Garmin: Iz prednaložene IMG v Mapsource (vodič)

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Sem imel že vse napisano pa se je stran osvežila in je šlo vse k
evil.gif


Zato zdaj samo zelo na hitro.



Potrebni programi:

gmaptool, cgpsmapper, mapsettoolkit (vse freeware, google vse najde)



Skopiraš gmapprom.img na PC + vse programe v isto mapo.



Zaženeš:

Koda:
gmaptool.exe -S gmapprom.img

cgpsmapper mapset00.mp
Pazi na S je veliki!!!

Kdor ne obvlada ukazne vrstice naj zgornjo besedilo skopira v nekaj.bat in to zažene.





Uporabiš MapSetToolKit in funkcijo "Install An Existing Mapset"

Registry name:poljubno

tdb dile: mapset00.tdb

overview map: mapset00.img

typ: ni nujno



To je vse
cheer.gif




Še opozorilo: Karta je vidna šele pod dovolj veliko povečavo, prej so samo kvadratki.
wink-1.gif




Sedaj Gmapprom.img ni več potreben in se lahko izbriše.



Edit: Malce dopolnjeno.
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Matko 5* imaš na računu več. Sej bi ti dal še kaj altov, pa ne morem....
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Če bi se obdržalo prvotno besedilo bi bilo še bolj nazorno napisano.

Ko so zemljevidi enkrat v mapsourcu se lahko prenesejo tudi nazaj na GSP,
v poljubni izbiri seveda
wink-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Itak bodo morali znalci napisati še kaj, ker je za navadnega uporabnika to "too much" komplicirano.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
You can for exempel import not yet released mapproducts to Mapsource like City Navigator Europe NT 2008 from a gmapsupp.img file.
This is not a perfect solution but it works. Somehow =)

You need some tools to get the work done. Look for cgpsmapper, MapSetToolKit and GmapTool. Unpack and install all this tools. Cgpsmapper and GmapTool are command line programs, you need to start them from command line window or from any Norton Commander clone like Total Commander.

I assume that you have Mapsource installed and that your GPS with preinstalled maps is recognised by Windows as a removable drive, for example as drive I:

Begin with creating an empty directory for your map. Put cgpsmapper and gmaptool in this directory and make it current work directory for subsequent commands.

Unpack your map with gmaptool:
>gmaptool -S I:garmingmapprom.img

You will get several different files in your work directory. These are maps and additional files for Mapsource. You need to compile preview map:
>cgpsmapper mapset00.mp

Now you can use MapSetToolKit. Start it and choose "Install A Existing Mapset". You have to point to tdb file mapset00.tdb, preview file mapset00.img and invent a registry name. Install and your map should be visible in Mapsource.

You have to unlock map in Mapsource. Simply input 25-character unlock code from your device. This can be found on papers attached to your GPS, on mygarmin.com after registration, in file garminGarminDevice.xml or garmingmapprom.unl or in a file gmaptool00.unl in map directory on your PC.

And as usually: no guarantee, Mapsource may crash, use at your own risk and responsibility.

If Mapsource crashes use MapSetToolKit to remove new map.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Da, prave so.

Preden začneš dobro preberi navodila, ker full enostavno ni.

Jaz sem se danes s tem malo zajebaval, ampak sem obupal.

Konec koncev, zakaj bi sploh rabil .img fajl vleči v MapSourch ? Ni potrebe, plus tega pa na dlančniku ne uporabljam Garmin XT , ker me je zadeva razočarala, govorim za dlančnik, da ne bo pomote. Namenske naprave delujejo v nulo, čeprav pa so kolegi nad AR2.0 malce razočarani.



BTW:

Bi pa naj Navteq drugo leto (po obisku podjetja Navteq v Zagrebu) izdajal karte, ki bodo iz naprave v napravo prenosljive (kartice), kopirat pa se jih baje ne bo dalo, ker naj bi to bil nek njihov poseben medij, kot ga uporabljajo za navtične aparate. Prazno kartico bo pri njih možno kupiti, ampak bo dražja prazna kartica, kot pa kartica z karto, tako da tudi če bodo uspeli kopirat zadevo, bodo uporabniki preplačali kartico ... oni bodo svoje pokasirali tako da ...

Zdaj koliko je v tem resnice, bomo pa videli ....
rolleyes-1.gif




EDIT: to bi še dodal, da so cene aparatov v Zagrebu iste kot pri nas ... Garmin 200 stane 130€ karta AR pa 96€, tako da cene so enake.
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Hoj... Matko... One question...



Sem šel po postopku, pa ne najdem za overview map: mapset00.img
17758-icon_confused.gif




Imam pa datoteke 07647320.img pa do 07647565.img



PSE HLP
write.gif






EDIT:

Napel napačo... Namesto mapset00.mp sem dal končnico md...
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
Meni tudi dela BP, sem pa pretvoril EU NT 2008.

Je pa zadeva res nadležna za gledat v mapsource, ker če nimam detajle na highest so samo kvadratki.



Na telefonu pa bom raje pustil cel originalni file, ker me malo skrbi kako bi izpadlo če sedaj iz te predelane mape izločim samo delček mape.



 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik mrxjs pravi:
Meni tudi dela BP, sem pa pretvoril EU NT 2008.
Je pa zadeva res nadležna za gledat v mapsource, ker če nimam detajle na highest so samo kvadratki.

To se da spremenit, če pred fazo s cgpsmapper.exe dopolniš .mp datoteko,
ampak to je še par stopenj težavnejše.
Zgolj namig: uporabiš program GPSmapedit in kakšno obstoječo pregledno karto.
 

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
Sem naredil tudi

cgpsmapper mapset00.mp

A to ni dovolj?

A tebi v nRoute dela Find place z EU NT 2008, ker meni ne?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kako točno pa si napisal komando v cmd?



c:/gmaptool.exe -S (kaj pa naprej?) ime fajla? Meni napiše, da ga ne more najti čeprav je v rootu.



169610-tool.jpg
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jst sm pa en del CN EU NT2008 poslou, sam noče po naslovih iskt, najde POI-e in tud routo nardi, sam noslovov ne išče, medtem ko na AR k mam zravn lahko iščm.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Jst sm pa en del CN EU NT2008 poslou, sam noče po naslovih iskt, najde POI-e in tud routo nardi, sam noslovov ne išče, medtem ko na AR k mam zravn lahko iščm.

Trenutno je zunaj že verzija Gmaptool v0.20, mislim, da ta naredi tudi že index.

PS: Ta navodila so uporabna tudi za zemljevide, ki sicer obstajo samo na SD karticah (Grčija, Turčija, Malta).
wink-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik lejko pravi:
Mislim da ne bo treba več tega počet,ker se ze potika dvd verzija po pašnikih
wink-1.gif
Drži od danes naprej za CityNavigator EU 2008 NT.
wink-1.gif