Bitcoin-hudičeva valuta.

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
S tem nisi naredil nič. Če te pošlata davčna, je na tebi, da boš dokazal, kako si prišel do denarja. Če tega ne boš znal, te bodo opalili po dražji verziji - kot da si miniral. Če boš preveč mutil pa 70% na nepojasnjen izvor denarja
evil.gif

Kako bo pa davčna vedela kaj jaz kupujem z gotovino, ki jo dvignem čez BTC bankomat oz. imaš tudi debetne kartice, kjer lahko kupuješ s kriptovalutami? Hiše ne bom kupoval s tem denarjem ampak dnevna poraba ala kruh, mleko, kavica itd. Fiat denar pa ti ostane na računu in ga porabiš za kaj drugega. Druga stvar je BTC ki ga rudariš, tega lahko ga preneseš na exchange in zamenjaš za drug altcoin, to je že trgovanje. Lahko ga vložiš v ICO in iz njega dobiš par 10k altcoinov, kako se bo to davčilo? To je že investicija v firmo... Če iz tega nabereš miljone boš valda vložil v offshore firmo, sej ni prepovedano imeti firmo v davčni oazi. Trguješ globalno in ne v Sloveniji, tako da Slovenija ni upravičena do davka... Glih to je prednost kriptovalut.
Če denar naminiraš ni važno kaj z njim počneš. Še vedno je naminiran in ga bodo tako obravnavali. Ti moraš dokazati, da si nakazal denar in ga obračal s trgovanjem.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Sej nakažeš denar, samo od tega denarja narediš tolko % in tolko kovancov vmes, da ne moreš slediti kam vse to gre
smile-1.gif
DURS nima tolko sredstev, da bi se lotil vsake addrese preverjati, še IRS niti FBI ne CIA tega ne zmorejo... Poleg tega, kot že omenjeno, sploh ne rabiš uporabljat TRR da si izplačaš kriptovalute... Če pa želiš miljone pretakat pa imaš offshore, vse legalno vse dovoljeno. V Sloveniji ne posljuješ tako, da ni upravičen DURS niti do 1 centa dobička, tudi če bi obstajal zakon da se to obdavči...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Torej ... kako spravit denar iz Bitcoina v € na kartico, ki ni vezana na moje ime ?
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
jaz sem kupoval ether po 40. trenutno je na 170.... wtf. takrat si niti predstavljal nisem, da lahko tolko poskoči.
Drugače pa sem zažel minat BURST.

BURST; Proof of capacity rudarjenje , rudari se z kapaciteto trdih diskov, in ne z procesorsko močjo.
Trenutno Rudarim z 8TB, en 8TB disk se pa pripravlja.... dodatnih 8TB je pa v naročilu. V parih mescih upam da expandam na 64TB.

kere diske maš ?
smile-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
jaz sem kupoval ether po 40. trenutno je na 170.... wtf. takrat si niti predstavljal nisem, da lahko tolko poskoči.
Drugače pa sem zažel minat BURST.

BURST; Proof of capacity rudarjenje , rudari se z kapaciteto trdih diskov, in ne z procesorsko močjo.
Trenutno Rudarim z 8TB, en 8TB disk se pa pripravlja.... dodatnih 8TB je pa v naročilu. V parih mescih upam da expandam na 64TB.

kere diske maš ?
smile-1.gif

Vse usb 3.0 eksterne:

2 x 8TB LaCie Porsche Design
1 x WD My Book 8 TB (naročen)
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Torej ... kako spravit denar iz Bitcoina v € na kartico, ki ni vezana na moje ime ?

https://uquid.com/bitcoin-debit-card je anonimna registracija. Mislim da jih je še par. Kolikor je meni znano večina teh ki ponuja kartice ne daje informacije naprej. Če dobiš od kriptovalut več kot 5k na mesec ti svetujem da odpreš offshore firmo, raje sedaj dokler se še da in ni tok komplicirano, kot čez par let ko bo mnogo težje in če se DURS spomne davčit.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Sej nakažeš denar, samo od tega denarja narediš tolko % in tolko kovancov vmes, da ne moreš slediti kam vse to gre
smile-1.gif
DURS nima tolko sredstev, da bi se lotil vsake addrese preverjati, še IRS niti FBI ne CIA tega ne zmorejo... Poleg tega, kot že omenjeno, sploh ne rabiš uporabljat TRR da si izplačaš kriptovalute... Če pa želiš miljone pretakat pa imaš offshore, vse legalno vse dovoljeno. V Sloveniji ne posljuješ tako, da ni upravičen DURS niti do 1 centa dobička, tudi če bi obstajal zakon da se to obdavči...
Znova. DURS boli tiček kaj ti nakažeš ali kaj mutiš. Kar TI ne boš mogel dokazati, da je posledica trgovanja z nakazanim denarjem, ti bodo upoštevali kot naminiran denar.
Vsaka trgovalna stran ima lepo dostopno tvojo zgodovino trgovanja in to boš moral predložiti. Verjemi mi, da niso tako glupi, da bi jih lahko prinašal okoli, če se zapičijo vate.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Pa kaj je s tem eth, gledam dva dni nazaj cena 125€ danes 180€. Kako to tako raste? Kje je fora? Ni mi jasno tole nic
frown-1.gif

Smo komaj na začetku kriptovalut
smile-1.gif
Čakaj da pride na nivo trgovanja na Forexu. Kriptovalute so tam kjer je bil forex leta 2000. ETH in BTC rasteta, ker ogromno ljudi kupuje in ne prodaja ampak jih držijo in vlagajo v ICO. Se pravi BTC, ETH, DASH... se pretvorijo v nove altcoine in to drži valuto visoko in z vsakim nakupom se še dvigne. Dokler ne bodo tisti ki imajo velike zneske začeli malo prodajat ker so zadovoljni z dobičkom, šele potem bo cena padla in zopet na novo nakup dokler se ne dvigne na željeno ceno in prodaja. In ko bodo to videli še ostali bo še večji naval in volumen itd... Tudi sam sem bil skeptičen na začetku, zdaj pa sem "spregledal" in se da lepo služiti od tega. Da dobim 1000% donos na forexu bi rabil nekaj let če ne desetletij, tukaj pa ga dobiš lahko v 1 letu z nekaj sreče tudi manj.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Znova. DURS boli tiček kaj ti nakažeš ali kaj mutiš. Kar TI ne boš mogel dokazati, da je posledica trgovanja z nakazanim denarjem, ti bodo upoštevali kot naminiran denar.
Vsaka trgovalna stran ima lepo dostopno tvojo zgodovino trgovanja in to boš moral predložiti. Verjemi mi, da niso tako glupi, da bi jih lahko prinašal okoli, če se zapičijo vate.

Če bi si nakazal na TRR da sprožim alarm ja, samo kot pravim za male zneske se ne ozirajo. Minirane kovance je najbolje vložiti v ICO in držati nekaj časa, da se lepo oplemenitijo. Drugače pa ko si enkrat na zneskih, ki jih davčna začne pregledovati se splača vse prenesti na offshore.

Kako pa je z cloud mining? To ne rudariš sam ampak kupiš hashrate, kako se to jemlje? Mislim, da ljudje na Dursu niti ne vejo kaj to je
smile-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Finta ethera je da ga lahko sprogramiraš. Torej na valuti je "skripta", ki se lahko obnaša poljubno oz. kako ti želiš.
V teoriji gre tako. jaz ti nakažem denar, ti pa moraš izpolnit svoj del obljube, če je nena se denar vrne nazaj k meni.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Zgolj toliko, da ne boste razočarani če boste vstopili pri vrhu in izstopili pri tretjini. Zgodi se lahko marsikaj in če niste prepričani resnično trgujte s tistim, kar dejansko lahko v celoti pogrešate.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Fakt je, da je sedaj hype. Morda se fila baloncek ki lahko poci. Zato so to (vsaj z moje strani ki o trgovanju s kriptovalutami, fx in vrednostnimi papirji bolj malo vem) cisto spekulativne zgodbe. Ampak no risk no fun...

Itak bom pa s pioneerjem pakt sklenil. On me bo naucil vse o tej dejavnosti, jaz bom pa njemu privat krizisce zrihtal :p
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
ne gre se več tolko za hype, so zadeve na trgu že skoraj desetletje, trenutno se gre pomoje predvsem za to, da fiat valutam pač ljudje iz dneva v dan manj zaupajo, sploh mlajši
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.240
113
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Zgolj toliko, da ne boste razočarani če boste vstopili pri vrhu in izstopili pri tretjini. Zgodi se lahko marsikaj in če niste prepričani resnično trgujte s tistim, kar dejansko lahko v celoti pogrešate.
Teoretično si določiš najnižjo mejo pri kateri bi prodal in se tega držiš, recimo če pade za 50%, v takem primeru načeloma ni panike in je zadeva dokaj varna... problem je če te zamika hazarderska ideja, da se bodo stvari pobrale, da ni tako hudo in boš še malo počakal, da iz tega ali onega razloga zgrešiš padec... ali da ni kupcev ko želiš prodat (ob večjih padcih tudi ni izključena neodzivnost borze pri poskusu prodaje)
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.268
1.940
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ne gre se več tolko za hype, so zadeve na trgu že skoraj desetletje, trenutno se gre pomoje predvsem za to, da fiat valutam pač ljudje iz dneva v dan manj zaupajo, sploh mlajši

Če mene vprašaš je tole letos ene vrste ½ponzi½ kar se trenutno dogaja z bitcoinom. Folk je navdušen zadeva raste v nebo, ko bo enkrat balonček počil bo pa en kup joka.

Ker za laika, oziorma povprečnega človeka bitcoin ali katerikoli drugi coin nima realne vrednosti, z njim nimaš kaj počet, je pa fajn za zaslužit - al pa spušit
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.240
113
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Ker za laika, oziorma povprečnega človeka bitcoin ali katerikoli drugi coin nima realne vrednosti, z njim nimaš kaj počet, je pa fajn za zaslužit - al pa spušit
Kaj lahko počneš z 0.000001% nekih delnic podjetja za katerega ne veš niti kje ima sedež, ali vzajemnimi skladi? Kaj lahko počneš s kako drago kovino, ki ni ravno zlato, še posebej če jo imaš recimo samo na papirju (pa še zlato je vprašljivo)?