številke (256 mestna binarna številka ali 64 mestna hexadecimalna številka), ki predstavlja zasebni ključ, generirajo javni ključ in bitcoin adreso, na katero si potem lahko nakazuješ BTC. Če ta zasebni ključ uvoziš v katerokoli denarnico pa lahko iz nje tudi nakazuješ naprej in plačuješ.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Razlogov je več, dejstvo pa je da jih večina še nima strojne denarnice, nekateri sploh ne poznajo nevarnosti hranjenja kovancev na spletni menjalnici, spet drugi pa imajo sredstva gor, da lahko trejdajo.

sredstva na nicehash za trejdat?
smile-1.gif

Res sem pisal na pamet. Sem pa zaj na 24ur videl, da je Nicehash vbistvu slovenski mining pool/stran za rudarjenje kripta. Verjetno sem kdaj slišal za nicehash, sem pa mislo, da je menjalnica.

Mogoče je bil inside job.. Delni lastnik družbe, ki ima preko nicehash je oče hekerja.

http://www.24ur.com/novice/slo...ili-racune.html

slovenec je ja, je kar on sam napisal tole zadevo, genialno
smile-1.gif
mislim, je bilo ... do danes
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ja pa tudi ne. Bo recimo odsedel nekaj let če sploh, ima pa 55mio eur na enem naslovu. Dejansko si lahko zapomniš ta private key ali ga kje skriješ in ni variante da ga kdo drug najde.. Prideš ven in začneš novi lajf kot boss. Vmes cena še nenormalno naraste jasno... sick

Ross Ulbricht pa žal ne bo imel te možnosti (lifetime prison..), četudi ima kje private key do 140.000 btc (trenutno 1.6 milijarde eur), ki jih je zaslužil na silk roadu. oO