Bitcoin-hudičeva valuta.

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Drži, ampak gibanje +/- 30% - 50% je dokaj "običajno". Zato se ne čudit če (ga) bo kdo imel napačen čas noter oziroma zunaj.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Špekulanti z veliko denarja (whales) se igrajo. Ko je špica, na hitro prodajo velike količine, da sprožijo padec vrednosti, potem pa po nižji ceni, kot so prodali, spet hitro nazaj kupijo in si tako "pumpajo" denarnice.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
Jaz sem cisto za malo zamudil vlak, ok še vedno sem na 160% plusa, ampak vseeno, če bi začel en mesec prej bi bil na 500%+.
Pustil pa bom noter, oz še vlagal postopoma, pa tud če gre vse na 0. Vlagam pa to kaj mam viška.

Največjo zgubo sem pa naredil s tem ko em se šel trgovanja
smile-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
glede balončka. Če sem odkrit, jaz čakam, da poči, ampak zato, da bom lahko vložil še več. In verjemite tako razmišljajo skoraj vsi. Takoj ko nekdo "dumpa" večjo vrednost al pa bo počil balonček, se bo začela rasprodaja, in vrednost bo še višja.
 
Nazadnje urejeno:

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
A si predstavljas da nebi, glede na eroticno rast letos, pa ti ki jih omenjas niti niso tok usekal
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
ETH zna bit zanimiv, ko pride do POS zna cena še bolj gor skočiti, ker bodo morali založit neko količino ETH, če bodo želeli ustvarjati nove ETH. Tako da ne bodo mogli "dumpat" velike količine in ker se bo neka določena količina zablokirala in sploh ne uporabljala zna cena zaradi tega lepo rasti plus omrežje bo bolj stabilno itd. Tako, da dokler je ETH poceni se splača zalagat.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Tehnologija na kateri temeljijo kripto valute je definitivno "prava" stvar, ki bo imela verjetno velik vpliv na precej področjih (plačilni promet, pogodbe, identifikacija ipd)
Sama uporabnost kripto valut je pa vprašljiva, vrednotenje pa je sploh extra.
Nekako zelo spominja na tulipanove čebulice pred časom.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Kako bi pa naj blockchain tehnologija delovala brez ustrezne vzpodbude (plačila)?
Kdo bo sploh še rudaril (potrjeval transakcije), če za to ne bo dobil plačila?

Najprimerneje in najenostavneje je zagotoviti plačilo kar neposredno v sistemu samem, kar tehnologija omogoča z njenimi lastnimi žetončki (tokeni).

Plačilo je dejansko nujno potrebno zagotoviti znotraj sistema, saj se na zunanje dejavnike ni pametno zanašati.
To pa je mogoče najbolj enostavno zagotoviti z "žetončki", ki so pomemben sestavni del tehnologije blockchaina, pa naj bodo to bitcoini, ethri ali katerekoli že druge kriptovalute.

Kriptovalute so imenovane zato, ker so zgrajene in zaščitene s sofisticiranimi matematičnimi metodami šifriranja (kriptografije), ki so tudi pomemben del blockchain tehnologije.


Konzorcij največjih bank R3 je že poskušal nekaj z blockchain tehnologijo brez kriptovalute, vendar so (kljub velikim vložkom denarja) že obupali ..
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Konzorcij največjih bank R3 je že poskušal nekaj z blockchain tehnologijo brez kriptovalute, vendar so (kljub velikim vložkom denarja) že obupali ..
Obupali:
http://www.cnbc.com/2017/05/23/r3-funding-blockchain-intel-bank-of-america-hsbc.html
ne-ne-1.gif

Za uporabo blochchain-a ne potrebuješ valute, dovolj je uiporaba "ofisticiranih matematičnih metod šifriranja".
Blockchain technology can be applied to identity applications in the following areas:
Digital Identities
- Passports
- E-Residency
- Birth Certificates
- Wedding Certificates
- IDs
Smart contracts
Digital voting
...
Vse to uporablja blochkcain tehnologijo in distributed ledgerje, pa nima valute "spodaj".
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
R3 razvija sistem Corda, ki ni blockchain, ampak nekakšna velika deljena baza podatkov ( na razpolago samo izbranim).

R3’s Corda uncovered: It’s not blockchain

Blokchain ali veriga blokov transakcij, je sicer tudi baza podatkov, pri kateri pa mora vsak blok transakcij, da se lahko uvrsti v bazo (ledger), dosegati nek demokratični globalni konsenz, kjer igrajo pomembno vlogo tudi njeni tokeni (kriptovaluta) in se šele po širšem konsenzu lahko vključi v naslednji blok verige, kjer so bloki razvrščeni v strogem vrstnem redu zaradi zagotavljanja nespremenljivosti podatkov (immutability).

Pri bazi ala Corda gre le za velikansko bazo podatkov v klasičnem smislu, deljeno med več izbranimi deležniki .. big deal
evil.gif


Blockchain je za klasične finančne institucije (članice R3) preveč revolucionaren in demokratičen .. čeprav se zadnje čase nekaj spogledujejo tudi z Ethereumom, verjetno zaradi njegovega programabilnega blockchaina, ki bi ga uporabili v druge namene (pogodbe, notarske zadeve in podobno)
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Postopek je podoben v vseh menjalnicah.
Najprej si ustvariš račun (SignUp)
Če ga že imaš, greš v menjalnici na Funding in Deposit, kjer izbereš SEPA Deposit.
Tam ti piše na kateri račun (IBAN, Reference, ..) moraš nakazati evre iz svojega bančnega računa in to je to.
Ko imaš evre na računu, jih lahko pretvoriš v katerokoli kriptovaluto po trenutnem tečaju minus provizija, ki si jo pa potem takoj nakaži v svojo denarnico (withdrawal).
Večjih količin denarja ni priporočljivo puščati v menjalnicah.

To lahko traja kak dan ali več, če se ti zelo mudi, greš pa v kino Šiška ali na Čopovo in na avtomatu kupiš bitcoine:
Bitcoine si nakažeš v denarnico (Jaxx, Exodus ...) v teh denarnicah lahko kar direktno menjaš bitcoine v ethereum, dash in druge kriptovalute.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Nekam zelo se je povečalo število vprašanj, v smislu "jaz bi tudi bitcoine", zadnje tedne...

Vsem ki to sprašujejo - je to zato ker se spoznate na kriptovalute in pričakujete v prihodnje to in ono, ali vam je kolega razložil, da je jako zaslužil v preteklih mesecih?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Meni se zdi ta trend povpraševanja po kriptovalutah dober, ker pomeni, da prehajajo kriptovalute v fazo večje prepoznavnosti in uporabe.

Za samo uporabo niti ni potrebno poznavanje tehnologije, saj tudi pri uporabi interneta večina nima pojma, kako zadeve v ozadju delujejo.
Pač odperš tablico ali telefon in že lahko pišeš pošto ali bereš novice.

Podobno bo s kiptovalutami, na telefonu boš odprl denarnico in plačal (tudi, če nimaš bančnega računa ... in takih je zelo veliko)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Nekam zelo se je povečalo število vprašanj, v smislu "jaz bi tudi bitcoine", zadnje tedne...

Vsem ki to sprašujejo - je to zato ker se spoznate na kriptovalute in pričakujete v prihodnje to in ono, ali vam je kolega razložil, da je jako zaslužil v preteklih mesecih?

komentar s financ
Citat:
Še malo, pa bo polno novic in komentarjev v stilu: zakaj ni država preprečila... država naj kaznuje, ker so nas prevarali ... država pomagaj ogoljufanim itd...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Trenutna rast tečajev je posledica državnih regulativ na Japonskem in v Južni Koreji, kjer je bitcoin postal uradno plačilno sredsvo, enako plačevanju z denarjem .
V Južni Koreji dosega tečaj bitcoina že vrednosti blizu 4000$
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Nekam zelo se je povečalo število vprašanj, v smislu "jaz bi tudi bitcoine", zadnje tedne...

Vsem ki to sprašujejo - je to zato ker se spoznate na kriptovalute in pričakujete v prihodnje to in ono, ali vam je kolega razložil, da je jako zaslužil v preteklih mesecih?
Pri meni gre za cisto spekulacijo. No pa sodelavcem v analitiki sem narocil naj spremljajo poste od tebe, uuu in pioneerja. Obetam si bogate donose :p

Zadevo enacim z fx s tem da mam obcutek da bo ravno zaradi hypea zadeva rasla se nekaj casa in na ta racun spekuliram