Bitcoin-hudičeva valuta.

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Je mogoče kdo od vas miniral kdaj Verge coin, nekako mi ne rata pravilno spremeniti zagonske datoteke
confused-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.437
8.923
113
Eni si enostavno zelijo, da ima car pri vsem glavno besedo in da se odloca namesto njih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Bolj pravilno zihr. Ker ne "živimo na oblačku" kako bo vse oh in sploh super, ampak gledamo kako se stvari ponavadi odvijajo v realnosti.

Me pa resno zanima, zakaj to, da banka/država/xxx razvije svoj kripto sistem(kar je z naskokom najverjetnejša možnost) nimaš za napredek? Kje je fora?

ker je to podobno razvoju intraneta, se pravi stvari brez neke uporabne vrednosti razen da je namen sama sebi
Kako da ne
confused-1.gif

Ima vse kao prednosti kriptovalut. Saj to hočemo ane?

Ajaaaaa mi bi raje nesledljive transakcije, da bi se izogibali davkom itd, ja pol pa to res ne bo šlo
evil.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.097
113
39
MB
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Je mogoče kdo od vas miniral kdaj Verge coin, nekako mi ne rata pravilno spremeniti zagonske datoteke
confused-1.gif

kopiraj bat file sem, lahko pobrišeš wallet, pa pogledamo, ga sam osebno sicer še nisem, ampak bolj ali manj so zadeve tu tu
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.097
113
39
MB
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Bolj pravilno zihr. Ker ne "živimo na oblačku" kako bo vse oh in sploh super, ampak gledamo kako se stvari ponavadi odvijajo v realnosti.

Me pa resno zanima, zakaj to, da banka/država/xxx razvije svoj kripto sistem(kar je z naskokom najverjetnejša možnost) nimaš za napredek? Kje je fora?

ker je to podobno razvoju intraneta, se pravi stvari brez neke uporabne vrednosti razen da je namen sama sebi
Kako da ne
confused-1.gif

Ima vse kao prednosti kriptovalut. Saj to hočemo ane?

Ajaaaaa mi bi raje nesledljive transakcije, da bi se izogibali davkom itd, ja pol pa to res ne bo šlo
evil.gif

direkt za tvoje pomisleke odgovor, mislim da iz zelo kredibilnega vira kar se crypta tiče

 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Denarja imajo banke res neomejene količine, vlagajo pa ne prav veliko v to smer, kar bi se tudi lahko razumelo, zakaj je tako..
Zgleda, kot, da je nekje zastalo, tako da že zaradi tega postaneš sumničav ali si tega napredka sploh želijo.

Banke zaradi narave dela ne smejo biti preveč revolucionarne, ker pri denarju ni heca in preveč eksperimentiranja v že utečenem sistemu ni zaželeno. Zaradi tega s te strani niti ni pričakovati kaj zelo revolucionarnega.
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Je mogoče kdo od vas miniral kdaj Verge coin, nekako mi ne rata pravilno spremeniti zagonske datoteke
confused-1.gif

kopiraj bat file sem, lahko pobrišeš wallet, pa pogledamo, ga sam osebno sicer še nisem, ampak bolj ali manj so zadeve tu tu

:start
cpuminer-gw64-core2 -t10 -a x17 -o stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:3737 -u DBmnSjCH9GmmttgQM6LuqjYYRG1vEJFa8G -p c=XWG --cpu-priority=2

goto start

Sicer proces steče vendar po 12 urah nimam še ničesar v denarnici...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
V enem letu tale funt skače toliko kot bitcoin v enem dnevu. Ni čisto podobno ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.097
113
39
MB
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Je mogoče kdo od vas miniral kdaj Verge coin, nekako mi ne rata pravilno spremeniti zagonske datoteke
confused-1.gif

kopiraj bat file sem, lahko pobrišeš wallet, pa pogledamo, ga sam osebno sicer še nisem, ampak bolj ali manj so zadeve tu tu

:start
cpuminer-gw64-core2 -t10 -a x17 -o stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:3737 -u DBmnSjCH9GmmttgQM6LuqjYYRG1vEJFa8G -p c=XWG --cpu-priority=2

goto start

Sicer proces steče vendar po 12 urah nimam še ničesar v denarnici...

meni url poola, pove da morem na to stran http://yiimp.eu/ zato ima tudi pool nov url, ccminera sicer ne poznam ampak kaj so te spremenljivke na začetku
-core2
-t10

kaj si določil s tema dvema?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Tudi fiat valute občasno zdivjajo v hiperinflacijo, spomni se dinarja.

Bitcoin je bil skoraj dve leti na približno istem tečaju, potem se je pa zanimanje naglo povečalo in se je začel ustrezno strmo vzpenjati (za razliko od dinarja, ki je samo strmo padal
evil.gif
)
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Primerjava bitcoina s hiperinflacijo kaže tvoje popolno neznanje osnov ekonomije (pa jaz sploh nisem noben ekonomist).
Itak pa je zgodovina pokazala, da je še popolnoma vsaka stvar, ki je šla zelo strmo gor, še bolj neslavno strmoglavila. Če bi bitcoin rasel naravno, bi se mi zdel smiseln, zdaj pa niti ni več resno. Za plačila v real world je neuporaben, dejansko ga nihče ne uporablja. Če ste kako kartušo takole za hec kupili, ok, ampak kdo pri zdravi pameti pa bi se šel plačilni promet v valuti, ki dnevno niha za petino vrednosti v obe smeri?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
V enem letu tale funt skače toliko kot bitcoin v enem dnevu. Ni čisto podobno ...

keber: pa še slavbše kot Bitcoin... lej kakšen padec je imel in kje je sotal. mogoče ti k živiš v EU tega ne občutiš, nekdo ki pa dela ali dobiva plačila v egipčanskih funtih pa zelo. http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=EGP&view=5Y

ruski ruble.. če si mel 10k€ v rublih pet let nazaj, imaš sedaj samo še 5k€.
grims-1.gif
. http://www.xe.com/currencycharts/?from=RUB&to=EUR&view=5Y

infonezijska rupija...meddrugim je kao Indonezija kao stabilna ker je kar 250M ljudi... ne prjatu, nč ni stabilno ne glede na tzo koliko ljudi živi v tej državi. http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=IDR&view=5Y


Keber: nimaš pojma kako je živet izven varnega EU in ZDA zavetja, kjer je valuta kolikor toliko stabilna. In ti ne rabiš bitcoina, ga pa rabijo miljoni, ki so odvisni od lastne valute. sej ko si živel v jugi je bila valuta tud ful stabilna....
hysterical-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
keber, vsaj priznaš da nimaš pojma, če nisi še nikoli kupoval ne pomeni da se ne da. trenutno so provizije previsoke, zato je nujna uporaba kartice Xapo ali podobno... pa ne mi rečt kerber, da ne uporabljat kreditnih kartic. a si prefin za njih?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ekonomija je zapletena zadeva, čeprav se ekonomisti delajo, da jo razumejo.
Dva ekonomista, tri nasprottujoča se mnenja
evil.gif


Še najbližje jo opiše teorija kaosa.
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Je mogoče kdo od vas miniral kdaj Verge coin, nekako mi ne rata pravilno spremeniti zagonske datoteke
confused-1.gif

kopiraj bat file sem, lahko pobrišeš wallet, pa pogledamo, ga sam osebno sicer še nisem, ampak bolj ali manj so zadeve tu tu

:start
cpuminer-gw64-core2 -t10 -a x17 -o stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:3737 -u DBmnSjCH9GmmttgQM6LuqjYYRG1vEJFa8G -p c=XWG --cpu-priority=2

goto start

Sicer proces steče vendar po 12 urah nimam še ničesar v denarnici...

meni url poola, pove da morem na to stran http://yiimp.eu/ zato ima tudi pool nov url, ccminera sicer ne poznam ampak kaj so te spremenljivke na začetku
-core2
-t10

kaj si določil s tema dvema?

Če odkrito povem ne vem
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
keber, vsaj priznaš da nimaš pojma, če nisi še nikoli kupoval ne pomeni da se ne da. trenutno so provizije previsoke, zato je nujna uporaba kartice Xapo ali podobno... pa ne mi rečt kerber, da ne uporabljat kreditnih kartic. a si prefin za njih?
Seveda se da plačevati v bitcoinih, ampak nihče ne posluje z njimi, vse gre takoj v pretvorbo v navadne valute. Logično. Samo ekonomsko neuki bi poslovali v valuti, ki niha za petino vsak dan in da je vsaka transakcija počasna kot polž.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Moraš pa biti budala, da trenutno bitcoine zapraviš za tonerje in podobne bedarije. Danes kupiš enega, jutri bi za enak znesek dobil že 2.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj veš, da večina vernikov vsakodnevno kupuje špecerijo, računalnike in svega in svašta.
Nekaj takega, kot takrat, ko so "vsi že uporabljali amway produkte".