Bitcoin-hudičeva valuta.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.903
4.960
113
Kaj pa Bittrex. Je to samo menjalnica ali tudi denarnica? Zdaj imam BTC na Bitstampu (sem se pa verificiral tudi na Bittrexu), pa pri zadnji delitvi pri njih ni BTC delil na BTCash se pri njih to ni zgodilo. Sicer iz prve roke ne vem, ker takrat še nisem imel denarnice tam, tak so mi rekli.

Sicer pa se meni zdi bolj logično da je BTC v menjalnici v času cepitve, kot pa v denarnici. Tak bolj logično bi bilo, a ne.
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Prednosti in slabosti... če ga imaš v denarnici, kjer kontroliraš svoje privatne ključe, lahko po forku takoj, ko se stvari umirijo, nov coin preneseš na podprto menjalnico in z njim začneš trgovati. Slabost je pa to, da v tem primeru z nobenim kovancem ne moreš trgovati takoj, temveč moraš najprej narediti prenos.

Če ga pa pustiš na menjalnici, lahko sicer takoj trguješ... ampak obstaja možnost, da ne boš nikoli dobil novih kovancev (ali pa zelo zakasnjeno.... pač odvisno od politike menjalnice).
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Citat:

Ponzi je zavajanje, ki je tudi kaznivo in glavni akterji (običajno) končajo za zapahi
evil.gif

A zato je NSA tako iskala "Satoshi Nakamota"?
hysterical-1.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Vitalika Buterina, avtorja ethereuma, nihče ne išče.
Tudi protagonistov ostalih kriptovalut z vrha lestvice nihče ne išče.

Torej je po tvojem argumentu samo bitcoin ponzi, druge kriptovalute pa niso
evil.gif
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:

Sicer pa se meni zdi bolj logično da je BTC v menjalnici v času cepitve, kot pa v denarnici. Tak bolj logično bi bilo, a ne.

V času forka BCH si na Bitrexu avtomatsko pridobil BCH v vrednosti svojih BTC. Če sem prav razumel, je hec v tem, da če se borza odloči da bo podprla novo valuto, potem dobiš nove kojne.

Glede podpore golda na bitrexu je vse skupaj v megli :

https://steemit.com/bitcoin/@l...hey-answered-me

verjetno je najboljše imet BTC v svoji denarnici in potem kreirat gold denarnico iz btc denarnice.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Slika dobro ilustrira stanje z bitcoin forki
evil.gif


25.10. je napovedana prva cepitev (bitcoin gold) po 1.11 pa še druga.
Po prepričanju mnogih gre pač za nove poskuse oslabitve bitcoina po preverjenem receptu "deli (oslabi) in vladaj"

Priporoča se torej bitcoine, kolikor jih kdo še ima v menjalnicah, prenesti v svoje denarnice in se potem manj vrednih klonov čimprej znebiti (prodati)

Citat:

1. Use your normal Bitcoin software to generate a new wallet and save it offline.

2. Bring your current Bitcoin wallet online, and transfer all your current holdings into the new wallet.

3. Verify that your Bitcoin has actually been sent (at least six confirmations on the blockchain).

4. Download trusted software that supports the new fork.

5. Generate a new wallet using the new software, and save it offline.

6. Import your old wallet keys into this new software wallet, and send all the Bitcoin to your newly generated offline wallet.

7. Verify that your new currency has made it to the new wallet.




 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Čakaj, če je Bitcoin decentralizirana valuta, kako lahko potem neka skupina ljudi spreminja Bitcoin v neke cepitve itd. Tisti, ki se ne strinjajo z lastnostmi Bitcoina, zakaj ne uvedejo novo valuto čist na novo, brez šlepanja za BTC-jem
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ravno zaradi tega, ker je vse transparentno in odprto, lahko novo cepitev naredi vsakdo (ki ima 5 minut časa in nekaj znanja), vendar je njeno preživetje odvisno tudi od tega, kdo vse jo bo podprl. Če je nihče ne podpira, je takoj obsojena na propad in se je niti ne bo opazilo, če pa za njo stojijo močne skupine (rudarji, menjalnice, vplivni core developerji) ima pa vsaj priložnost, da se obdrži.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, dobro, hvala.
zmaga.gif

Ker vem, da se nekaj spoznaš na vse to, me zanima, kako to, da se ETH drži tako nizko, če pa ima hitrejše potrjevanje in mnogo boljšo tehnologijo, saj je/bo uveden v večjem obsegu v naša življenja. Kar nekako stagnira. Sem prodal BTC pri 4780€ in kupil takoj ETH, pri 272.5€, vendar je v parih dnevih spušil na cca 250-255€ Sem mislil, da se bo iz 272€ zopet dvignil gor, kjer se je držal tam nekje do 290€, vendar je šel kontra, verjetno zato, ker je folk dvignil in kupil BTC. A misliš, da ima ETH boljšo prihodnost od BTC-ja-mislim predvsem v smislu % dviga vrednosti?
Morda bi bilo dobro, da se naredi še tema o Ethereumu?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ethereum zaenkrat kot avtoriteta obvladuje Vitalik in če je tam fork, se obdrži samo ena veja
(izjema je bil fiasko z bugom v DAO kodi in po forku, ki je vrnil stanje pred vdorom, obstanek ETC)

Ethereum ima po mojem mnenju še svetlo prihodnost, vendar ga morajo še malo porihtati in rešiti nekaj težav
(predvsem scalabilnost) Ravno prejšnji teden je šel skorajda neopazno skozi cepitev.

Po nekih analizah naj bi v roku enega leta prilezel celo do 5000$ (bomo videli
evil.gif
)
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Tudi tako lahko imenuješ cepitev, kjer stara veja ni več kompatibilna z novejšo.

Nekaj dni se je pisalo o "nestabilnosti omrežja", ker še niso vsi preklopili na novo verzijo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, sedaj pa najpomembnejše vprašanje...če sedaj BTC po forku oz po Segwithu2 1. Novembra pade oz se zgodi oreng korekcija, a bo tud ETH padel, ker načeloma se je v preteklosti dvigoval skupaj z BTC-jem, sedaj pa deluje kontra in me zanima, a bo po korekciji šel ETH gor ali dol. Saj vem, da ne vidiš v prihodnost, vendar pomoje imaš neko svoje mnenje?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Zaenkrat še ne, sicer pa niti ni pomembno katera, denarnica ga bo podpirala.
V tisto, ki ga bo prva podprla, uvoziš zasebne ključe, ki si jih pred tem izvoziš iz jaxx denarnice in potem tam trguješ dalje.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Tako kratkoročno ni mogoče vedeti, kaj bo, v začetku bo verjetno lahko celo popolna zmeda, malo gor, malo dol .. BTC tečaj lahko pade tudi za polovico, in polovico pusti forkom, kar se mi sicer zdi malo verjetno, lahko pa bo samo še bolj zrastel, kot se je zgodilo po zadnjem forku.

Če je BTC v težavah običajno rastejo druge kriptovalute, ker se vlagatelji selijo v bolj varne vode, vsaj začasno.

Dolgoročno sem prepričan, da se bodo tečaji tako ETH kot BTC še dvigovali.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.097
113
39
MB
ksz

pa dajte bit pazljivi potem pri čimprejšnjem dumpanju btc golda, ker zaenkrat replay protection ni potrjen
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Bom naredil eno temo tudi glede Ethereuma (mislim, da si zasluži), pa dajmo tja pisat, da se ne bo mešalo tu gor.