Bitcoin-hudičeva valuta.

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Zanimivo (in pričakovano) dogajanje z darkcoini danes...

v zadnjih urah je tečaj močno padel zaradi "težav" pri nadgradnji denarnice in vpeljavi novosti (masternode, darksend, ..).
Dejansko je bil darkcoin wallet nekaj časa neuporaben, kar je med "nepoznavalci" povzročilo pravi preplah in množično prodajo darkcoinov (dump).
Tudi mintpal je prekinil trgovanje z darkcoini, cryptsy se nasprotno ni dal zmesti in je trgoval dalje.
evil.gif


S tem se je pa ponovno ponudila priložnost za poceni nakupe in dober zaslužek.

Wallet bodo v kratkem zagotovo uredili (fork je bil namreč za 25.maj napovedan že dolgo časa prej, vendar očitno v množici prezrt)
Tečaj bo začel ponovno rasti iz trenutnih 10$ na prejšnjo raven 15$ in več. (če prav pogledam, se že popravlja)

.. še Rothschildov nasvet: "Buy When There's Blood In The Streets "
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Zgornjo sliko sem našel na spletni strani (ki je zdaj ne najdem), pod katero je pisalo, kako zgleda farma računalnikov za rudarjenje bitcoinov.

Spodnja slika ni dosti drugačna, je pa z neke "farme računalnikov", kjer narudarijo od 100 do 300 BTC na dan.

feat_Bitcoin03__03__315.jpg
 
Nazadnje urejeno:

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
X11Coin je začel hitro rasti zaradi hash algoritma, ki porabi manj energije pri rudarjenju (in je iznajdba Darkcoina).

Seveda se da tudi z njim zaslužiti (60% je bila rast v tvojem primeru), kakšne velike prihodnosti mu pa ne pripisujem, ker je zgolj klon.
Jaz ga ne bi šparal za daljši čas.
Prvi je uvedel X11 Darkcoin, in je pravi inovator, ponuja pa tudi druge novosti, katerim bodo sicer pričakovano sledili tudi kloni, vendar na njih na daljši rok ne bi računal. ..
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Pri Darkcoinu je problem velik premine in ko bojo začetni minerji in devi začeli cashoutati bo cena bogve kakšna. S tem da se je sedaj pojavil še izboljšan X11 miner, ki so ga devi verjetno imeli že na začetku ampak ga niso izdali javnosti, tako da so si še večje zaloge nabrali. Vsekakor ko prodajo svoje zaloge bojo živeli brezskrbno do konca svojih dni, veliko ljudi pa se bo na pumpu opeklo
smile-1.gif


Na dolgi rok bom pa verjetno obdržal le BTC, nekaj malega LTC za ostalo se bom še pa odločil. Čeprav če ne razkiraš ne prefitiraš, lepo bi bilo danes vložiti 10-100€, čez leto pa odkriti da imaš 10000€ :D
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
S premine ima "težavo" tudi bitcoin, saj ima samo Satoshi Nakamoto (kdorkoli že to je) v lasti 1,5 milijona BTC, zgolj ene 100 ljudi pa skoraj tretjino bitcoinov.

Tu je edino Litecoin "čist", saj se je avtor odpovedal prvenstvu in prerudarjenju LTC...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Torej mi lahko eden ena navodila napiše kako se lotit
smile-1.gif


- registrirat se moram na bitestamps ali podobno.
- denar lahko nakažem prek paypala?
- ali rabim wallet, če samo kupim? (kako instaliram...? )

Dolgčas mi je pa, bi gledal online kako se mi 100€ plemeniti
smile-1.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Zgoraj je že razloženo, kako se lotiti
smile-1.gif


- pozabi na paypal in kreditne kartice (predrago)
- denar nakaži v menjalnico (bitstamp, kraken, ..) preko banke, potem pa tam kupi bitcoine.
- v drugi menjalnici (cryptsy, mintpal) zamenjaj bitcoine v svoje izbrane kovance in opazuj, kako jim vrednost raste (ali pa pada
evil.gif
)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
S kreditno kartico ne bo šlo oz tudi obstajajo ampak imajo visoke provizije, načeloma gre lažje z nakazilom. Sicer pa manj ciganski glede provizij so na kraken.com pa še računa ne rabiš verificirati (razen za večje vsote), ter izplačila so hitrejša kot na bitstampu. Lahko pa kupiš tudi lokalno (tale bankomat mislim da ima kar 5 ali 7% provizijo, tako a ne priporočam), seznam recimo (https://localbitcoins.com/instant-bitcoins/), ali pa tudi preko forumov: https://slo-tech.com/forum/t610213#crta

-Torej načeloma se registriraš na bitstamp/kraken (ali kupiš BTC direkt od fizičnih oseb, ki jih najdeš preko localbitcoin strani)
-ali nakažeš € na bitstamp/kraken, z njimi kupiš BTC
-BTC pošlješ na druge borze kjer kupiš alternativne kovance
-če zaupaš borzi načeloma ne rabiš nalagat drugih denarnic, sicer greš na spletno stran kovanca kjer potegneš denarnico, ki je ponavadi click to play, torej inštalacija ni potrebna

Če misliš redno spremljat ceno, moraš imeti ali zelo dobre živce ali pa vedet v kaj vlagaš, drugače je kr hudo gledat padce. Predvsem pa se ne poslužuj paničnih nakupov/prodaj ter vedno vlagaj tisto kar imaš viška, da ne bo potem stokanja.

Edit: me je že uuu prehitel
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Drugač pa za začetek se spravi na bitcointalk forum, veliko beri, se prijavljaj na free 100% POS kovance da spoznaš malo sceno, pa še zaslužiti se da s tem. Recimo s kovancema FAC in COMM sem preko 1BTC, pa mi je vzelo 10min da sem pognal denarnico in prilepil svoj naslov, kamor so mi poslali kovance.

Če se ti da komentirati, lahko na bitcointalk forumu za 50 komentarjev na mesec zaslužiš tudi 0.1BTC. (Hint-> pregledati moraš marketplace->services)
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Kaj je zaj z darkcoin denarnico?! Meni se noče updejtat, kot mnogim drugod po svetu... poznam finte delete blockchain in podobno, nič ne pomaga... Ostale denarnice sem rešo na tak način ali pa sploh ni blo treba nič brisat...

btw Dark pada, so pa primecoin, peercoin, namecoin in še ostali, ki imajo lep potencial pa so še nabavljivi po okej cenah.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Izjemno zanimivo. Zdaj pa se posodablja, ko sem wallet.dat in peers.dat "odstrano". Pred dnevi pa nič...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Po forku se ponavadi potegne tazadnja verzija denarnice ter se izbriše vse razen wallet.dat in more delat, edin če je napaka v denarnici, potem pa čakaš fix.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Evo pa spet ne dela, se ustavi po nekaj tisoč blokih... Denarnica je zadnja, ker pa dark ne ustvari mape v program files, pa mislim, da sem vse potrebno pobrisal... Še kdo s to težavo?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Pa spet dela, s hyper hitrostjo lol. Iz bloka 5000 je v minuti ali dveh prišel na 45000, 18weeks to 7 weeks.... wtf

Pa , ker je očitno nov wallet.dat, imam nov naslov, kar mi pomaga NIČ... Treba pobrisat nov wallet in starega dodat, ko se posinhonizira.
 
Nazadnje urejeno:

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Upam, da bo še nekaj časa zezalo, da bo čimveč folka prodalo in da bi cena spet čimbolj padla (na 4$)
evil.gif

Potem pa spet kupim ..
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
To niti ni pomembno, koliko je kateri drag, pomembneje je, za koliko % zraste.
Če kupiš za 100$ je vseeno ali kupiš deset tisoč malih ali enega velikega, glavno je, da iz 100$ narediš 150$ ali pa 200$.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Se strinjam. Je pa večja šansa, da se dobiček poveča, če maš več različnih kovancev, kot pa da staviš le na enega ali dva.

btw Darkcoin je obstal na 19 urah. Mam vse kovance, backup je, tak da mi je trenutno vseeno, če se posinka danes ali ne...