Bitcoin-hudičeva valuta.

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
Dacho..hvala za info .samo še ena potrditev več mojega prvega zapisa na strani 100 ...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Rudarjenje je obdavčeno.
Ko karkoli kupuješ pa tudi plačaš DDV, ki je v ceni
evil.gif
Ne če maš kot firma
smile-1.gif

Nekaj je bilo v tem smislu napisanega, sicer pa imaš anonimne transferje in valute narejen prav za ta namen, da se izogneš tem ki si manejo roke da bodo lahko temu sledili in pobrali delež zase...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
kako je obdavčeno poslovanje s kriptovalutami

Dve točki sta za večino verjetno posebej zanimivi:


- TRGOVANJE S KRIPTOVALUTAMI

Pri trgovanju s kriptovalutami fizična oseba ne plača davka. To pomeni, da vse, kar fizična oseba zasluži preko nakupovanja in prodajanja kriptovalut, vsak dobiček, ki ga na takšen način ustvari, ni predmet obdavčitve z dohodnino.


- RUDARJENJE KRIPTOVALUT

Rudarjenje je obdavčeno. Dohodek, ki ga fizična oseba dosega v obliki kriptovalut pri rudarjenju (tj. kreiranju kriptovalut), se obdavči kot drugi dohodek. To pomeni, da če je fizična oseba nagrajena za »delo rudarjenja« z npr. novimi bitcoini, bo takšen prirast premoženja pri tej osebi obdavčen z dohodnino kot drugi dohodek (povečala se bo davčna osnova za dohodnino). Višina dohodka se določi v evrih. Pri njenem določanju se upošteva vrednost kriptovalute v času, ko je dohodek prejet.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Po novem (cca 2 meseca nazaj), tudi rudarjenje ni vec obdavceno, gre za nekaj taksnega, kot je opisal pioneer. Torej ne gre vec za storitev.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Potem se tole zelo hitro spreminja.

Sicer je vprašanje koliko je pri nas rudarjenje sploh lahko dobičkonosno,
prav veliko ne, zaradi visokih cen elektrike.
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Malo gledam kovanec ADA - Cardano...cena po kovancu je zaenkrat nizka, vendar se kateremu sanja glede da je ločeno omrežje kot je NEO, DASH, Monero do kam mu bo uspelo priti v enem letu?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Cardano ima zanimiv POS algoritem, ki zgleda (dokazano) varnejši od drugih POS algoritmov in bi lahko še daleč prilezel.

Desetkratna rast v enem letu ni zključena, vendar brez posvetovanja s ciganko tudi ne bo šlo
evil.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
To smo vse dali v ultimativen portfolio
smile-1.gif
ADA je dobra razpršitev altcoina in je komot v portfoliu. V bistvu jaz mam vse ki majo svoj sistem oz blokchain.

Rudarjenje je profitno tudi v Sloveniji, sploh če si zdaj vzel gen-i, kjer so ponujali 0.06€ na kw/h
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Da se ne bo še kdo zajebal - ne uporabljat borze Kraken. Samo stran od njih.
Poskušam withdrawat pa v povprečju na valuto poskusim 50+ preden gre kaj skozi.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
mene pa tole sploh ne gane več, po vsakem takem kratkem obdobju je prišla nova rast, mogoče se je večina že tega privadila in poslsdično ni neke drame iz tega.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Tako je. Kaj čemo delat paniko za brezveze
smile-1.gif
Se verjetno vsi strinjamo, da ni lepo gledat blood bath-a, ampak to je že običajno za vikende..
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Saeed pravi:
Si kdo že grize nohte?
evil.gif

Pa prav nekaj podobnega sem hotel napisati. Da ko raste vsi veselo pišemo o tem, ta vikend pa kr nekakšna tišina
redface-1.gif

Točno tako... Priznam da sem sedaj v zelo malem plusu, čeprav sem bil na velikem. Pa še nekaj brezveznih klikov je blo zmes, pa je šlo 0,04 BTC by by...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
od septembra, ko sem dal notri sem kupil parkrat btc nazadnje tudi danes nisem premaknil niti ene pozicije razen ethja ki sem ga prodal za alt coine... bila so pumpanja gor in dol ampak nikoli se nisem dotaknil in prodal zato da bom potem še enkrat kupil, torej skozi vsa pumpanja dipe in podobne ibunge sem šel skozi in nič naredil razen, da sem se zravn sekiral zato ker nisem izkoristil padca... rezultat je 170% plusa

sem pa slišal od parih, ki so premetavali, da so blizu nule oz na 50% kar je v bistvu slabo
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
To smo vse dali v ultimativen portfolio
smile-1.gif
ADA je dobra razpršitev altcoina in je komot v portfoliu. V bistvu jaz mam vse ki majo svoj sistem oz blokchain.

Kateri pa imajo svoj blockshain?