Bitcoin-hudičeva valuta.

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Grozno, si lahko predstavljaš, kakšni bebci so to, mislim .. da grejo kupovati špecerijo, računalnike in svega in svašta
evil.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Saj veš, da večina vernikov vsakodnevno kupuje špecerijo, računalnike in svega in svašta.

najbolj zabano je poslušat neke laike in wallstreet ekonomiste, ki napovedujejo kaj bo z bitcoinom, pa niti osnov ne poznajo, kaj šele detajlov. še bolj zabano pa forumaša, ki še v življenju ni uporabil kriptovalute pa že celo življenej ma računa na NLB.
hysterical-1.gif


Keber na kost za glodat: na Bitcoin prihaja zdaj že lightning hitrostjo lightning protokol, ki breakthrough tehnologija za mikrotransakcije. Pripravi se na divjo rast, eja rast, nekje faktor 2x-8x naslednjih 6-12 mesecih po implementaciji protokola.
evil.gif



PS: ja, imama se za bedaka, ker kupujem špecerijo in dopuste z bitcoini.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Po tvojem to delajo prav vsi Japonci, jena sploh ne uporabljajo več.

Sicer pa, ne bodite otroci, imaš valuto, ki dnevno (sicer špekulativno) raste, vi pa z njim kruh kupujete? Farbajte sebe, ne ostalih.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Jaz se ne zanimam pretirano, kako kdo uporablja svoj denar, vsak naj se briga zase in za svoje najbližje.

Japonci orjejo ledino, vsi seveda ne uporabljajo bitcoina, je pa že velik odstotek, predvsem iz mlajše generacije, ki se hitreje prilagaja na novosti.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113
mislim, da je tema namenjena bitcoinu in tehnologiji povezani z njim in ne temu, da nam nerazlgledani forumaši solijo pamet.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Imaš prav, držimo se raje tehnologije kriptovalut, špekulacije v zvezi s črno prihodnostjo pa prepustimo cigankam in drugim strokovnjakom, ki se na to bolj spoznajo od nas laikov.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dokler berem take neumnosti, pardon, oslarije, kot so "že 13 milijard dnevnega prometa v navadni trgovini z bitcoini na Japonskem", ne morem, da ne bi komentiral.
No saj, ko se bo podrlo (ni važno kdaj), se od vas ne bo nihče več tukaj javljal.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113
nazaj na temo:

glede na rast predvidevam, da bo Bitcoin do leta 2020 mnogo več vreden, koliko si ne upamo niti pomi¢slit.

razlogi:
lightning portokol in microtransakcije (scaling na vse nivoje ekonomije)
milenium generacij, ki se zaveda ekonomske svobode brez bank in mej (poslovanje in varčevanje v kriptovalutah, obdavčitev v kriptovalutah)
povečanje uporabnikov za faktor 10-20x (na več kot 250M uporabnikov po vsem svetu)
razpolovna doba za minerje leta 2020 (nagrada na 6,25 na blok)
povečanje minerske moči za vsaj faktor 5x
selitev kapitala iz delnic/obveznic v kriptosvet
pozitiven vpliv možne gospodarske kriza
smart contracts za poslovne subjekte
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.140
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
...ksz...

Želi kdo kupovati BitCoine po 1€/kom?
cheer.gif


http://anonymous-collective.eu...;subid=c1192_SL

Citat:
As WikiLeaks reports, stock price, dispatch system contains one main server, which sends data to the rest of stock price networks. Some of the planet’s richest people have a direct connection to the main server and they can see stock price changes minutes before they appear publicly. This way they can make stock price changes in the short term, but with a huge profit. WikiLeaks Bitcoin Trader does the exact same thing.

WikiLeaks has found a way to connect to main server completely anonymously. As hackers say, this connection can’t be detected and if they want to avoid it, they need to completely rebuild the stock server system which could take up to a week of downtime and cause loss of $643 billion.

WikiLeaks Bitcoin Trader allows every user to profit from this and they promise up to $1000 daily earnings for. System is available for free as they plan to redistribute worlds wealth in that way.

Evo sem se sedaj malo poigral s tem in se prijavil, pa me je takoj en "indijec" poklical z 0044 .... številke in mi pol ure nakladal o pomoči, pa koliko naj vložim,.... Ko sva prišla do Mac-a kot edinega računalnika pa se je ustavilo, da imajo big issue with Apple, pa če nebi na kako drugo platformo šel,... Sem se mu zahvalil in lepo zaprl vse skupaj.

Hehe, kere fore. Hvala za info
pozdrav.gif
 

B81

22. jul 2007
34.272
8.816
113
Malo si poglej zanimanje za btc na cikaski borzi... btc je prepoceni, da bi se vkljucile JP Morgan in podobne hise, ko se bodo, bo na 50k. Za zdaj zgleda, da samo malo snofajo...
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Je mogoče kdo od vas miniral kdaj Verge coin, nekako mi ne rata pravilno spremeniti zagonske datoteke
confused-1.gif

kopiraj bat file sem, lahko pobrišeš wallet, pa pogledamo, ga sam osebno sicer še nisem, ampak bolj ali manj so zadeve tu tu

:start
cpuminer-gw64-core2 -t10 -a x17 -o stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:3737 -u DBmnSjCH9GmmttgQM6LuqjYYRG1vEJFa8G -p c=XWG --cpu-priority=2

goto start

Sicer proces steče vendar po 12 urah nimam še ničesar v denarnici...

meni url poola, pove da morem na to stran http://yiimp.eu/ zato ima tudi pool nov url, ccminera sicer ne poznam ampak kaj so te spremenljivke na začetku
-core2
-t10

kaj si določil s tema dvema?

Če odkrito povem ne vem
smile-1.gif

To boš s cpu-jem minal? No sej nima veze, samo spremeni url iz stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:3737 na stratum+tcp://yiimp.eu:3737
Izplačuje na 3 ure. Kok se pa splača minat ta coin pa vsak sam ve.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Nikjer nisem napisal, da je na Japonskem dnevnega prometa za 13 milijard, ampak, da je bil trenutni skupni dnevni promet 13 milijard, čeprav so bili tudi že dnevi, ko je samo Japonska naredila preko 40% skupnega dnevnega prometa z bitcoini.

Ker se mi zdi kripto tehnologija sama po sebi zanimiva (ne glede na dobičke), se bom javljal tudi v primeru, če vse skupaj propade
( v kar sicer dvomim), bomo pač analizirali propad
evil.gif
.

Sicer pa vsakomur dobronamerno svetujem, naj vloži samo toliko, kolikor lahko pogreša.
Če bi torej kdo zašel v kakšne težave zaradi preveč "divjega" vlaganja in nepremišljenega trgovanja (prekladanja),
je to njegov problem.
 
Nazadnje urejeno:

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Malo si poglej zanimanje za btc na cikaski borzi... btc je prepoceni, da bi se vkljucile JP Morgan in podobne hise, ko se bodo, bo na 50k. Za zdaj zgleda, da samo malo snofajo...

Naj me nekdo popravi, ce se motim (gledam na telefonu)

Danes so startalu futuresi in je zelo malo prometa kolko vidim...
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Eno enostavno vprašanje, kako lahko kupuješ v bitcoinih karkoli, oziroma kako lahko prodajalec sprejema bitcoine, če je uradno plačilno sredstvo v sloveniji in ostalih državah € oziroma nacionalna valuta, kolikor vem je plačevanje v drugih valutah če lahko bitcoinu sploh rečemo kakršna koli valuta nezakonito, po tej logiki bi lahko tudi s krompirjem plačevali kar je isto nezakonito.
Drugo vprašanje, a mislite da se bodo banke in države enostavno odpovedale nadzoru nad pretokom denarja in zaslužkov ter se delale da bitcoini ne obstajajo? Poleg tega pa a niso provizije pri nakupu in prodaji teh bitcoinov že sedaj večje kot so kakršne koli obresti in provizije na bankah?

Tole je kr neki, en velik balon narejen iz nič, skup ga drži le neumnost in pohlep. Po moje.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
U madona, kok komentarjev
smile-1.gif


Kriptovaluite oz. BTC po moje ne bo za vsakodnevne mikrotransakcije, pa tudi če bo lightning network. Ker če bo BTC recimo 100k, kdo bo plačal fee, tudi če je to le 1x. So že boljše kake druge. BTC je enakovreden zlatu v kripto svetu. Z zlatom tudi ne plačuješ položnic ampak ga maš ker ti "ohranja" vrednost. Nekatere banke ti dajo posojilo v 70% zlata, če ga maš v njihovem sefu in tako prihajajo tudi te novosti s kripto bankami.

Za vsakodnevne proabe maš recimo ETH, DASH, je pa res da mam BTC na kartici in sem kupil ogromno strojne opreme. Vse je odvisno od prioritete.

Naj še omenim, da ECB šušlja, da bo ukinila zavarovanje bank, tako da v primeru krize lahko banke zasežejo vsa sredstva komitentov... Nič več zavarovanja do 100k € in denar ki ga maš an računu ti ne bodo dali, le neka komisija bo določila tvoj tedenski življenski minimum in ti bodo to nakazali na tedenski ravni...

Tako, da bomo vidli če se to zgodi, kaj se bo zgodilo s kriptovalutami in kdo bo še vztrajal pri bančni instituciji...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Citat:
Uporabnik wilburxxx pravi:
Eno enostavno vprašanje, kako lahko kupuješ v bitcoinih karkoli, oziroma kako lahko prodajalec sprejema bitcoine, če je uradno plačilno sredstvo v sloveniji in ostalih državah € oziroma nacionalna valuta, kolikor vem je plačevanje v drugih valutah če lahko bitcoinu sploh rečemo kakršna koli valuta nezakonito, po tej logiki bi lahko tudi s krompirjem plačevali kar je isto nezakonito.
.
Saj prodajalci ne sprejemajo kriptovalut, ampak €/$/itd.
 

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
tole o ukinjanju zavarovanja ECB-ja za depozite do 100000 eur je kr neki.se ne bo zgodilo..vsaj mi verjetn tega ne bomo doživel.... drgač pa ja ...a ni bilo še par strani nazaj govor o tem da je bitcoin prihodnost...zdej je pa samo še naložba
smile-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Kolikor vem jaz se je vedno govorilo, da je BTC zlato v svetu kriptovalut...

Blokchain tehnologija je tista ki je zanimiva, meni osbno BTC ni všeč, zato imam večino v ostalih altcoinih. Recimo glih včeraj, ko so bile "razprodaje" sem pošiljal BTC na exchange in so mi pobrali okrog 20$ na mining fee... Tako da se ne splača pošiljat neke male zneske. Če pa daš mali fee pol pa čakaš 1 ali 2 dni da ti potrdijo če ne še več. Eni pravijo da cel teden, kar je že isto kot mednarodni bančni transfer...

Najraje mam XRP, DASH za hitre transferje in pod 1 cent. Tu je prednsot altcoinov pred BTC.