Bitcoin-hudičeva valuta.

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
In me je spet premamlo in malo trejdam
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
ksz

je že kdo preučil zadevo za ico cofound.it ... tudi slovenski projekt
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Nisem prepričan če je cena bila 4000.... vem pa, da so bile razlike do 60%....

A korejci se ne morejo registrirat na bitstamp ali kraken in kupovati bitcione?

Prvič jim je oteženo pošiljanje denarja v tujino, drugič pa imajo spet težave doma, ko hočejo pretopiti BTC nazaj v lokalno valuto.
Vse te omejitve in težave so vračunane v ceno, sicer bi se z arbitražo hitro začeli obračati milijoni in bi cena spet padla.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

je že kdo preučil zadevo za ico cofound.it ... tudi slovenski projekt

Kopija Adel.io ... Njihov ICO se končuje, jutri je zadnji dan in mislim da je Adel boljši kot cofound.it, ker ponuja več možnosti.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

je že kdo preučil zadevo za ico cofound.it ... tudi slovenski projekt

Kopija Adel.io ... Njihov ICO se končuje, jutri je zadnji dan in mislim da je Adel boljši kot cofound.it, ker ponuja več možnosti.

Ne poznam še, bom pa prevero.

Hvala vsem, ki ste prek mojga linka nabavli cryptoping!!
zmaga.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
Ma teli ICOti so zadnje čase se razpasli in vsak misli, da če bo porinil jurja v nek ICO bo kr v plusu. ICO je enako kot startup torej nekje 90% jih ne preživi dveh let. Bodite izjemno pazljivi in investirajte le toliko, kolikor lahko izgubite.

lp, A
 

f5jfreak

Pripravnik
27. maj 2017
65
0
6
Še to bi vprašal. Če kupim BTC v bitstemp borzi ali lahko potem na drugi borzi to zamenjam za katero drugo valuto in kako ali lahko potem z tem btcjem trguješ samo v bitstemp borzi. In pa še nekaj o denarnici. Ali jo je nujno potrebno imeti ali lahko imaš vse kar na borzi? Katera denarnica je drugače najbolj uporabna/razširjena?

LP
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik f5jfreak pravi:
Kako dolgo se čaka, da se pojavi nakazilo na bitstemp borzi? [/quote

Za Bitstemp ne vem, na Bitstampu pa načeloma prej kot v 1 delovnem dnevu.
grims-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik f5jfreak pravi:
Še to bi vprašal. Če kupim BTC v bitstemp borzi ali lahko potem na drugi borzi to zamenjam za katero drugo valuto in kako ali lahko potem z tem btcjem trguješ samo v bitstemp borzi. In pa še nekaj o denarnici. Ali jo je nujno potrebno imeti ali lahko imaš vse kar na borzi? Katera denarnica je drugače najbolj uporabna/razširjena?

LP

Ne rabiš met denarnice lahko imaš na borzi. Večje količine BTC pa je priporočljivo dat na ledger ali paperwallet da ti nekdo ne sheka in ukrade, če jih misliš držati daljše obdobje.

Za trgovanje imaš pa različne borze. Poloniex ali pa Bittrex imata skoraj vse altcoine. Denar pa nakažeš tam le z BTC transakcijo. Torej iz tvojega BTC naslova na borzi pošlješ na tvoj BTC naslov na drugi borzi. Traja nekaj minut pa imaš. Mogoče zdaj več ker je congestion na BTC...

AMPAK vse to kar sprašujete so začetniška vprašanja in je veliko vprašanje ali veste v kaj se spuščate. Nekdo bi neki trgoval pa ne ve niti kako poslat iz ene borze na drugo. Kako boš potem vedel ker altcoin se ti splača kupit in kako boš vedel kdaj približno je ugoden čas za nakup ali prodajo? Dejte malo več časa si vzet pa zadeve temeljito preštudirat. Sej so forumi ala bitcointalk.com ipd... Ne se zaletavat pa kr nekaj kupovat!!!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Čimveč vprašanj in odgovorov, da bo folk vedel. Jaz sicer ne vem še čist točno, kako se lotit zadeve, sem se pa včeraj registriral na bitstamp, sedaj še iščem, katero denarnico. Bi pa rad čimprej nekaj dal noter. Lahko morda kdo poda kak link, kje je po vrsti razloženo, kaj sploh moraš narediti, da kupiš bitcoine. Priznam, da sem še super zelen v tem.
redface-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
naložiš eure na en exchange(bitstamp v tvojem primeru), zamenjas v btc potem pa al jih pustis tam, al pa premaknes v kako denarnico, odvisno kolk si paranoičen pa kolk bitcoinov misliš met
smile-1.gif

drugače maš pa na youtube ogromno materiala s tutoriali
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
tomi, hvala. No, naj najprej povem, da sem sicer sodeloval v tej temi že par let nazaj, vendar se nisem nikoli odločil pogledat od bližje o Bitcoinu. Mi je pa brat omenil zopet Bitcoin 1 mesec nazaj in prejšnjo soboto sem spet začel brati to temo in sedaj bi recimo nekaj dal noter. O tej stvari vem mnogo mnogo premalo (se začel poglabljati 1 teden nazaj), zato pa sprašujem, da ne bom po cele dneve pred računalnikom in kopal po solati, ker je materiala preveč. Iščem predvsem material, kjer je korak za korakom opisano, kako se kaj naredi brez nekih "angleških izrazov". Ja to že, vendar naj bo zraven razloženo, kaj določen izraz pomeni in tisti, ki veste o tem veliko, verjetno veste, kje se dobi kvalitetne obrazložitve. Lahko pa tudi vi napišete točne napotke, če želite. Kje so cake, na kaj moram paziti. Do sedaj sem mislil, da obstaja samo ena internet denarnica...berem pa, da obstajajo 4 različne vrste. WTF??? Katero softwear denarnico priporočate....itd. Če pa je že vse to opisano v tej temi, pa mi samo povejte, pa grem celo prebrat, ker priznam, da imam časa premalo in zvečer, ko se lotim brat, zaspim s telefonom v roki. Pomoje je bolje dati v denarnico, kot pa pustiti na bitstampu al kaj? Hvala.

rawr, tudi tebi hvala.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Torej denar iz regularnega racuna nakazes na bitstamp. Ti nakazes 1000 EUR in tam se pojavi 1000 EUR. Nato pa se odlocis kupiti bitcoine. Oddas narocilo in cez nekaj casa (gre pac za borzo in dokler nekdo ne prodaja BTC jih ti ne mores kupiti) se izvede posel in namesto EUR mas sedaj BTC. Zdej pa lahko to pustis na bitstampu ali pa si preneses v denarnico. Sam uporabljam Jaxx. O denarnicah ti ne znam veliko povedati, za jaxx sem se odlocil ker mi je tako svetoval uporabnik Guiness ki si je nekaj prebral o teh zadevah. BTCje naokoli prenasas tako da jih posiljas na naslove. Denarnica ima svoj naslov, tvoj bitstamp racun ima svoj naslov, kraken racun ima svoj naslov itd...


TKo na hitro po slovensko =)
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Na voljo je kar nekaj različnih denarnic za Bitcoin. Nekatere od teh omogočajo hranjenje več različnih kovancev, kot so BTC, ETH, LTC itd... BTC je originalna kriptovaluta, vse ostalo pa imenujemo altcoins - alternativni kovanci.

https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet

Najboljša je strojna denarnica (HARDWARE) od proizvajalca Ledger. Trenutno je najpopularnejša (in tudi najboljša, saj omogoča hranjenje velikega števila različnih kovancev) Nano S razprodana in tako bo po mojem mnenju še nekaj mesecev. Naval na kriptovalute je ogromen...

Če pustiš kovance na spletni menjalnici, kot so Bitstamp, Kraken, Bittrex, Poloniex in ostale, potem moraš zaupat njihovi varnosti. Če pride dohekerskega napada oz. vdora lahko ostaneš brez vsega. Če se odločiš za hranjenje kovancev na računalniku v desktop - namizni dernarnici postaneš sam svoja banka in moraš ustrezno poskrbet za varnost. Router s firewallom, dober antivirusni, nalaganje le preverjenih aplikacij itd.. Optimalno je imet nek offline PC, ki ga po potrebi povežeš v internet. Če pa uporabiš Coinimi in podobne denarnice, ki so online in jih obnoviš s SEED (običajno 12 naključnih besed) pa moraš zaupati tem lastnikom, da edini ti poznaš seed/geslo.

Jaz svetujem, da si dobro prebereš zgornji članek in ga upoštevaš. To pomeni, da vložiš večino kapitala v čimveč različnih, potencialnih kovance in jih pustiš pri miru vsaj nekaj mesecev oz. let. Pri trgovanju - prodaji/nakupu se lahko prehitro zaj... in prodaš poceni kupiš pa kasneje po višji ceni...

Nekaj kandidatov za lepo prihodnost: Stratis, Waves, Lisk, Siacoin, Ethereum, Byteball, DigitalNote, Shift, Monero, Digibyte, NEM, Golem, Litecoin, Decred, Pivx, Komodo, LBRY Credits, Circuits of Value (COVAL) ... Vem ja, se jih kar nabere, ampak ker imajo vsi kako prednost pred drugim oz. so namenjeni različnim stvarem, imajo hud potencial prav vsi imo (in my opinion). Pa še par sem jih spustil, da ne bo preveč..
smile-1.gif


http://coinmarketcap.com/#EUR

In še to. Investiral le toliko, kot si pripravljen zgubit. Ne glede na pozitiven trend in optimistične napovedi.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Torej denar iz regularnega racuna nakazes na bitstamp. Ti nakazes 1000 EUR in tam se pojavi 1000 EUR. Nato pa se odlocis kupiti bitcoine. Oddas narocilo in cez nekaj casa (gre pac za borzo in dokler nekdo ne prodaja BTC jih ti ne mores kupiti) se izvede posel in namesto EUR mas sedaj BTC. Zdej pa lahko to pustis na bitstampu ali pa si preneses v denarnico. Sam uporabljam Jaxx. O denarnicah ti ne znam veliko povedati, za jaxx sem se odlocil ker mi je tako svetoval uporabnik Guiness ki si je nekaj prebral o teh zadevah. BTCje naokoli prenasas tako da jih posiljas na naslove. Denarnica ima svoj naslov, tvoj bitstamp racun ima svoj naslov, kraken racun ima svoj naslov itd...


TKo na hitro po slovensko =)

Jaxx je super uporabn, ampak nažalost preveč buggy. Sem ga uporabljal pred meseci na win 10 in so ble težave pri ETH in DASH, Je kazalo napačno stanje, ni deloval shapeshift, ni deloval withdraw pa še kaj. Kar nekajkrat sem moral kontaktiral helpdesk. Na koncu sem vse dol pobral in naložo na novo Nano S ostalo pa v desktop denarnice, katerim sem pobrisal wallet.dat datoteke s pcja in jih shranil na več različnih usb ključkih.
smile-1.gif


Wallet.dat je edini fajl, ki ga rabiš da obnoviš stanje na katerikoli namizni denarnici!!! Vsebuje tvoje kovance, naslove-javni ključ in privatni ključ-geslo.

Več pa imaš na youtube in na www.bitcointalk.com
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Na voljo je kar nekaj različnih denarnic za Bitcoin. Nekatere od teh omogočajo hranjenje več različnih kovancev, kot so BTC, ETH, LTC itd... BTC je originalna kriptovaluta, vse ostalo pa imenujemo altcoins - alternativni kovanci.

https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet

Najboljša je strojna denarnica (HARDWARE) od proizvajalca Ledger. Trenutno je najpopularnejša (in tudi najboljša, saj omogoča hranjenje velikega števila različnih kovancev) Nano S razprodana in tako bo po mojem mnenju še nekaj mesecev. Naval na kriptovalute je ogromen...

Če pustiš kovance na spletni menjalnici, kot so Bitstamp, Kraken, Bittrex, Poloniex in ostale, potem moraš zaupat njihovi varnosti. Če pride dohekerskega napada oz. vdora lahko ostaneš brez vsega. Če se odločiš za hranjenje kovancev na računalniku v desktop - namizni dernarnici postaneš sam svoja banka in moraš ustrezno poskrbet za varnost. Router s firewallom, dober antivirusni, nalaganje le preverjenih aplikacij itd.. Optimalno je imet nek offline PC, ki ga po potrebi povežeš v internet. Če pa uporabiš Coinimi in podobne denarnice, ki so online in jih obnoviš s SEED (običajno 12 naključnih besed) pa moraš zaupati tem lastnikom, da edini ti poznaš seed/geslo.

Jaz svetujem, da si dobro prebereš zgornji članek in ga upoštevaš. To pomeni, da vložiš večino kapitala v čimveč različnih, potencialnih kovance in jih pustiš pri miru vsaj nekaj mesecev oz. let. Pri trgovanju - prodaji/nakupu se lahko prehitro zaj... in prodaš poceni kupiš pa kasneje po višji ceni...

Nekaj kandidatov za lepo prihodnost: Stratis, Waves, Lisk, Siacoin, Ethereum, Byteball, DigitalNote, Shift, Monero, Digibyte, NEM, Golem, Litecoin, Decred, Pivx, Komodo, LBRY Credits, Circuits of Value (COVAL) ... Vem ja, se jih kar nabere, ampak ker imajo vsi kako prednost pred drugim oz. so namenjeni različnim stvarem, imajo hud potencial prav vsi imo (in my opinion). Pa še par sem jih spustil, da ne bo preveč..
smile-1.gif


http://coinmarketcap.com/#EUR

In še to. Investiral le toliko, kot si pripravljen zgubit. Ne glede na pozitiven trend in optimistične napovedi.

in kolk je pol donos razpršen na 40 valut?
grin1.gif
pa ene od teh ko si jih naštel niti niso več par centov, tak da moreš met kar nekaj sredstev