Renault Media Nav Toolbox

I

Izbrisan uporabnik #488

priden.gif


Kaj maš dišavo na zračnikih?
evil.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Cinosanapt

videl sem tvoj backup in mislim, da je zdaj zadeva dokončno jasna. Kolikor sem videl, imaš v mapi NNG, ki se je nahajala v \Storage card4\, vse kar je potrebno, torej tudi najpomembnejši del, ki smo ga iskali, to je nngnavi.exe

v sys je samo tale entry:

[device]
type="lge_ulc"

kar pomeni, da ukaze jemlje iz datoteke lge_ulc.ini ki jo najdeš v \NNG\data.zip\config\devices\

druga posebnost pa je SAVE mapa, ki ni v rootu NNG mape, temveč je na \storage card 2\NNG\

torej vse kar rabimo je, da nekdo skreka nngnavi.exe in zadeva rešena - potem samo menjamo exe file in delovali bodo zemljevidi s pašnika. Lahko pa zdaj enostavno probaš s kašnim obstoječim Primo paketom in samo uporabiš tale sys:

[debug]
nortc=1

[rawdisplay]
driver="gles"
screen_x=800
screen_y=480

[sound]
device=0
voice_volume=255
effect_muted=1

[tmc]
tmc_enabled=0

[sound]
ding=0
speaker_timeout=0
ebp_muting_interval=0 ; We set no timeout, and wait for system confirm before muting.
muting_inconsistency_check_interval=400
do_delayed_release=0
dev_buffer_size=2048 ; 90 ms buffers are enough, according to Marci
voice_channel_release_timeout=100

[modules]
IOS_TIME_SYNCHRONIZER="WIN32_OS_TIME_SYNCHRONIZER"

[rawdisplay]
vram_size = 24000000

[gps]
baud=9600
port=4
always_valid_gga_time=1
always_valid_rmc_time=1


torej mapo Primo preimenuješ v NNG in Primo.exe preimenuješ v nngnavi.exe. Dodaš zemljevide itd...nato pa mapo NNG skopiraš na USB ključek in ga preko wince namizja (zdaj, ko do tja itak že znamo) zamenjaš z obstoječo originalno NNG mapo, ki se nahaja na \Storage card4\ Če jaz kaj vem, bi tako moralo delat brez problema - teoretično! Storage card 2 pa ne rabiš nič spreminjat..v skrajnem primeru samo pobrišeš mapo Save (prej seveda narediš backup), da ne bo v konfliktu z drugo verzijo prima.

Pripravljen paket imaš na ZS, vendar kot vedno opozarjamo - Vedno vse delate na lastno odgovornost, saj smo tukaj še v neznanih vodah in lahko gre vedno kaj narobe!
 

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
Super
smile-1.gif

jutri bom to testiral, ker zdaj je že malo prepozno.
Opazil pa sem drug problem v core player zaženem film slika je zvoka pa ni v ozadju se sliši radio.

Sem naredil tako kot si reko sedaj kopiram na usb jutri pa bom skopiral v win CE.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za ziher bi bilo bolje originalno mapo NNG preimenovat v NNG1 in dat gor to poiskusno kot NNG.

Drugače je pa Elita, ki " rihta " avto navigacije že tudi v polnem zamahu in delajo na tem, da bi se primo dalo uporabljat brez, da moraš flešat in dobit dostop do wince ampak bodo probali predelat update da se bo dalo preko njega rihtat
wink-1.gif
 

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
Sem naredil to kar si povedal.
smile-1.gif

V glavnem meniju, ko kliknem na ikono navigacija ali mapa se pojavi opozorilno okence in ne morem kliknit gumba strinjam se.
Prej, pri org. sem počakal par sec., da se je gumb aktiviral in sem lahko klikno.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mape SAVE nisi brisal iz Storage card2 verjetno? Če je nisi, jo probaj zdaj samo preimenovat v save1, da vidimo, kaj se potem zgodi..sicer pa imam nekako občutek, da sistem še vedno nekaj preverja skozi checksum/.md5 datoteke, ki običajno preverjajo integriteto datotek. Rezultat me je malo presenetil, priznam
frown-1.gif


dejstvo je, da tole opozorilo ni del navigacije (Prima) ali synctoola, to sem preveril, saj tega teksta ni nikjer. To je del osnovnega menija, ki ima pri zagonu navigacije očitno neko neposredno povezavo.
 

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
ok bom to zdaj naredil mapo save bom preimenoval v save1
grem do avta bom kr prek tablice povezan.
 

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
kak naj preimenujem ne morem vpisovat ni tipkovnice
a obstaja kaki prog. da bi namestil na wince tipkovnico?
 
Nazadnje urejeno:

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
ne dela sem zbrisal save, tipka ni aktivna.
sedaj bom dal org mape not tak kot je bilo a je se kaksna resitev?
tipkovnice ni na desni strani samo ikona za nadzorno plosco
 
Nazadnje urejeno:

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
hmm.

''Hi Guys last night i played a little bit with the System. After the System starts with the DusterNavi.mscr like the Tutorial the Windows is not complete free. The System freeze when you click on the wrong place. So i looked why. After checking the Apps that are still running i changed the DusterNavi.mscr like follow:

Run("\Storage Card\System\MicomManager2.exe")
Sleep(20000)
Close(ActiveWindow())
Sleep(5000)
Run("\Windows\explorer.exe")
Kill("nngnavi.exe")
Sleep(5000)
Kill("AppMain.exe")
Sleep(5000)
Run("\Windows\explorer.exe")

After executing the new file i can complete hook into Windows CE with no freezes. Only the Radio is running in background because it was initialized by the hardware and is controlled by I2C bus. (Working on)

The Image files from the Renault Version are still there too, so you can replace the following:

Copy and replace all Folders from: "Storage Card\System\Img\M1\" to "Storage Card\System\Img\M0\"

So the System looks like follow:


On weekend i code a little bootloader with GUI to change this things on running system without flashing everytime for new.

P.S. sorry for my english it isnt the best, come from Germany''
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ti imaš sedaj v sys.txt, ki ti jo je poslal Janch tole:

[debug]
nortc=1

Probaj zamenjat s tem:

[debug]
nortc=1
skip_eula=1

In dodaj še tole:

[interface]
save_safety=1

[warning.driveralert.settings]
max_display_count=2
show_timeout=10
use_timeout_for_duration=1
 

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
se vedno ne morem kliknit na gumb strinjam se
je pa glavni zaslon izginil in se vidi namizje wince nikakor ne gre potem iz wince v glavni meni
avto mores ugasnit in vklopit in se pojavi glavni meni
 

Podobne teme