GP AVTO izkušnje

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Sicer ne poznam....sem pa že večkrat gledal njegove oglase in ima res veliko vozil SLO porekla....nazadnje ko sem gledal je imel cel kup BMW-jev...zdej vidim da prevladujejo VW in Citroeni.....lahko da so kakšni leasing zasegi ali pa izbrano išče avte...kaj pa vem...če so res OK avti in SLO porekla (kjer lahko preveriš zgodovino avta) bi dal sam osebno tudi tistih par 100 eur več kot pa za enako uvoženo vozilo brez znane zgodovine in v 3/4 primerih s prevrtenimi kilometri.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
in kako veš da ti nimajo prevrtenih kilometrov???....če imajo slovensko poreklo in vse ostalo bolj ali manj štima še ne pomeni da nimajo zbitih kilometrov....pri nas je pač tako mišljenje še vedno, manj kilometrov absolutno boljši avto, kar ni nujno
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Za to zasterelo drvarnico dati skoraj 7k eur.
confused-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Ne vem...leta 2009 (ali 2010), ko so ta jajca šla ven iz prodaje, je bila cena dobro opremljene nove jajce 13 k eur...z avt. klimo in podobnimi zadevami, FL varianta s kromom okoli. V petih letih je ta izgubila polovico vrednosti.
Meni sicer hudo ni všeč, ampak kdor rabi, je ok avto, tudi nekih hujših napak nisem zasledil.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
in kako veš da ti nimajo prevrtenih kilometrov???....če imajo slovensko poreklo in vse ostalo bolj ali manj štima še ne pomeni da nimajo zbitih kilometrov....pri nas je pač tako mišljenje še vedno, manj kilometrov absolutno boljši avto, kar ni nujno

Vzameš vin cifro in greš na servis (če je elektornska knjiga), če ni, na tistem servisu mal povprašaš če so oni podpisovali, primerjaš datume, žige, pisavo,.....če ne znaš sam, vzameš s sabo mehanika, in pregledaš lufte, matice, šipe, vare, z merilcem barve meriš barvo in če so slučajno bila barvana vrata ne moriš prodajalca v 3pm kot to delajo kakšni kekci slovenčki, če ima avto 100t km in nima pikice na havbi pol ti je lahko jasno da ga ni imel na ceglih in ga laufal teh 100t km, gledaš gume, gledaš diske, ipd. ipd., v 9/10 primerih če je mučka ti že prodajalc al muti pri servisni, al muti da ti ne pusti avta pregledat, pregledaš evidence lastništev ki so na voljo na netu....in je že dosti manj da te bodo nategnili ker večini od švercerjev se ne da s tem ukvarjat.....in SLO avti po večini kasneje nabijejo kilometre, ker razdalje niti niso ne vem kakšne, folk kupuje dizle ker so moderni in ker manj pijejo pa tud če se 2km do šihta pelje. Se najde tudi zelo dobre avte iz tujine ampak so po večini še dražji kot pri nas oz. tam tam pri ceni...to si vsak lahko pogleda na tujih straneh kjer se prodajjo avti. Mene ne motijo kilometri, ampak me moti nateg...ker avti v tujini z 200t km so cenejši, kar dosti cena pade in jih prepeljejo k nam ter prevrtrijo in malo spolirajo pa 3000t eur nabijejo.....to je ta problem...res pa da kekec slovenček ne mara imeti več kot 205234 km na števcu pri 4 leta starem dizlu in mu je zelo povšeči kakšen iz avtoneta z 105234 km....hebi ga, nimaš kej...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Še vedno gre v osnovi za 13 let star model avta. Za par sto eur. zraven dobiš novega C4 Picassa.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
in kako veš da ti nimajo prevrtenih kilometrov???....če imajo slovensko poreklo in vse ostalo bolj ali manj štima še ne pomeni da nimajo zbitih kilometrov....pri nas je pač tako mišljenje še vedno, manj kilometrov absolutno boljši avto, kar ni nujno

Vzameš vin cifro in greš na servis (če je elektornska knjiga), če ni, na tistem servisu mal povprašaš če so oni podpisovali, primerjaš datume, žige, pisavo,.....če ne znaš sam, vzameš s sabo mehanika, in pregledaš lufte, matice, šipe, vare, z merilcem barve meriš barvo in če so slučajno bila barvana vrata ne moriš prodajalca v 3pm kot to delajo kakšni kekci slovenčki, če ima avto 100t km in nima pikice na havbi pol ti je lahko jasno da ga ni imel na ceglih in ga laufal teh 100t km, gledaš gume, gledaš diske, ipd. ipd., v 9/10 primerih če je mučka ti že prodajalc al muti pri servisni, al muti da ti ne pusti avta pregledat, pregledaš evidence lastništev ki so na voljo na netu....in je že dosti manj da te bodo nategnili ker večini od švercerjev se ne da s tem ukvarjat.....in SLO avti po večini kasneje nabijejo kilometre, ker razdalje niti niso ne vem kakšne, folk kupuje dizle ker so moderni in ker manj pijejo pa tud če se 2km do šihta pelje. Se najde tudi zelo dobre avte iz tujine ampak so po večini še dražji kot pri nas oz. tam tam pri ceni...to si vsak lahko pogleda na tujih straneh kjer se prodajjo avti. Mene ne motijo kilometri, ampak me moti nateg...ker avti v tujini z 200t km so cenejši, kar dosti cena pade in jih prepeljejo k nam ter prevrtrijo in malo spolirajo pa 3000t eur nabijejo.....to je ta problem...res pa da kekec slovenček ne mara imeti več kot 205234 km na števcu pri 4 leta starem dizlu in mu je zelo povšeči kakšen iz avtoneta z 105234 km....hebi ga, nimaš kej...

@ feler
Hvala za izčpen odgovor.


@ cizy

najdi mi c4 picasso 1 lastnik slo z toliko km in dizl motorjem. Padeš v zgoraj naveden izbor, uvoženo

Sej crnke lahko vsak.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ta je prodajal mojega nekdanjega berlinga ...
takole je šlo. jaz sem pustil berlinga staro za novo v avtohiši kranj za 5 jurjev. pol mi ni dalo mira in sem ga hotel najt, kolko ga bo hiša prodala naprej. ni ga blo kake tri tedne, pol pa se je pojavil pri tem gp avto ... za 6300. spoliran v nulo, vse praske po slikah sodeč popravljene, posesan, kemično ščiščen, tako lepih zicev ni imel kot nov. kilometri so štimali (120.000), najbrž jih ni bilo treba zbijat. edino zlagal se je, da je letnik 2008, da bi pritegnil kupce, ker avto je bil december 2007.
sem ga pa, preden sem kupil drugi avto, torej kake dva meseca preden je on od kranjčanov kupil mojega berlinga, klical za enega C5, ki me je zanimal, pa ko sem začel govorit o garanciji, je nekaj zamomljal, češ da pri tako starem avtu ne gre ... je bil pa avto letnik 2009. pa čisto vsi pri tolko starih ponujajo tisto motive garancijo ...
sklep: po mojem najhujši nategun ni, je pa pri dilerjih treba bit vedno previden. ni vse zlato, kar se sveti. vsak zna spolirat in spucat avto v nulo ... na mojem berlingu je zaslužil kakih 500 evrov recimo ...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Za to zasterelo drvarnico dati skoraj 7k eur.
confused-1.gif
OK, recimo da je res zastarel. Po drugi strani pa: kaj primerljivega dobiš za 7k€? In da je dokaj neproblematičen avto (kar Xsara Picasso gotovo je).
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Še vedno gre v osnovi za 13 let star model avta. Za par sto eur. zraven dobiš novega C4 Picassa.
Leta 2007 da si dobil C4 Picasso za 13, 14k€? In še dizla. Težka bo.....

Malo sem se nerodno izrazil. Mišljeno je bilo da sedaj dobiš rabljenega C4 Picasso za malo več kot je ta Xsara.
smile-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Za to zasterelo drvarnico dati skoraj 7k eur.
confused-1.gif
OK, recimo da je res zastarel. Po drugi strani pa: kaj primerljivega dobiš za 7k€? In da je dokaj neproblematičen avto (kar Xsara Picasso gotovo je).

Tako na hitro kakšen C-Max, Corolla Verso, Mazda 5, Zafira, morda Touran. Sploh za slednja dva si upam trditi, da sta z 1.9 CDTI in 1.9 TDI bolj neproblematična kot Picasso z 1.6 HDI.
smile-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Za to zasterelo drvarnico dati skoraj 7k eur.
confused-1.gif
OK, recimo da je res zastarel. Po drugi strani pa: kaj primerljivega dobiš za 7k€? In da je dokaj neproblematičen avto (kar Xsara Picasso gotovo je).

Tako na hitro kakšen C-Max, Corolla Verso, Mazda 5, Zafira, morda Touran. Sploh za slednja dva si upam trditi, da sta z 1.9 CDTI in 1.9 TDI bolj neproblematična kot Picasso z 1.6 HDI.
smile-1.gif
Sem prav moral mal pogledat na avtonet in je za ta dnar in od 1. lastnika bolj kot ne nikakva izbira. Enga C-maxa sem našel (še ta je 1.6) ostalo je vsaj jurja dražje, Tourani se pa začnejo pri 10.000
rolleyes-1.gif
ostalih se mi več ne da gledat.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Scenica bi definitivno dobil za ta denar. Konkretno moj, 2007, bencinar, privilege oprema, 7 sedežev je po eurotaxu vreden 5800€
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ok, govora je o primerljivem avtu. Se pravi enoprostorec (Twingo odpade tukaj), dizel, 1.lastnik, realnih do 150.000km (kar skoraj pomeni da ni uvožen), pod 7k€. Pa da ni star 10 let jasno.