Bitcoin-hudičeva valuta.

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Če prav razumem, lahko sedaj iz svojega paper walleta nakažem BTC nazaj na exchange, in bom vseeno upravičen do BTG. V času forka sem imel sredstva v paper walletu.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Če ni nujno, bi bilo še za počakati do naslednje cepitve po 1.11.

Po cepitvah pa kar, ker lahko z istim zasebnim ključem upravljaš z vsemi valutami, ki imajo skupno zgodovino; BTC, BTG in novi fork segwit2x
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če prav razumem, bo sedaj še ena nova valuta, ki se bo klicala B2X al narobe predpostavljam?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Vsak fork prinese novo kriptovaluto, koliko je vredna je pa odvisno, kako je sprejeta in kdo jo podpira.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zakaj je Segwit2X toliko bolj pomemben, kot pa tale fork (Bitcoin Gold), ki se je zgodil včeraj?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Različni interesi.

BTG uvaja POW algoritem, ki naj bi ponovno omogočal rudarjenje z osebnimi računalniki.
zaradi otežkočene izdelave specialnih čipov

Segwit2x je pa posledica kompromisa, ki je bil sprejet maja, da so sploh lahko spravili pod streho segwit in so zraven morali dodati še opcijo povečanja velikosti bloka, vendar z zamikom nekaj mesecev (do 1.11).
Temu pa zdaj mnogi oporekajo in se nočejo pridružiti, zato gredo narazen (fork).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej ker so minerji razdeljeni, je možnost, da Bitcoin počasi nazaduje in prevzame vodilno vlogo novi B2X?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Da... v bistvu ima segwit2x cca 85% podporo minerjev. Ne vem, kaksno je sedaj stanje. Ampak obstaja moznost, da bodo sli na noz (beri: oboji bodo zeleli ostati/postati BTC). Zna biti kar velika zmeda, dokler ne bo jasnega zmagovalca.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Uuu, jebosunac, 85%...hmmmm. In kakšne prednosti pred BTC-jem bo imel novi B2X, da ga podpira kar 85% minerjev?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Ne poznam vseh podrobnosti... glavna razlika bo 2x večji blok. Kar pomeni, da bo lahko v enem bloku še enkrat več transakcij, kar bo pohitrilo potrjevanje transakcij. Se bo pa s tem tudi 2x hitreje večal blokchain, kar pomeni, da bodo minerji potrebovali 2x več diskovja.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Bral sem, da naj v času Segwita2X ne prodajamo ali kupujemo BTC-ja, ker ga lahko izgubimo, ker bosta na istih blockchainih in lahko sistem kaj pomučka. Kako pa bo, če boš recimo imel BTC na borzi? Je kako tveganje oz. ali je Bitstamp objavil kako novico glede Segwita2X. Na njihovi strani nič ne piše?
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Če imaš BTC na borzi, ni nobene bojazni, ker v tem primeru nimaš nobenih BTC-jev... imaš samo stanje BTC-jev, ki jih lahko nekam nakažeš, če želiš. Kateri BTC-ji se bodo nakazali, se borza odloči šele ob času nakazila.

Vsekakor pa ni priporočljivo delati transakcij, dokler veji nista 100% ločeni.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, kaj to pomeni 1 uro , 1 dan al 1 teden? Koliko rabi sistem oz. borza, da loči coine in kje se bo videlo, če je varno prodat BTC-je?
Glede na to, da je to miljardni posel, se mi zdi vse nekak, da se dela kr tko malo z levo roko, ker nikjer nič ne piše oz. nobeden ne ve nič in vsi vedo vse??? Na Bitstampu tud niso čist nič resni. Kako lahko furajo to zadevo...pa sej nimamo tortic noter naloženih? Tudi od Bitcoina Golda čist nič ne piše al pa sem jaz slep?
bonk.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Kot sem že omenil... takšnega forka, kot prihaja, do sedaj še ni bilo. Vse je odvisno od tega, kako se bo odvijalo. Če bo hitro jasen zmagovalec, bodo šle stvari naprej po ustaljenih tirih. Sicer je pa lahko še kar nekaj časa sranje. Načeloma je varno takrat, ko bo minan prvi 2x blok na novem chainu. Ampak ker se tukaj cepi 85% minerjev, ki vsekakor želijo, da bodo še naprej na najbolj dobičkonosni veji, obstaja teoretična možnost, da bodo poskušali na grd način originalno vejo izpodriniti (beri: s svojo močnejšo računsko močjo lahko celo prepisujejo transakcije, itd). Pač... nihče ne ve točno, kaj in kako se bo dogajalo. Milijardni posel gor ali dol... stvar je popolnoma neregulirana... high risk, high gain/loss. Tukaj tudi ljudje na bistampu ne morejo pogledati v kristalno kuglo. Najbolj varno bo, če sedaj prodaš in kupiš nazaj, ko bo jasen zmagovalec. S tem seveda dopuščaš možnost, da boš kak % možnega dobička izgubil (ali pa obvaroval). Mene osebno kratkoročna nihanja in dogajanja ne ganejo preveč. Jaz bom stvar pustil v walletu... pa če gre 50% gor ali dol.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, trenutno Bitcoinov nimam, ker imam vse v ETH, ki pa tud stoji, ko osel in se ne premakne nikamor. Glede Bitcoina sprašujem zato, ker bi ga morda kupil pred SegWitom2X, da dobim še nov coin, vendar se nekako ne upam. Tudi bojim se, kaj bo z ETH, če začne BTC strmoglavljat po forku?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Ta stari je res en bukselj. Ampak kakšen je šele un, ki je plačal $2,679,001 za večerjo (eno) z njim, da se lahko z njim pogovarja, verjetno o investicijah.
Res pa je, da pravi, no computer on my desk, no cell phone in my pocket, play bridge (Bill Gates je včasih njegov partner) at least 12 hours a week.
In naj bi v življenju poslal en(1) e-mail.