Prostoročna bluetooth naprava Lidl

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Tole bo naslednji teden v akciji v Lidlu. Ali je to kaj vredno? Se splača nabavit? Ne mislim toliko glede cene, kot predvsem kvalitete in uporabnosti. Ali je sploh uporabno kaj takega, ker se ne spoznam?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ta je dobra zato, ker ne rabi baterij, še telefon lahko polniš.

Je pa lahko problem če imaš vtičnico na bolj skritem mestu in bi tvoj govor slabo lovilo (pa težko bi bilo klic prevzet/prekinit). Glede funkcij pa je čisto v redu.

Sam bi raje vzel eno za na armaturko, cene so tam okoli 30€.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Po mojih izkušnjah s podobnimi napravami (sam imam tako za na senčnik v cenovnem razredu 50€, imam jo tudi v službenem kombiju) niso nek hud tehnološki dosežek. Zvok ni nevem kaj, veliko je šumov in popačenja za tistega, ki te kliče.

Poleg tega je res problem lokacije vtičnice za napajanje.

Jaz jo ne bi vzel.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Prvo kar me zmoti je, da je vse skupaj locirano čisto stran od smeri govora. No pa tudi zvočnik je vbistvu daleč stran od ušes.

V familiji (trije avti) uporabljamo tole http://www.supertooth.net/AU/buddyspecs.htm Sicer je res dost dražje, je pa res, da mi ni žal, da sem nabavil, ker zadeva dela. Baterija zdrži skoraj en mesec, sliši se zelo dobro, velik boljš kot ena starejša original nokia inštalacija, samo se poveže, ko se približaš avtu...

Tudi če pogledaš druge bolj priznane proizvajalce boš videl, da so take naprave dost dražje.

Sicer pa, če se ne motim ima lidl itak neko garancijo, če ti ne odgovarja lahko neseš nazaj. Probaj, dobro stestiraj in napiši tukaj gor ugotovitve;)
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Če ti naprava ne odgovarja, oziroma ne deluje tako kot si ti želiš, pač pa deluje "normalno", ti je Lidl ne bo vzel nazaj, ampak jo bojo lahko samo poslali na popravilo.
Preverjeno pri baby-sitter varuški. Odnesli smo jo nazaj, ker je bila zadeva analogna je seveda šumela, in želeli vrniti izdelek. Ni bilo mogoče
ne-ne-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nazadnje sem bil tam kake 3 mesece nazaj in se ne spomnim natanko za prostoročne naprave, so pa imeli mobitele, etuije, polnilce... Če nisi od tu kje blizu je verjetno bolje, da pokličeš prej.

Sam sem gledal bolj prenosnike, TV-je, hišne kine... in na koncu kupil 82 cm TV za 170€ ali nekaj takega. Seveda brez DVB-T/C in 720p, ampak je tako ali tako za otroke za risanke preko DVD.
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Poznam ta outlet in vem, da so zanimive stvari občasno, ko pač premaknejo zaležane zaloge drugih prodajaln M-tehnike. Sem mislil, če je kaj konkretnega sedaj. Ok, zaklučiva, da ne bova preveč off-topic.

lp,
king67
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
moje izkušnje...
Za prostoročno telefoniranje poglej za Parrotom.

Službeno sem 1x dobil tole ; jajc od jajca. Vsi so slišal, da je nek čuden zvok..
Potem se pa kupil Pioneer-jev AR z vgrajenim Parrotom. Kot noč in dan. Pa je bil mikrofon na relativno isti lokaciji (pri AR je bil na A stebričku, prvi je bil pa zataknjen na senčnik). Res, ni primerjave.

Pioneerja sem prodal, mi je še danes žal. Ampak, ker spet potrebujem neki podobnega, gledam AR z parrotom ali pa Parrota samega. Imaš na bolhi, nove in malo rabljene. Sicer so cene od 30€ naprej, ampak vrjemi, se splača malo več dat, kot pa neka no-name firme..

No, vsaj jaz vem, da drugega ne kupm...
smile-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Odvisno kater
smile-1.gif


Če vzameva recimo najcenejšega na bolhi ;

kontroler se namonira nekam na doseg rok-ponavadi nekam na sredinsko konzolo (zaradi upravljanja, modra škatla je BT receiver (namontiraš nekam, da ga skriješ, `pospraviš`, ), mikrofon vtakneš notr ter si ga napelješ kamor želiš (imaš možnost ali na A stebriček, nekateri avti imajo pa že pripravljen prostor pri vzvratnem ogledalu). To je to. Aja, slušalke so pa zvočniki ponavadi...

Novejši (z ČB ekranom) podpirajo pregled imenika, z barvnim pa imajo vgrajen tudi GPS za navigacijo...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
V čem je razlika pogovora s to prostoročno napravo proti samemu telefonu, če ga daš na zvočnik?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
V čem je razlika pogovora s to prostoročno napravo proti samemu telefonu, če ga daš na zvočnik?

če nimaš stojala, moreš telefon ali držat v roki ali ga nekam odložit, in ponavadi je to spet stran od glave.
namenske naprave imajo SW, ki zna zmanjšat šum, ki ve kdaj govoriš in takrat ojača. to se pri mojem zelo lepo sliši. Če sva oba tiho je tudi naprava tiho, ko pa sogovrnik govori, pa se potem sliši, da ni ravno v audio studio zaprt;) Ali pa če ima sogovornik radio prižgan, to pa potem "zjebe" napravo, ker misli, da skos nekdo govori. Naprava zna do določene mere skensalt zvok avtomobila, in je potem sam govor veliko bolj čist.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
To je res, ampak tega ne znajo te poceni naprave, polek tega je recimo ta vklopljena direkt v 12V vtičnico, ki jo imaš ponavadi spodaj pri kolenu. Podobne poceni naprave so navaden zvočnik, brez kakega software, ki bi karkoli znal ...
 

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Sem nabavil tole zadevico in je za moje pojme čisto vredu. Slišnost dobra, sogovornik ni zaznal nobenih težav, zakasnitev, šuma v ozadju, odmeva. Za ta denar je čisto ok. USB polnilec dela tako kot je treba.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Konkretno tale naprava mi je po dobrih dveh letih delovanja sama od sebe mrknila... Oz sredi pogovora zmrzne, pomaga samo reset (tudi power off/on ne). Dokler je delala, je delala super... Malo se mi je obesilo, ker sem pred dvemi leti dal zanjo 100EUR. Na spletni strani proizvajalca je navedena kot 'obsolete', torej je že model iz prodaje. Naj bi se dalo upgrejdat firmware, no proizvajalec ga ni imel na spletninstrani, prav tako ni imel SW za upgrade. Če si jo priklopil na PC preko USB je PC ni zaznal... prav tako sem imel veliko dela, da sem v pravem zaporedju sparil iPhone in Nokio, da je zadeva delovala hkrati z obema aparatoma...

Kupil sem potem Parrot Minikit+... Nokia se izredno slabo sliši (ampak je to očitno feature), iPhone dela super. Pa tudi FW se da nadgraditi. Je pa res, da ima tale Parrot zelo slaboten zvočnik v primerjavi z Tubo...