Bitcoin-hudičeva valuta.

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Imejte 2m vrvice za sreco na vrvico na zalogi. Ker tole bo nekatere bolelo tako ali pa celo bolj kot nkbm.

Bravo, tocno tako sem jaz razmisljal pred kakimi 5 leti, ko mi je eden od ustanoviteljev bitstampa razlagal o bitcoinih. Pa me je mikalo, da bi jih kupil nekaj, za kakih par 100€ ampak sem si premislil, ker se mi je zdelo to kar nekaj in je bila takratna vrednost par 10€ po nekaterih mnenjih ze kar lepo napihnjena.
uf-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Ne no stari, strik nucas. Po celi temi vsi pisejo, naj folk not zabije denar ki ga ne bo pogresal ce gre kaj narobe (kot pri vecini spekulativnih zadev), model pa vsem strik predlaga.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne no stari, strik nucas. Po celi temi vsi pisejo, naj folk not zabije denar ki ga ne bo pogresal ce gre kaj narobe (kot pri vecini spekulativnih zadev), model pa vsem strik predlaga.

A ne vidiš mojega smajlija? Na čem visi? Namignem ti, začne se na Š in konča na TRIK.
hysterical-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Matr ste se razpasli, samo par dni nisem čekiral pa je že cel roman za prebirat :D

@Hanzi, zakaj misliš da bodo kripto izginile oz. bo folk bolela glava? Upad cene definitivno bo ampak na nulo oz. izginit pa ne bodo mogli. Glede na to da jih države postopoma uveljavljajo, kot je npr. Japonska aprila uradno prepoznala BTC kot plačilno sredstvo, je bolj sledeče, da se bodo kriptovalute razpasle še bolj.

Kvečjemu bi se moralo sedaj posvečati prenosu fiat denarja na blokchain tehnologijo in tehnologijo proti krajam in zlorabam in uveljavitev kriptovalut za vsakodnevno uporabo kot je nakup živil itd... S tem bi se volatilnost zmanjšala in dobičkonosnost tudi ampak gre se za revolucijo bančnega sistema in uveljavitev neodvisne valute, ne pa da špekulanti bogatijo
smile-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Kvečjemu bi se moralo sedaj posvečati prenosu fiat denarja na blokchain tehnologijo in tehnologijo proti krajam in zlorabam in uveljavitev kriptovalut za vsakodnevno uporabo kot je nakup živil itd... S tem bi se volatilnost zmanjšala in dobičkonosnost tudi ampak gre se za revolucijo bančnega sistema in uveljavitev neodvisne valute, ne pa da špekulanti bogatijo
smile-1.gif
Počasi... tudi če je tole scam... ideja o poti je prava...
Citat:
May 17th, 2017. After 12 months in development, Monaco Technology GMBH unveiled it’s revolutionary Monaco VISA® Card and App today. Besides traditional funding sources, Monaco can be funded with Bitcoin, Ethereum and other ERC20 tokens.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Ja pa mastercard naj bi ze nekaj casa razvijal storitve z uporabo ripple tehnologije...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ja sem videl, sej je že zunaj nekaj debetnih kartic. Problem je ker je cena transakcij draga oz. si računajo par procentov zase. Vsi delujejo na bazi nagrade, da se čimveč zasluži pa da njihov altcoin zraste čim več.

Počasi bi se moralo prešaltat na stabiliziacijo in širjenje med maso in nižanje stroškov, da bo res zelo poceni in sicer tako poceni, da si bo nek reven dejmo vzet v tem primeru "Indijec" lahko privoščil po 100 transakcij dnevno in ne utrpel škode transakcijskega stroška ter upada valute za 20% v 5 min. ... Samo ok, mogoče ker sem navajen tega je zame to počasi, medtem ko večina šele ugotavlja kaj to je.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Novo vprašanje....nikjer nisem zasledil, koliko je minimalna starost za acount na Bitstampu?

edit: sem našel. Imeti moraš najmanj 18 let
 
Nazadnje urejeno:

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ether je vzletel, samo danes +15% in že presegel $300

Ni videti, da gre za "neutemeljeno napihovanje balona za konje"
evil.gif


Singapur je tokeniziral svojo valuto v Ethereum blockchain , podobno razmišljajo tudi številne druge države (Rusija, Avstralija, ...)
Če bo šlo tako naprej, bo že poleti presegel $1000 ..
 

f5jfreak

Pripravnik
27. maj 2017
65
0
6
Zdravo. Mi lahko kdo pove kako naj iz bitstampa dam BTCje v denarnico, ki sem jo naložil na telefon (jaxx) in kako potem tam notri menjaš med valutami
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
V denarnici ti piše katera je tvoja bitcoin adresa in na to si nakaži iz bitstampa (withdrawal)

Za menjavo med valutami je v jaxx denarnici na sredi ikonca, ki zgleda kot glava lisice za ShapeShift
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Morda kdo ve, kdaj se mislijo zmigat pri Bitstampu in začet trgovat z Ethereumom?
 

f5jfreak

Pripravnik
27. maj 2017
65
0
6
torej , æe prav zastopim. Grej na bitstamp strani pod withdrawal-bitcon-withdraw in pod destination withdraw adreso vpišem ta moj bitcon adreso, ki ga imam napisanega na jaxx denarnici, vsoto bitcoinov, ki jih želim prenesti in two factor avtorizacijsko kodo. Če je temu tako ali je kakšna pot kako to adreso iz jaxx denarnice prenesti, da je ni treba ročno vpisovati, ker se lahko hitro zatipkaš.
 

f5jfreak

Pripravnik
27. maj 2017
65
0
6
OK. mislim, da mi je uspelo.Sedaj pa še nekaj o denarnici. Koliko časa se čaka, da se pretvori iz ene v drugo valuto? Kakšna je provizija za menjavo v denarnici.
Če naredim backup denarnice ali sem se zavaroval pred morebitno izgubo telefona ali da telefon odpove...Ali obstajajo iste denarnice za na telefon in računalnik?

LP
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, mau sm tečen...samo me zanima, čeprav je tema o Bitcoinu, kje bi lahko najhitreje kupil Ethereum. Na Krakenu rabijo ene 3 tedne, da ti potrdijo validacijo, na Bitstampu ga ne ponujajo (so rekli, da v juniju). Torej, Ethereum raste za popizdit...bi ga že prejšnji teden kupil za 250€ (sedaj je že čez 300€) in nočem čakat Bitstampa, ko bo ETH 500€. Torej, ve kdo?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Pri instalaciji denarnice (Jaxx) si moral vnesti 12 besed, ki jih imaš gotovo nekje skrbno spravljene.
S temi 12 besedami lahko kreiraš/regeneriraš denarnico tudi na računalniku in boš imel tam enako stanje, kot na telefonu.

Vendar pozor, jaxx denarnica ni preveč varna, zato je za večje zneske resno odsvetovana.
Na računalniku uporabi raje Exodus, ki ti pokaže stanje z istimi 12 besedami, vendar ima te dobro zašifrirane z geslom, ki si ga sam izbereš.
Kljukci pri jaxx so geslo za šifriranje zapekli kar v kodo in tako lahko tvoje coine ukrade vsak, ki ima dostop do računalnika in 5 minut časa.