Bitcoin-hudičeva valuta.

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Un z začetka teme, ko jih je prodal 180-is, bi bil danes polmiljonar že.
shocked-1.gif

Če bi jaz pustil bitcoin račun pri miru od decembra 15 do danes bi imel 6 kratni donos. Samo kaj ko noben [cenzura] ne ve kam bo šel tečaj. Sem pa naredil vseeno nekaj donosa.
Zdele na XRP pa 300% v par tednih, škoda ker so vložki mali.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
Ma sej ni panike. Sej je plus problem je pohlep. 😀
Pol ko vidiš koliko bi lahko bilo v idealnih pogojih
 

azrael

Zelenc'
29. jan 2016
8
0
1
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Jap,in kot ti je Jest5 napisal - shranjuj si vse trgovanje,delaj printscreene vsega,da boš imel dokaz za državo,ki je vsako leto bolj požrešna in hočejo vse kontrolirat,od kje komu denar!
Po odredbi EU se dobičkov iz forexa,zlata in kriptovalut ne prijavlja in na njih ni davka,vse ostalo te pa hitro obdavčijo (trgovanje z nafto,srebrom.indexi in delnicami preko CFD recimo)

FURS že ima rešitev:

"V Sloveniji dobiček iz trgovanja s kriptovalutami namreč ni kapitalsko obdavčen, tudi ni obdavčen kot izveden finančni instrument, saj gre za virtualno valuto, ki ni uradno priznana. Se vam pa dobiček všteje v dohodnino, če ga pretvorite v evre in izplačate na račun. Višina dohodka v evrih se določi, upoštevaje vrednost kriptovalute v evrih v času, ko je dohodek prejet, pojasnjujejo na Fursu. Od tega bo nato odvisna vaša dohodnina.*"

LP

Tole je seveda za lastnike bitcoinov v primeru prodaje precj slabše kot pa če bi bil klasični davek na dobiček iz kapitala. Če pa si zadeve izplačuješ kam v tujino in posledično zadeve ne prijaviš si torej takoj v prekršku.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik azrael pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Jap,in kot ti je Jest5 napisal - shranjuj si vse trgovanje,delaj printscreene vsega,da boš imel dokaz za državo,ki je vsako leto bolj požrešna in hočejo vse kontrolirat,od kje komu denar!
Po odredbi EU se dobičkov iz forexa,zlata in kriptovalut ne prijavlja in na njih ni davka,vse ostalo te pa hitro obdavčijo (trgovanje z nafto,srebrom.indexi in delnicami preko CFD recimo)

FURS že ima rešitev:

"V Sloveniji dobiček iz trgovanja s kriptovalutami namreč ni kapitalsko obdavčen, tudi ni obdavčen kot izveden finančni instrument, saj gre za virtualno valuto, ki ni uradno priznana. Se vam pa dobiček všteje v dohodnino, če ga pretvorite v evre in izplačate na račun. Višina dohodka v evrih se določi, upoštevaje vrednost kriptovalute v evrih v času, ko je dohodek prejet, pojasnjujejo na Fursu. Od tega bo nato odvisna vaša dohodnina.*"

LP

Tole je seveda za lastnike bitcoinov v primeru prodaje precj slabše kot pa če bi bil klasični davek na dobiček iz kapitala. Če pa si zadeve izplačuješ kam v tujino in posledično zadeve ne prijaviš si torej takoj v prekršku.


Tale post PIC-a po mojem mnenju ni točen.
Torej po katerem členu Zakona o dohodnini naj bi dobičke iz trgovanja obdavčevali, od kakšne osnove in po kakšni stopnji?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Nekaj se sanja o osnovi za obračun davka iz dobička ali razliki med nabavno in prodajno ceno po tečajih na dan transakcij nakupa in prodaje.

Vendar ima tole precej trhlo podlago, saj je praktično nemogoče ugotoviti, kdaj je kdo bitcoine dejansko kupil in po kakšnem tečaju.

Če jih je kupil naprimer pred petimi leti, jih je medtem lahko že desetkrat prenakazal, tudi v druge kriptovalute in izvedel zadnjo transakcijo z enega računa na drugega en dan pred prodajo (v evre),
iz česar bi lahko sledilo, da jih je kupil in prodal skoraj po enaki ceni in je izkazani dobiček praktično nula ali celo izguba.

Zadeva je podobna forex trgovanju z valutami, kjer tudi niso obdavčeni dobički zaradi tečajnih nihanj.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Poleg tega imas se bankomate od btc, dvignes gotovino pa ne ve noben nicesar. Kriptovalute ne mores regulirat in davcit. Lahko rudaris in si posljes na exchange btc, vmes nakupis par altcoinov jih razmenjas nazaj posljes na wallet pol na drug racun itd...

Je pa letos dvig kriptovalut ogromen, glede na to da smo se vedno v zacetku me zanima do kje bo sla cena
smile-1.gif
Vlaga kdo v ICO? V par tednih dobis tudi cez 100% dobicka, meni so se posrecili 3, zdaj cakam se 2, ce pride cena iz par centov na dolar si potisoceteril dobicek.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Poleg tega imas se bankomate od btc, dvignes gotovino pa ne ve noben nicesar. Kriptovalute ne mores regulirat in davcit. Lahko rudaris in si posljes na exchange btc, vmes nakupis par altcoinov jih razmenjas nazaj posljes na wallet pol na drug racun itd...

Je pa letos dvig kriptovalut ogromen, glede na to da smo se vedno v zacetku me zanima do kje bo sla cena
smile-1.gif
Vlaga kdo v ICO? V par tednih dobis tudi cez 100% dobicka, meni so se posrecili 3, zdaj cakam se 2, ce pride cena iz par centov na dolar si potisoceteril dobicek.

ICO ? Explain a little bit
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Poleg tega imas se bankomate od btc, dvignes gotovino pa ne ve noben nicesar. Kriptovalute ne mores regulirat in davcit. Lahko rudaris in si posljes na exchange btc, vmes nakupis par altcoinov jih razmenjas nazaj posljes na wallet pol na drug racun itd...

S tem nisi naredil nič. Če te pošlata davčna, je na tebi, da boš dokazal, kako si prišel do denarja. Če tega ne boš znal, te bodo opalili po dražji verziji - kot da si miniral. Če boš preveč mutil pa 70% na nepojasnjen izvor denarja
evil.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Imam nekaj na ICO...lepo je skočilo. Nekaj sem naredil s Stellar lumni, včeraj je lepo skočil SiaCoin
grin1.gif
Ktere dva pa še imaš v paci, Golem?

No, ne grem se jaz to za neke velike vložke... tak ko loto, daš 5$ na eno, na drugo, pa bo kar bo
smile-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
ICO - Initial Coin Offering.

Startup firme s projekti zberejo sredstva. Investorji se pa odločijo ali so kaj vredni in vložijo BTC ali ETH v njih. Potem ko zberejo sredstva se ti altcoini prijavijo na exchange kjer dobijo realno vrednost.

Recimo v aprilu si imel Aeternity, I-exec, Gnosis... Vsi so zbrali čez par 10 miljonov.

Če se osredotočim na Gnosis, začetna cena je bila 30$ na GNO coin, zdaj je vreden 200$. V manj kot mesecu dni...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
S tem nisi naredil nič. Če te pošlata davčna, je na tebi, da boš dokazal, kako si prišel do denarja. Če tega ne boš znal, te bodo opalili po dražji verziji - kot da si miniral. Če boš preveč mutil pa 70% na nepojasnjen izvor denarja
evil.gif

Kako bo pa davčna vedela kaj jaz kupujem z gotovino, ki jo dvignem čez BTC bankomat oz. imaš tudi debetne kartice, kjer lahko kupuješ s kriptovalutami? Hiše ne bom kupoval s tem denarjem ampak dnevna poraba ala kruh, mleko, kavica itd. Fiat denar pa ti ostane na računu in ga porabiš za kaj drugega. Druga stvar je BTC ki ga rudariš, tega lahko ga preneseš na exchange in zamenjaš za drug altcoin, to je že trgovanje. Lahko ga vložiš v ICO in iz njega dobiš par 10k altcoinov, kako se bo to davčilo? To je že investicija v firmo... Če iz tega nabereš miljone boš valda vložil v offshore firmo, sej ni prepovedano imeti firmo v davčni oazi. Trguješ globalno in ne v Sloveniji, tako da Slovenija ni upravičena do davka... Glih to je prednost kriptovalut.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
A se je se komu zgodilo da je precej dolgo cakal za registracijo na kraken ?

EDIT: verifikacijo ne registracijio
 
Nazadnje urejeno:

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Hmm jaz sem vse naredil v 2 dneh. Pri Poloniex mi je pa trajalo, ker so želeli sliko kjer si ti in osebna na njej in, da se ta osebna vidi ločljivo. Tako, da sem ene 3x moral to slikati. Ampak to je le za zneske nad 5k
 
Nazadnje urejeno:

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
A se je se komu zgodilo da je precej dolgo cakal za registracijo na kraken ?

EDIT: verifikacijo ne registracijio

Bitstamp je prejšnji teden sporočil, da imajo zaradi navala gužvo pri verifikacijah. Verjetno je podobno tudi pri ostalih.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
jaz sem kupoval ether po 40. trenutno je na 170.... wtf. takrat si niti predstavljal nisem, da lahko tolko poskoči.
Drugače pa sem zažel minat BURST.

BURST; Proof of capacity rudarjenje , rudari se z kapaciteto trdih diskov, in ne z procesorsko močjo.
Trenutno Rudarim z 8TB, en 8TB disk se pa pripravlja.... dodatnih 8TB je pa v naročilu. V parih mescih upam da expandam na 64TB.