Bitcoin-hudičeva valuta.

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Med kriptovalitami lahko trguješ tudi brez menjalnice in za to sploh ne potrebuješ računa v menjalnici.

Denarnice (jaxx, exodus) imajo že vgrajen ShapeShift in samo s klikom lahko pretvoriš željeno količino bitcoinov v ether, dash ali druge kriptovalute ali obratno.

No tehnično gre v tem primeru še vedno za borze in ja vmes se izvede transkacija do "borznega" računa, tako da ce tako trgujes je vseeno ce nimas denarnice ampak denar dirketno na neki borzi (tveganje da te shekajo je enako).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Kako pa je imel shranjene Bitstamp BTC-je l.2015, ko so mu vdrli?

In kako je potem z davkom, ko si preneseš na TRR. Kako to smartra država? Kot davek na dobiček iz skladov oz. delnic?

Bitstamp je "izgubil" BTCje iz t.i. "operational wallets", večina BTCjev je bila sicer že takrat shranjenih na cold storage denarnicah. V rezervni cold storage banki so imeli dovolj BTC da so pokrili tekočo izgubo in dejansko userji niso izgubili nič. Danes imajo še par varnostnih ukrepov več, tako da bi stvar morala tudi v primeru napada delovati dalje enako kot takrat.

Se pravi če postavimo anologijo s klasičnimi bankami. Klasične banke nikoli nimajo vsega denarja imetnikov (če bi vsi šli na banko po svoj denar ga nekateri nebi dobili ker ga banka dejansko nima), medtem ko BTC borze imajo vedno ves denar imetnikov + rezervni fond, ki načeloma zadošča za pokritje izgube "operational walleta".
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
zmaga.gif
Kako pa je z našo državo glede davkov iz BTC-ja?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Moje mnenje je, da menjalnicam ni za zaupati, niti kratkoročno, sploh pa ne dolgoročno, ker jih je že preveč propadlo.
Če imaš tam nekaj 100 Eur ni panike, če pa nekdo tam pušča stotisoče ali celo milijone, to že meji na hazarderstvo

"uzdaj se u se i u svjoje kluse"
evil.gif


Bitstamp je sicer solidna menjalnica, vendar pri njih ne moreš trgovati z drugimi kriptovalutami (razen z BTC in XRP).
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Kolikor vem ne trgujejo z ETH, nisem pa bil že dolgo tam prijavljen, tako da ne vem, lahko, da se je kaj spremenilo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
A Etherumom ne trgujejo, pa Ripplom? Ali je morda XRP Ripple?

XRP je Ripple. Sedaj naj bi začeli z Litecoinom in potem v kratkem še z Ethereumom tudi na Bitstampu.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Kaj imate vsi miljone v kriptosvetu, da bi zaradi varnosti ročno prepisovali kode na papir in jih shranjevali na toplem med jajčki?

Če gre za majhno vsoto po mojem mnenju zadostuje coldstorage v menjalnici. Če gre za večje vsote pa kakšna zunanja denarnica ala Ledger ipd.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Verjetno tudi nekaj jurjev ni pametno zaupati slabo reguliranim menjalnicam.
Menjalnice niso hranilnice. Prideš, zamenjaš in greš.

Največja prednost kriptovalut je prav v neodvisnosti od velikega števila takih in drugačnih posrednikov.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Enkrat bo majnša vsota vredna veliko
smile-1.gif


Edini zastopnik za Ledger denarnice v Slo je Eventus. http://www.eventus.si/bitcoin


Razumem, da vsak $$$ pomeni veliko in enako spoštujem tiste, ki trgujejo z 50$ kot tiste, ki trgujejo z več šestmestnimi števili. Ne vem kakšne številke so v igri pri teh uporabnikih, ki sprašujejo za nasvete in razmišljajo o prepisovanju kode na papir.
Ampak moje mnenje, če je v košari manjša vsota ala nekaj $$$ do morda nekaj sto $, naložiš $$ na borzo in trguješ in morda ne kompliciraš toliko s prepošiljanjem denarja med borzami, shranjevanjem kod na papirjih ipd. Menim, da je pri takih dejanjih veliko večje tveganje lastne napake človeškega faktorja kot pa tveganje vloma v certificirano borzo in kraje, ki ne bi bila povrnjena.
.Če so pa igri veliko večje vsote pa je vsekakor druga pesem in je potrebno poskrbeti za ustrezno varnost.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Zame?
Kot sem napisal, za nekoga je lahko večja vsota 500$, za druge 50.000$ za tretje 500.000$...ipd.

Po mojem mnenju pa je za trgovanje do 1.000$ brezpredmetno tako kompliciranje. Ne vem koliko imajo pa fantje v igri glede na to, da sprašujejo po popolnih osnovah. Glede na to, da gre za Alter ni izključiti tudi, da gre že pr testiranju za vsoto 100.000$ in več.
Iskreno pa upam, da za take teste uporabljajo zneske, ki niso večji od 1/3 mesečne plače.


Koliko pa je zate večja vsota?
 
Nazadnje urejeno:

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Se strinjam.
A iskreno upam, da določeni uporabniki v tej temi, ki se prvič srečujejo z svetom kriptovalut ne trgujejo s takim denarjem, vendar naj prvo par mesecev poizkusijo z 1% tega. Da ne bo na koncu kakšnega razočaranja in bi izstopili iz sistema z 90% svojega vložka manj. V kripto svetu je še bolj kot v postelji pomembno kdaj ga imaš noter in kdaj odzunaj. Če si 2-3x na napačni strani si lahko hitro na 30% tistega kar je bilo pred nekaj dnevi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Moji načrti so taki, da bi vložil v Bitcoin, pa tudi Etherium, morda tudi Ripple, počakal par let in nato vzel ven. Trgovanje med valutami zaenkrat nimam v načrtu. Sprašujem pa vse možno, da me potem ne bo presnetilo. Koliko bom pa vlagal, pa načeloma ne bi izpostavljal.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Koliko bom pa vlagal, pa načeloma ne bi izpostavljal.


Pametno. Tudi ni bil moj namen, da od kogarkoli dobim ven številke.


Kaj bo pa čez nekaj let z kriptovalutami se pa ne ve. Načeloma ta trenutek vsi v tem vidijo prihodnost, razvoj ipd. Ampak kaj dejansko pa bo, pa menim, a nihče nima steklene v kateri bi videl prihodnost.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
To pa čisto verjamem. Najbolj me skrbi, kaj bodo vlade naredile po svetu...predvsem ZDA. Ker to je, če gledamo čist nasplošno največji sovražnik bankam in dolarju in ZDA pod nobenim pogojem ne bodo pustile, da se to razpase, kar pa se bo sedaj začelo.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Mene bi bolj skrbelo kaj bo naredila Kitajska in Japonska.
Večino prometa v kriptosvetu se opravi tam. Tam pa lahko partija jutri zapre pipico, blokira sredstva, uvede bodisi kakšne preiskave ipd.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Vloži samo toliko, koliko lahko pogrešaš. Tisti kateri si kredite jemljejo, da lahko vložijo bodo najverjetneje zgubili vse.
Trg kripto valut je zelo valovit, in kar hitro se zgodi, da v paniki prodaš, takrat ko bi v bistvu moral kupiti.