Bitcoin-hudičeva valuta.

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tenx
zmaga.gif
 

f5jfreak

Pripravnik
27. maj 2017
65
0
6
Zdravo

Gledam malo po borzah in imajo različne cene za posamezno valuto. Recimo bitstamp in kraken se kar precej razlikujeta pri bitcoinu. Ali je to vedno tako in katera borza je najboljša za trgovanje? Se mogoče že ve kdaj pride na bitstamp eth valuta?

No še nekaj me zanima. Ali je smiselno imeti recimo za 1000eur valute v denarnici ali na borzi? Po katerem borznem tečaju se gleda pri Jaxx denarnici
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Recimo gledam Bitstamp, kjer piše, da imajo 98% vseh Bitcoinov na "cold storagu". Torej jim sploh ne morejo heknit Bitcoinov al je kaka varianta? Jaz sem jim poslal vprašanje, kdaj začnejo z ETH-jem in po 3 dneh še ni odgovora. Se je pa žena še registrirala in je bila potrjena v 1 dnevu.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Provizija se ti zmanjšuje če več kupuješ in prodajaš. Bolj ko to počneš in nabereš nek volumen bolj se ti zmanjša cena.
 

f5jfreak

Pripravnik
27. maj 2017
65
0
6
Živjo

počasi začenjam spoznavati svet kriptovalut. Nekaj sem že prebrav, nekaj poskusil kupit na bitstampu, si poslati v denarnico, pretvorit bitcoine v etherone kar v denarnici... Ker me predvsem zanima etheron valuta sem si odpru na krakenu račun in si naložu že nekaj etheronov iz denarnice.

Sedaj me pa znanima kako prodati valuto na krakenu oz. kako dogo traja transakcija iz etherona v eur.

Šel sem na order, označil sell, število etheronov, ki bi jih želel pretvorit v eur, pri eur sta pa dve opciji MARKET in LIMIT...če prav razumem pri market prodaš pri trenutni ceni za limit pa nastaviš pri kakšni vrednosti se naj transakcija izvrši.

Uglavnem označil sem na market in ti pokaže koliko eur dobiš od prodaje, klikneš sell in zadeva gre v orders. No sedaj pa tisto kar me bega. Še vedno na računu vidim staro stanje valute. Ali nebi mogla valuta se zmanjšat za število prodanih etheronov v trenutku potrditve? Razumem, da se ne bodo takoj na računu pokazali evri. Ali sem kaj spregledal kar bi še moral narediti? Če se mora počakat pač nekaj časa ali bodo prodani po tečaju, ki sem ga potrdil kljub temu, da vmes vrednost etherona pade ali naraste?


hvala

lp
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ti si nastavil ceno ob kateri naj se proda. Ce ni nikogar, ki bi kupil po tej ceni se zadeva ne proda.
 

f5jfreak

Pripravnik
27. maj 2017
65
0
6
Res je...nastavil sem na market in je šla transakcija samo med odana naročila.

Zgleda pa da je sedajle treba malo počakat za vlagat v valute, ker vse hitro pada.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Na krakenu klikni new order potem klikni beta, pride ti ven graf. Na grafu maš opcije buy in sell, ti klikneš sell in vpišeš kolko ETH boš prodal spodaj se ti izpiše kolko dobiš v €. Če maš market pomeni da je to trenutno kolko dobiš. Počakaš par sekund in to je to. Seveda če se vmes graf sunkovite pomakne dol je cena druga in moraš ponovno kliknit sell da se updejta ali pa uporabi limit, tam vpišeš ceno po kateri bi prodal in ko se dotakne te cene bo tisti ki bo želel kupiti prevzel tvoje naročilo...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Hvala za info ja.
smile-1.gif
Sem jih seveda nekaj nabavil.

Čez caa 10 min pa se začne nov ICO. Pomojem kar velika zadeva, ki bo končana v nekaj minutah.

Status, Mobile Ethereum client: Status ICO