Bitcoin-hudičeva valuta.

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Darkcoin ponovno preseneča (pravzaprav presenečajo inovativni razvijalci).

V zadnjih dveh dneh se mu je vrednost podvojila in še raste.

Razlog: nova verzija s takoimenovano InstantX tehnologijo, s katero se je čas konfirmacij skrčil na le 3,5 sekunde in to v popolnoma decentraliziranem načinu, kar je več kot dvakrat bolje v primerjavi s pos alti, kot sta Ripple ali Bitshares (10 sek), ki so poleg tega zaprtokodni in delno centralizirani.

Dobrodošla novost poleg že znane dejanske anonimnosti transakcij z darkcoini, ki je pri drugih cryptovalutah le "pogojna", nekako takšna, kot je anonimnost lastnika avtomobilskih tablic
evil.gif


InstantX je menda uspešno deloval že, ko je bilo le 10% vozlišč nadgrajenih na novo verzijo.
Trenutno je nadgrajenih že okoli 70% vozlišč.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Take novice nimajo (več) pomembnega vpliva na tečaj bitcoina, ki danes celo že ves čas počasi raste.

Večji vpliv na tečaj ima poigravanje tistih z debelimi denarnicami, ki izvedejo kak velik dump, da se cena spusti, nato pa po nižji ceni s hitrimi nakupi spet napumpajo tečaj.

Pri teh krajah gre pa bolj za nepazljivost v menjalnicah, kar se potem običajno izkaže, da so imeli notranjega kradljivca, ki je ali ukradel sistem generiranja zasebnih ključev ali pa podtaknil generiranje "kontaminiranih" ključev, kar nato lahko omogoči krajo tudi iz na videz varnih "offline cold" denarnic, brez direktnega dostopa do teh ključev in zgolj s pregledovanjem blockchaina in nekaj matematike.

Najbolj varno je, da v menjalnicah držiš bitcoine čim manj časa in jih čimprej pospraviš v svoj cold wallet, s pravimi random (ročno izžrebanimi) zasebnimi ključi.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Je kdo slišal že za M-coin? Nekot sem slišal, da se trenutno gradi z mrežnim marketingom (na pol nateg) je šel pa v kratkem času za 100% gor.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Eno stran sem našel, če je to mišljeno M-coin

Na hitro ni videti kot kriptovaluta, ampak kot nekakšen "paypal z mobilniki" ... torej centralno upravljane storitve plačevanja,
kar se mi ne zdi preveč zanimivo.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Tale utoken nima nobene veze s kriptovalutami in blockchain tehnologijo.

Že na daleč smrdi po piramidni shemi, samo prste stran od tega
evil.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Eno stran sem našel, če je to mišljeno M-coin

Na hitro ni videti kot kriptovaluta, ampak kot nekakšen "paypal z mobilniki" ... torej centralno upravljane storitve plačevanja,
kar se mi ne zdi preveč zanimivo.

tud jst sm slišal za to. eni ga celo minirajo, baje bodo neki odkupi teh naminirah kovancev s strani "organizatorjev", vse se dela v skrajni tajnosti, release kovaca nej bi bil junija.... nekaj podobnega je http://coinsrace.com/...kokr koli obrnem, ne vidim dugega kot nateg.

lp
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
baje bodo neki odkupi teh naminirah kovancev s strani "organizatorjev" ...

Čim v nekem poslu slišim besedo ORGANIZATORJI,mi je takoj jasno za kaj gre
evil.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Na svetu je pet milijard ljudi (ne le v Afriki, tudi v Aziji, Latnski Ameriki in drugje), ki nimajo bančnega računa in ga tudi ne morejo dobiti.
So izključeni iz mednarodnega poslovanja; dobesedno "unbanked", saj ne morejo plačati, kar bi hoteli in mogli, pošiljanje denarja jim je praktično onemogočeno.

Med to milijardno "unbanked" populacijo raste število tistih, ki imajo mobilne telefone.
Preko 2 milijardi (živečih na obrobju) nima bančnega računa, imajo pa mobilne telefone.

Če to dvoje povežeš, je rešitev na dlani; z mobilnikom in kriptovalutami lahko vsak postane sam svoja banka in ne potrebuje več posrednikov v obliki bank in bančnih računov.
Denar lahko praktično brez dodatnih stroškov in takoj pošilja (ali prejema) na katerikoli konec sveta.

Zato niso čisto iz trte izvite izjave, da je izum kriptovalut (predvsem bitcoina, kot prvega), revolucija, kot je v monetarni zgodovini ni bilo že 500 let.




Še par novejših člankov:

Bitcoin's True Revolutionary Potential

Here's why bitcoin will be bigger than the internet

 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113

Po ogledu... to je ena goljufija vse skup. Iz zraka delajo denar in potem se grejo borzo.

Če bi blo kaj odzadaj ne bi reku, da je kaj narobe z virtualnimi valuti, samo tole je pa.... No skopam kanal in mi nekdo nakaže bitcoin na internetu, tako bi šlo. Da pa enačbe računalniki rešujejo in denar delajo to mi pa še ni jasno.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Komu bolj zaupaš, matematiki (in algoritmom kriptografije) ali vladi, ki štanca denar iz papirja, oziroma še to ni več treba, saj je 90% fiat denarja v elektronski obliki?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Proti kripto valutam nimam nič, če je zadaj kako "delo". Če pa samo compi zadaj enačbe rešujejo za "delo" pa nevem no.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Saj dejansko je delo zadaj (proof of work ali POW) in celo več ga je, kot za štancanje dolarjev ali evrov.

Moč računalnikov, ki z "rudarjenjem" vzdržujejo blockchain omrežje je nekaj tisočkrat večja od 500 trenutno najmočnejših superačunalnikov skupaj. In ta skupna moč je garant in zaščita pred eventualnimi "zlobnimi vsiljivci", ki bi hoteli kaj pogoljufati ali ponarediti.