Bitcoin-hudičeva valuta.

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.732
113
Prijavit moraš kar namajnaš. Kar zaslužiš z vlaganjem, ne rabiš.

Na valu202 je bil nedaleč nazaj Vroči mikrofon na to temo. Mislim da je govorila celo ena teta s FURS a.

mp3
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.945
9.097
113
39
MB
kar me zmoti na prvo žogo, pri prebiranju whitepapera, da nikjer ni ekipe, oz nočejo pokazat ljudi, tak da ... ne pravim da je nateg, pač previdno
smile-1.gif
bom ob priliki še bitcointalk temo preletel
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.942
755
113
Kolko sem jaz preletel temo se mi zdi ok. Jaz več kot en ETH nebom investiral. Če pa nena pa se magari registriras za free "5€".
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Kaj pa je pol to:

Rudarjenje kriptovalut je transakcija, ki ni predmet DDV. Rudarjenje kriptovalut nima določenih strank, nove virtualne valute samodejno ustvari omrežje.
Tudi potrjevanje transakcij, ki jih opravijo rudarji med rudarjenjem virtualnih za nagrado v obliki provizije, ne predstavljajo storitve, ki bi bila predmet DDV, če je provizija prostovoljno dana s strani osebe, ki opravi transakcijo s kriptovaluto (tudi brez provizije bi bila transakcija potrjena), in gre z vidika rudarja za storitev potrjevanja kriptovalute, ki rudarju ne daje nikakršnih pravic do prejema plačila zanjo.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Če ti rudariš preko bazena rudarjev oz. pool (nanopool, dwarfpool...) Tam se za uspešen block porazdeli nagrada med vse, to je zame smatrano kot napitnina, ki pa ni predmet obdavčitve...
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Kaj pa je pol to:

Rudarjenje kriptovalut je transakcija, ki ni predmet DDV. Rudarjenje kriptovalut nima določenih strank, nove virtualne valute samodejno ustvari omrežje.
Tudi potrjevanje transakcij, ki jih opravijo rudarji med rudarjenjem virtualnih za nagrado v obliki provizije, ne predstavljajo storitve, ki bi bila predmet DDV, če je provizija prostovoljno dana s strani osebe, ki opravi transakcijo s kriptovaluto (tudi brez provizije bi bila transakcija potrjena), in gre z vidika rudarja za storitev potrjevanja kriptovalute, ki rudarju ne daje nikakršnih pravic do prejema plačila zanjo.


Govora je o DDV-ju, ne o dohodnini oz. davku iz dejavnosti oziroma davku od dohodkov pravnih oseb.
Mnogi mečejo vse davke v eno malho.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Če ti rudariš preko bazena rudarjev oz. pool (nanopool, dwarfpool...) Tam se za uspešen block porazdeli nagrada med vse, to je zame smatrano kot napitnina, ki pa ni predmet obdavčitve...


Osnova je rudarnjene, ki pa je obdavčljivo.

Torej če bi prodajal projekt. npr. gradnja objekta V projektu sodeluje 10 udeležencev, ki za uspešno dokončan objekt ter uporabno dovoljenje prejmejo nagrado npr. 100k, vsaj po 10k. Bi to smatral kot napitnino in zate nebi bilo obdavčeno, ali bi ta dohodek predstavljal del dohodka za opravljen projekt?
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Če je to nagrada, zakaj bi to dajal kot del dohodka od projekta... Če je to plačilo, pol itak ni debate, ker pa je to smatram bonus za predčasno in uspešno dokončanje projekta, pol bi se rad izognil ekstra davčenju...

Če ti prodaš 100 kepic sladoleda v eni uri in dobiš za nagrado od šefa še 10% viška od vsake prodane kepice, kaj boš to podal kot dohodek al kot nagrado?

Dejstvo je da DDV plačaš že vnaprej za vse, nakup strojne opreme, elektrika in pol če še davek plačaš si lepo oskubljen...
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Torej če ti jaz rečem za projek, ki mi ga boš izdelal ti plačam 10k, zraven pa ti dam še 5k nagrade, boš v davčno napoved prijavil zgolj 10k?

Oziroma če podam na tvojem primeru: Če ti bo šef obljubil 100eur plače na uro če prodaš 100 kepic, bo tvojo plačo predstavljalo 100eur. Če jih pa prodaš več pa ti ponudi 10eur nagrade, bo tvojo bruto plačo predstavljalo 110eur ne zgolj 100eur. Ne moreš 10% stimulacije pobasati v žep neobdavčeno pa četudi jo ti smatraš kot napitnino. Če bi napitnine bile izkazane na račnih trgovcev bi bile le te tudi obdavčene, tako pa grejo običajno natakarjem v žep mimo računa.


p.s. še 1x, govora je o obdavčitvi z dohodnino, z DDV-jem jasno piše, da rudarjenje ni predmet obdavčitve y DDV-jem.



Neobdavčljivih nagrad SLO davčni sistem ne pozna, oziroma jih vsaj jaz ne poznam.


p.s. tako je zgolj moje mnenje, lahko ti meniš drugače.
 
Nazadnje urejeno:

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
ksz

Danes ponoči je bil aktiviran SegWit v Bitcoin omrežju.

Gre za dosti pomemben dogodek, da ga je potrebno posebej omeniti, saj so se "priprave" in pregovarjanja vlekle več kot leto in pol.

Prinaša kar nekaj novosti, ki lahko dolgoročno (vendar še ne povsem jasno) pomenijo veliko.

- efektivno povečanje bloka transakcij
- odprava buga (transaction malleability)
- možnost efektivne implementacije "second layer" chainov, (primer Lightning Network)

Predvsem tretja točka odpira celo paleto novih možnosti od hitre in poceni obdelave masovnih mikro plačil (plačila kavic in drugih malenkosti) do vpeljave novih tehnologij (atomic swap), ki lahko omogočijo neposredno menjavo med različnimi kriptovalutami znotraj blockchainov brez posredovanja menjalnic.
Menjalnice bi za trgovanje med kriptovalutami lahko v bližnji prihodnosti tudi povsem izginile.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
To bi bilo super, da exchangi ne bodo rastli ko gobe po dežju. Niti niso enotni, vsak ma svojo platformo in svojo ceno pa še provizijam se izognemo.
 

B81

22. jul 2007
34.399
8.904
113
Ksz

Kako je zdaj s prijavo na bitstamp? Kako dolgo traja, da potrdijo racun?

Kolega mi tezi, da bi rad nalozil, pa ne ve nic kam pa kako.
Sam pa sem izgubil VCode in morm resetirat.
Na krakenu imam racun, bo tam hitreje slo?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.732
113
Na bitstampu so me 14 dni nazaj potrdili zelo hitro. V petek zvečer sem se registriral, v soboto dopoldan je bilo že potrjeno.

Denar nakažeš preko SEPA nakazila (UPN). Pač paziš da v Namen nakazila na upn ju napišeš tisto kodo ki jo dobiš na strani, ko izbereš Deposit -> SEPA.
Traja pač tako dolgo kot traja sepa nakazilo, se pravi cca pol delovnega dneva. Pri nakazilih s kreditno so brutalne provizije.
 

B81

22. jul 2007
34.399
8.904
113
Poznam, sem nekaj nalagal pred leti...paypal bi mi najbolj ugajal, ker tja dobivam nekaj.
Sprasujem pa bolj za kolega, da njemu odprem racun.
Hvala
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pri meni so rabil od petka do ponedeljka. Sem že malo pozabil, vendar rabiš poslat mislim da sken oz. dobročitljivo sliko osebne, pa dokaz o stalnem prebivališču (po netu sem prebral, da folk pošilja kar sliko bančnega izpiska (pač zbrišeš občutljive podatke o stanju ipd))