Bitcoin-hudičeva valuta.

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
GHash.IO, ki je bil še lani poleti grožnja s skoraj 50% hashpowerja, danes s samo 10% izgublja sapo v tekmi s Kitajci.
DiscusFish, AntPool, BTCChina Pool in še množica drugih hitro rastočih kitajskih farm že dominira ..

Menda so Kitajci pogruntali, da se jim velike zaloge poceni premoga še najbolj splača preko električne energije pretvarjati v bitcoine in potem čimprej (v tujini) prodati. Kitajci imajo namreč zaradi državnih restrikcij težave pri plasiranju fiat denarja v tujino.

To je tudi najverjetnejši razlog za trenutni nizek tečaj bitcoina.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:

Moje mnenje je,da se bo zadeva (zelo počasi,a zanesljivo) spuščala proti 100 dolarjev...ne vidim nobene logike,da bi lahko bilo drugače

Tole zgoraj sem napisal 3.Januarja...pa sem se zmotil samo pri eni stvari: proti 100 se ne spušča zelo počasi in zenesljivo,ampak očitno zelo hitro in zanesljivo
evil.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.465
113
Pri nuli
evil.gif

Samo skoraj zihr ne še to rundo.
Dokler se bodo vsi šli le dumping(štacune, minerji itd) bo vrednost padala.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Zgleda, da je nastala nekakšna vsesplošna panika
evil.gif
... skoraj vsem kriptovalutam je v zadnjem dnevu padla vrednost za med 15-30%

No se je pa BTC v zadnji uri spet malo nazaj pobral za 10% in je spet nad 200$

Pestro dogajanje ...

Crypto-Currency Market Capitalizations
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Bitcoin so uničili goljufi. In zato so krivi predvsem mediji, ki so lansko leto začeli govoriti o rekordni vrednosti Bitcoina. In če tega nebi bilo, bi sigurno bil danes Bitcoin vreden veliko več. Glede na zadnje dogodke, si jaz upam iti staviti, da bo Bitcoin padel do 50 USD, če se bo pa kdaj pobral pa vprašanje, ker cena bo nizka, težavnost pa ista. Zadnja goljufija, je bila cryptodouble.com. Zdaj je pa že podobna stran na voljo, ki je grajena na isti kodi. In zaradi takihstrani, bo veliko kriptovalutam zelo padla vrednost. Zadeva je v postopksu preiskave, saj je bil ta strežnik ( VPS) zakupljen v podjetju za katerega pogodbeno vzdržujem strežnike. Če je kdo to stran spremljal, je lahko videl koliko BTCjev in ostalih kriptovalut. je bilo v igri. Potem pa naj nekateri scamerji širijo svojo religijo, da bo bitcoin vreden par tisoč USD.
Pa to je bil za mene nateg tisočletja, saj si v 100 urah podvojil vrednost kriptovalute, ki si jim jo poslal.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ni treba pretiravati, saj ni še nihče nič uničil.
To so "sezonska" nihanja, so bila tudi že obdobja, ko je bitcoin še bolj globoko padel in se v par mesecih pobral nazaj.

Blockchain tehnologija je vroča in to ne more kar tako propasti.
Menim, da se prave stvari šele začenjajo in v prihodnjih letih bomo videli še marsikaj zanimivega na tem področju.

Naprimer tole Inter-Blockchain Transactions. ko se bo dalo brez menjalnic menjati kriptovalute med sabo.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.204
672
113
vsak je v padcu videl kar je želel, eni zavist, drugi privošljivost, tretji smo videli priložnost
smile-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Jaz sem si pustil 2 bitcoina, ostalo pa sem pretvoril v bolj stabilne valute. Zanimv se mi zdi DarkCOIN in 42 coin. Ker kaj mi pomaga, če v 10-20 dneh miniranjem zaslužim 1 BTC. Še mal, pa si z miningom ne bi pokril stroškov elektrike, če bi se zanašal na BItcoin. Pa meni ni pomembno to, da bi z miningom finančno okoriščal, ampak mi je to postal nek hobij. Od profita, ki ga imam si dokupim dodatni miner in dodatne grafične.
Hkrati je pa vse skupaj zanimivo spremljati, sploh špekulacije o BTC. Ko vsak svoje hvali. Jaz še imam nekaj upanja, da bo BTC zopet dobil na vrednosti, drugače bi že vse skup prodal.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.204
672
113
valuto lahko kupiš tudi direktno od nekoga na keš. rabiš si ustavit wallet valute, ki bi jo rad kupil. pol se pa dobiš s tem človekom pa naredita transakcijo. seveda pa so možnosti tudi borze, ampak moraš vedeti, da nakazailo denarja ponavadi traja nekaj dni cca 3-10.

dugače pa najprej kupi bitcoine, pol pa z bitcoini kupuješ ostale. če bi rad kupoval razne valute priporočam bittrex. za btc maš pa npr. bitstamp, btc-e, coinbase (ameriški). izberi nekaj kar je EU, ker drugače je nakazilo denarja drago in traja kar nekaj časa.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Kraken recimo en dan tja in en dan nazaj. Še fotke dokumentov ti ni treba pošiljat za manjše zneske.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Meni ni težko preko ebančništva plačevat ali pa na okencu banke in pokazati osebno izkaznico, ker nimam za bregom nič nelegalnega. In tudi v primeru zlorabe, bom vsaj zaščiten.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Pada ravno ne več, saj je bil tečaj še par dni nazaj že pri 150$, zdaj se suče okoli 200$.

Res pa je, da mnoge zaradi potencialov dela živčne (vlade, banke, ..) in poskušajo vso zadevo diskreditirati.

Zadnji "zanimiv" primer je nek nizozemski direktor združenja delničarjev, ki se mu je, kot zgleda, čisto sfuzlalo in "zahteva" takojšnjo prepoved bitcoina, ker, da je "preveč nepredvidljiv"
evil.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Verjetno bi bilo treba prepovedati tudi švicarski frank, ker je naredil celo štalo in to na zelo "nepredvidljiv" način
evil.gif