Bitcoin-hudičeva valuta.

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.069
113
na val202 je opozorilpri poročilih da strokovnjaki pravijo da bo počil mehurček. Seveda bo, ko se bodo posvečeni odločili da je dovolj. Torej tisti kiimajo 99,9 teh bitcoinov, par ljudi na svetu verjetno.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ponarejanje bitcoinov je nemogoče, ker so vse transakcije in stanja zapisana v blockchainu in tam "za večno" zapisane.

Blockchain je tako nespremenljiv in javno objavljen. Vsak si ga lahko dol potegne in pregleda, če bi ga pa kdo kaj popravljal, ne bo več veljaven, kar je s hashi mogoče enostavno preveriti veljavnost blokov, vsak naslednji blok ima zapisane hashe od predhodnikov.. Zato tudi omrežje "popravljen" blockchain takoj zavrže. .

V blockchain je mogoče samo dodajati nove bloke transakcij, kar pa tudi zelo veliko stane (energije in računske moči),

Nove bloke pridelujejo "rudarji", ki preko internetnega omrežja (p2p) tekmujejo, kdo bo prvi izračunal pravi hash iz predhodnih blokov in tako dobil pravico dodati naslednji blok transakcij v blockchain.
Kdor tako v naslednjem krogu zmaga, dobi za nagrado 12,5 novih BTC za na novo narudarjen blok in vse provizije (fee).
In to se ponavlja vsakih deset minut ( v bitcoin sistemu)

Tudi izvedba dvojne transakcije (double spending) je nemogoča, razen če bi nekdo dobil preko 51% moči celotnega omrežja, kar je pa tudi neverjetno glede na potrebno velikansko računsko moč, ki jo trenutno zahteva izračunavanje.
(10 milijard giga hashov na sekundo)
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Bitcoin Rich List

Prva (dolarska) milijarderja v bitcoinah sta ravno te dni postala brata Vinklevoss (znana tudi po tožbi proti Cukerbergu, da jima je ukradel idejo za Facebook)

Največ bitcoinov " v lasti" ima verjetno začetnik Satoshi Nakamoto, vendar nihče ne ve, kje je, niti kdo je to in tistih bitcoinov se že od začetka ni nihče dotaknil.
Možno je tudi, da so zasebni ključi za te začetne naslove izgubljeni in bitcoini s teh naslovov za večno nedosegljivi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.069
113
z vzvodi teh 0,1% lastnikov BC obvladuje trg. Je pa zanimivo videt kdaj in kako bodo vnovčili to loterijsko srečko.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Največji (in neznani) lastnik Satoshi Nakamoto ima po ocenah nekje 2% bitcoinov (6 milijard od 210 milijard skupne kapitalizacije), do katerih pa verjetno sploh nima več dostopa, če nima več zasebnih ključev.

Ostali (znani) večji lastniki tudi niso povezani v kakršenkoli kartel in tudi ni verjetno, da bi se kar vsi naenkrat odločili vse prodati, saj bi s tem najbolj škodili ravno sebi.

Sistem je tako genialno zastavljen, da v svoj prid zelo dobro izkorišča vse negativne lastnosti (nezaupljivost, pohlep, ..) vseh vlagateljev
evil.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
z vzvodi teh 0,1% lastnikov BC obvladuje trg. Je pa zanimivo videt kdaj in kako bodo vnovčili to loterijsko srečko.

confused-1.gif
če nekdo proda 2miljona bitcoinov,bo vse akr bo naredil sam sebi zbil ceno, ker trg ne bo kupil tega po trenutni ceni ampak po dupinški. ja sistem je sila zanimivo zastavlje in večji kot je, težje ga je premagat.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
zakaj bi pa premagal sistem, če je vse vredu. Preko vzvoda trgujejo bolj ali manj day traderji. Imaš pa na BTC možnost 1:5.

Da se pa dobit tudi 1:500 samo to moraš preko brokerja, ki je za forex. ICMarkets ponuja. Problem pri forex brokerjih je ta, da čez vikend ne trgujejo in potem imaš te luknje oz. gap v ponedeljek.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Mi smo šele early adopters oz. zgodnji uporabniki

Kaj si že kupu z njimi?

Samo zgodnji špekulanti lahko rečemo. Čeprav sem kar v dvomih z "zgodnji".

Kupil sem kar dosti z BTC ja... Večinoma komponente za računalnike. Maš pa debit card in si daš gor BTC pa lahko kupuješ kar češ z njo. Dal sem 1 BTC pa sem kupil vedno več stvari z njo, v bistu več kot sem naložil, ker cena BTC raste in vedno manj jih porabim
smile-1.gif


Tako to zgleda: https://www.youtube.com/watch?v=OMFzTWIiVmM
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.034
486
83
Kaj pa naj bi bilo tole?

Jure Tepina @juretepina
Major Cyber attack na kripto denarnice v Slo. Po prvih neuradnih info Izpraznjenih 500.000 računov, cca 56 mio. Več v @24UR zvečer.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Sicer se mi ne da brat razprav po raznih redditih ipd. ampak a je to potrjeno?

Ker ena od "opcij" je tudi da so sami prenesli na drug varen (cold storage) wallet iz X razloga.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ja to se dogaja in se bo. V končni fazi gre za denar, ki je sveta vladar..

Zato pa se nabavi strojna denarnica..

@Retro, res še enkrat hvala za to hudičevo dobro temo
smile-1.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Človeška naivnost je brezmejna.

Kljub vsemu štorijam s krajami se še niso naučili, da so samo tisti kovanci njihovi, ki jih imajo v svojih denarnicah, kjer vsak sam kontrolira svoje zasebne ključe.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Ja to se dogaja in se bo. V končni fazi gre za denar, ki je sveta vladar..

Zato pa se nabavi strojna denarnica..

@Retro, res še enkrat hvala za to hudičevo dobro temo
smile-1.gif


Vsa sreča da nisem vztrajal pri vlaganju, vseno mi ni ampak .....
cheer.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Človeška naivnost je brezmejna.

Kljub vsemu štorijam s krajami se še niso naučili, da so samo tisti kovanci njihovi, ki jih imajo v svojih denarnicah, kjer vsak sam kontrolira svoje zasebne ključe.

načeloma imaš na nicehash stanje dokler pač ne dosežeš izplačila, pol pa večina prenese nekam, tak da tu niti nimas kaj