Bitcoin-hudičeva valuta.

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ja poglej txid, sej traja nekaj časa da ti potrdijo. Sploh če si dal min. fee. Če je na blokchainu je OK. BTC je drag in počasen. Meni je zadnjič trajalo skoraj 24h preden sem dobil na svoj wallet.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Čez noč kar je bilo pod 200 satošijev provizije sploh ni šlo preko blockchaina, sedaj se je malo spucalo .. ampak smo že na 400 satošijev za "hiter" prenos!
rolleyes-1.gif
 

Pika40

Zelenc'
7. dec 2017
15
0
1
Eno vprašanje. Sedaj sem se registrirala na bitstamp, pa kolikor razumem bo trajalo par dni preden bo šel proces skozi. Jaz bi že danes kupila bitcione na bankomatu oz. petrolu in si jih nakazala v mobilno denarnico jaxx (to mi je nekdo svetoval). Samo ne razumem, ker berem da je denarnica le par javni zasebni ključ, ne vsebuje pa bitcoine. Kje so potem sploh moji bitcoini? Jih lahko ko želim prodati prenakažem iz jaxx na bitstamp? Hvala za odgovore, kakršen koli predlog je dobrodošel, saj nimam še kreiranega praktično nič, samo account na bitstamp.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
ne rabiš kupovat na petrolu

logiraj se na bitstamp
pojdi po deposit
vpiši znesek recimo 1000eur in valuto daj eur
sprintaj
greš na banko s tem listom in ti nakaže 1000eur na bitstamp

v par dneh je denar na bitstampu, kjer kupiš bitcoine po trenutni ceni ( sam se odločiš kdaj je pravi trenutek)
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Bitcoinov dejansko ne vsebuje denarnica ampak blokchain. Par javni-zasebni ključ, ki ga tvoja denarnica vsebuje, pa je tvoja (in samo tvoja) pot do tega da lahko s tega naslova narediš transakcijo.

In še enkrat. Petrol ima res brutalno provizijo. Pomoje se ti bolj splača počakat da ti potrdijo bitstamp in si potem gor nakazat denar preko SEPA nakazila. Se pravi online banke.
 
Nazadnje urejeno:

APM

Pripravnik
28. okt 2013
107
18
18
V čem pa je razlika če BitCoine kupim npr. na eToro? Tam ne rabim mobilne denarnice?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.102
113
za deposit moraš imet verificiran račun. No zdaj to ne dela, ker traja, že 4 dan.
wink-1.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Vidiš jaz isti dan vprašam kok je to kej varno in evo napad.... mogoče je pa res kaj na temu
wink-1.gif

Bitcoin blockchain je varen še naprej in doslej ga ni uspelo še nikomur shekat.

Druga zgodba so pa razne borze, kjer zaupaš svoj denar v "varovanje" tretjim nepreverjenim osebam, ki ti ga lahko kadarkoli ukradejo ali pa jim hekerji zaradi šlampastega varovanja shekajo njihove računalnike in jim ukradejo zasebne ključe (in s tem depozite).
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Padaaaaaa.......kje se bo ustavil po vaše?
tongue-1.gif
Katera je najboljši page za ažurno ospremljavo tečajev?
 
Nazadnje urejeno:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Dal sem edino opcijo, ki je bila na voljo v Trezorju. In še vedno ni nič (okoli 5 popoldne). Fee je pa bil 0.00049953 BTC, Status pa: UNCONFIRMED TRANSACTION!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Če imaš 49953 satošijev na klasičen 226 bytni blok je to cca 220 satošijev/byte feeja in tule si lahko pogledaš kako "hitro" se izvedejo take transakcije. Je pa precej nihanja, kot že omenjeno ponoči je bil kar krepek delay na potrjevanju transakcij.

Pod črto glede na tvoj fee in glede na trenutni čas bo trajalo cca. 20h za potrditev transakcije. Ampak to je res okvirno, lahko se sprosti vrsta v par minutah ali pa se nabere še 1x večji delay v tem času .. odvisno kaj bo s transakcijami v prihodnje. Če bo kakšen večji crash ali rast zna trajat tudi par dni!
grims-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Lightning je v osnovi samo ločeno subomrežje primarno mišljeno za hitra mikroplačila, ki NE deluje na blockchainu. Skratka prenosi med walleti bodo še vedno morali it po klasični poti in tu lightning ne reši nič. Oz. če se bo take stvari prenašalo po lightningu se zgubi smisel blockchaina.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
ja prenosi med walleti bodo še vedno preko blockchaina. samo boš itak imel eno denarnico na lightningu in si gor naložil recimo 0.2BTCja (1500€) in zapravljal ali dobival brez provizije. šele ko boš denar želel pospraviti v lokalno denarnico, boš plačal provizijo. v načelu ne boš delal to skoz, ampak mogoče le enkrat na mesec naredil transakcijo ali dve na blockchain (ko boš dobil plačo, ko boš recimo vzel prihranke in šel kupit avto, itd, ).

lp
 

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
Zdravo družba..par misli moram napisat ki me žrejo.. Daljša bolnika ki sem jo pokasiral zaradi poškodbe, mi je tudi prinesla en kup visenja na računalniku
smile-1.gif
Normalno da ob vsej tej evforiji, tudi jaz mal bolj podrobno pregledam tole sceno kriptovalut.. Ne rečem da me v podzavesti ne kljuva zakaj se nisem že takrat, ko sem prvič začel prebirat o BTC (tam okoli250 eur je bil) ..nič ne de, je že pač tko kot je.
No da preidem na bistvo...Moj namen v štartu ni služenje denarja s kriptovalutami, ampak pogledat samo kako to poteka v praksi. Kot čisti novinec mi par stvari ne gre v glavo.. Kupil sem za 50 eur Btc-ja preko Bitins. Vem, provizija je velika ampak ker gre za simboličen znesek za test mini tako hudo. Sj bi kupil na borzi, pa me očitno nobena v xy dneh ni sposobna vertificirat da bi lahko dnar gor naložil.
Osebno mislim da se to ne bi smelo dogajat. Ok imam po odbiti proviziji 0,00418714 btc-ja.. ki si ga prenesem v pravkar generirano jaxx denarnico... ko mi se končo pokaže znesek v denarnici vidim da če hočem poslat zdej btc kam naprej mi spet obrišejo provizijo..tako da sem iz 50 eur že na 40 kljub temu da je vmes btc šel že gor
wink-1.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Vem, da so (ste) nekateri nestrpni in bi že kar takoj radi imeli vse, ampak tehnologija se še razvija.
Poleg bitcoina obstajajo tudi druge kriptovalute, s časom potrjevanja nekaj sekund in fee nekaj centov.

Ko bo za bitcoin zaživela LN (Lightning Network) tehnologija bodo tudi z bitcoini mogoče instant transakcije s praktično nič provizije, razen ob vstopu (ali izstopu), ko napolniš z večjim zneskom namenjenim za zapravljanje.

Če se ne mudi zelo in lahko počakaš kak dan, lahko že zdaj prideš skozi z nizko provizijo, ki je neodvisna od velikosti nakazanega zneska (milijon € ima enako provizijo kot 1€) , če bi rad, da se zadeva uredi čim prej, pa pač plačaš nekaj eurov (kot sem preizkusil te dni je za 3€ provizije sledila potrditev v 10 minutah)