Bitcoin-hudičeva valuta.

tomi

Guru
1. sep 2007
17.970
9.085
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ok, mau sm tečen...samo me zanima, čeprav je tema o Bitcoinu, kje bi lahko najhitreje kupil Ethereum. Na Krakenu rabijo ene 3 tedne, da ti potrdijo validacijo, na Bitstampu ga ne ponujajo (so rekli, da v juniju). Torej, Ethereum raste za popizdit...bi ga že prejšnji teden kupil za 250€ (sedaj je že čez 300€) in nočem čakat Bitstampa, ko bo ETH 500€. Torej, ve kdo?

FOMO is strong
smile-1.gif
načeloma bo še kaka korekcija, tak da ne skrbi, sicer pa kraken ti ja porihtajo v par dneh, si že prijavljen sploh?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj pomeni FOMO?

Torej, registriran sem samo na Bitstampu, na Krakenu še ne. Vendar, preden me bodo registrirali na Krakenu, bodo na Bitstampu verjetno že začeli poslovati z ETH-jem in bom imel potem brezvezen acount na Krakenu
rolleyes-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne poznam nobenega blizu mene. S tem se trenutno v moji družbi samo jaz ukvarjam
grin1.gif

Vseeno hvala za namig
zmaga.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
449
83
Če se ti res mudi pač greš na btc bankomat (https://bitnik.eu/) s 4% provizije, pa si nakažeš recimo na bittrex, poloniex in tam zamenjaš za eth. Po tem ko bitstamp doda eth, pa prestaviš tja.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.970
9.085
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Kaj pomeni FOMO?

Torej, registriran sem samo na Bitstampu, na Krakenu še ne. Vendar, preden me bodo registrirali na Krakenu, bodo na Bitstampu verjetno že začeli poslovati z ETH-jem in bom imel potem brezvezen acount na Krakenu
rolleyes-1.gif
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=fomo
grin1.gif


meni so kraken porihtali v tier 2 v par dneh, je pa res da je zdaj verjetno gužva, tak da kot so ti predlagali, na bitcoinomat po bitcoine pa povem menjaš v eth
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.970
9.085
113
39
MB
En medklic ... kdor ima na krakenu kaj viska ... ICN je glih v dipu, buy buy
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Pri instalaciji denarnice (Jaxx) si moral vnesti 12 besed, ki jih imaš gotovo nekje skrbno spravljene.
S temi 12 besedami lahko kreiraš/regeneriraš denarnico tudi na računalniku in boš imel tam enako stanje, kot na telefonu.

Vendar pozor, jaxx denarnica ni preveč varna, zato je za večje zneske resno odsvetovana.
Na računalniku uporabi raje Exodus, ki ti pokaže stanje z istimi 12 besedami, vendar ima te dobro zašifrirane z geslom, ki si ga sam izbereš.
Kljukci pri jaxx so geslo za šifriranje zapekli kar v kodo in tako lahko tvoje coine ukrade vsak, ki ima dostop do računalnika in 5 minut časa.

Hmm, Jaxx ma cel kup verifikacij, tako da ni glih tako, da ti vsak ki ma 5 min vzame. Drugače pa je isto za exodus, malo si preberi review pa boš videl da jim tam kradejo prav tako. Poleg tega Exodus nima opcije, da si daš svoj fee pri transferju BTC ampak vedno plačaš max. Se pravi tudi če želiš poslat le 5 usd ti bo trasnfer stal 15 usd... Najbolj varno je kak ledger ali paper wallet...
 
Nazadnje urejeno:

f5jfreak

Pripravnik
27. maj 2017
65
0
6
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Pri instalaciji denarnice (Jaxx) si moral vnesti 12 besed, ki jih imaš gotovo nekje skrbno spravljene.
S temi 12 besedami lahko kreiraš/regeneriraš denarnico tudi na računalniku in boš imel tam enako stanje, kot na telefonu.

Vendar pozor, jaxx denarnica ni preveč varna, zato je za večje zneske resno odsvetovana.
Na računalniku uporabi raje Exodus, ki ti pokaže stanje z istimi 12 besedami, vendar ima te dobro zašifrirane z geslom, ki si ga sam izbereš.
Kljukci pri jaxx so geslo za šifriranje zapekli kar v kodo in tako lahko tvoje coine ukrade vsak, ki ima dostop do računalnika in 5 minut časa.

Hmm, Jaxx ma cel kup verifikacij, tako da ni glih tako, da ti vsak ki ma 5 min vzame. Drugače pa je isto za exodus, malo si preberi review pa boš videl da jim tam kradejo prav tako. Poleg tega Exodus nima opcije, da si daš svoj fee pri transferju BTC ampak vedno plačaš max. Se pravi tudi če želiš poslat le 5 usd ti bo trasnfer stal 15 usd... Najbolj varno je kak ledger ali paper wallet...

In kateri fee je najbolje imeti nastavljen? Se pusti kot je na normal fee ali ga je pametno spremeniti? Je odviseno od provizije in časa trajanja nakazila. Ali ta fee vpliva tudi na pretvorbo med valutami ali samo pri pošiljanju valute na drug račun?

LP
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Uh, sem malo zaspal glede teh valut. Vidim, da je nova moda Ethereum... Bi blo za kupit al je že prepozno? Vem, vprašanje za miljon evrov... No, kupil bi nekaj komadov, recimo 5. (Načeloma tudi če izgubim, tega denarja ne bom pogrešal.)

No, bitcoine sem gledal, ko so bli po 20€. Se mi je zdelo škoda reskirat jurja, ker ko bom kupil, bodo sigurno padli...
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Jaxx je sicer čisto ok denarnica, vendar so v soboto 10.junija odkrili resno ranljivost, ki jo je sicer mogoče odpraviti, vendar je bil bolj presenetljiv prvotni arogantni odgovor iz jaxxa, da tega ne nameravajo popravljati in da naj za varnost na svojem računalnbiku pač vsak poskrbi sam.

Kasneje je Charlie Shreem, (ki je pridruženi član jaxx teama), nekoliko omilil zadevo in sporočil, da zadevo že urejajo in da bo nekaj časa trajalo,
da naredijo novo varnejšo verzijo jaxx denarnice.


Tu je opisan postopek, kako je potrebno prekopirati samo eno datoteko iz tvojega računalnika in potem je že mogoče iz nje ekstrahirati 12 besed, s katerimi je mogoče odtujiti vse coine, kar jih je v denarnici
(ko ima napadalec to datoteko pri sebi, pridobljeno direktno ali preko kake malware kode, po spodaj opisanem postopku z lahkoto odkrije 12 besed in za to ne rabi več dostopa do tvojega računalnika, da ti izprazni vse račune v jaxx denarnici).

Extracting the Jaxx 12-word wallet backup phrase


V drugih denarnicah, Exodus, Electrum tak napad ni mogoč, ker so datoteke šifrirane z geslom, ki si ga sam izbereš.
Nekateri pač varnosti namenjajo večjo pozornost
evil.gif
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
Na istem blogu svetujejo dati mapo /user/appdata/roaming/jaxx (windows desktop verzija) na kak zakriptiran kontejner, npr Veracrypt, in ga vklapljaš po potrebi. Pa imaš neke vrste cold storage.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
E vidiš kodiran virtualni disk zna bit OK rešitev. Problem pa še vedno ostaja, če se zapičijo vate bodo slej ko prej vdrli in pokradli, tako da če želite držati valute dalj časa jih shranite offline...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Za sproti, par sto evrov v tošl, ostalo pa na offline računalnik ali na nano s ali v trezor ali na papir ... za miren spanec
evil.gif