Renault Media Nav Toolbox

su35

Pripravnik
8. jun 2013
39
0
6
Pozdravljeni,

rabil bi nekaj pomoči...nikakor mi ne uspe, da se prikažejo glasovni ukazi pri navigaciji v slovenščini.
Naložen imam najnovejši toolbox, media-nav je posodobljen na 2.1.0 vendar še vedno ni slovenščine za glas (meni v slovenščini dela).

Ali je mogoče da nimam te funkcije ker nimam celotne Evrope? Imam samo področje balkana (pač tisto opcijo, ki pride brez doplačila). Probal sem že sigurno 3x naložiti z media-nava na USB ter priklopil na računalnik in ni nobene nove posodobitve. Tudi ko grev v toolbox-u v Device/More/Advanced/other items ne vidim voice_svn kot pri nekaterih ostalih.
Čudno mi je tudi to, da v toolbox-u sploh nimam opcije Extras (prilagam screenshot toolboxa)



Če mi lahko samo nekdo potrdi, da ni nič narobe in so te funkcije trnutno na voljo samo tistim, ki imajo celotno evropo....
 
Nazadnje urejeno:

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
jaz imam tudi samo osnovno karto, sem danes posodobil na 2.1.0 in karte 2012 q4 pa mi vodenje v slovenščini deluje...
 

su35

Pripravnik
8. jun 2013
39
0
6
Citat:
Uporabnik oby pravi:
jaz imam tudi samo osnovno karto, sem danes posodobil na 2.1.0 in karte 2012 q4 pa mi vodenje v slovenščini deluje...

Hm, sem danes na novo naložil verzijo 2.1.0 in sedaj deluje
zmaga.gif
 

NeMeBasat

Pripravnik
28. maj 2008
248
0
16
Toti Maribor
Jaz imam samo Adriatik in posodobitev 2.1.0 pa mi vodenje v slovenščini dela brez problemov...po moje nima veze katere karte imaš ...zadnja verzija Renault Media Nav Toolbox pa nima več opcije Extras...jaz sem šel nazaj na staro verzijo Renault Media Nav Toolbox-a...edino kar sem opazil da je prejšnja verzija 2.09 delala hitreje, ali pa se mi samo zdi... (:)

LP B.
 
Nazadnje urejeno:

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
Citat:
Uporabnik NeMeBasat pravi:
Jaz imam samo Adriatik in posodobitev 2.1.0 pa mi vodenje v slovenščini dela brez problemov...po moje nima veze katere karte imaš ...zadnja verzija Renault Media Nav Toolbox pa nima več opcije Extras...jaz sem šel nazaj na staro verzijo Renault Media Nav Toolbox-a...edino kar sem opazil da je prejšnja verzija 2.09 delala hitreje, ali pa se mi samo zdi... (:)

LP B.

Res je starejša verzija dela hitreje
smile-1.gif

jaz imam trenutno najnovejšo edini problem ko imam vedno zgubim poi točke ko naredim backup
 

su35

Pripravnik
8. jun 2013
39
0
6
Imam, še eno vprašanje in sicer v zvezi z bluetooth/klicanje. V imeniku imam vpisane številke s klicno številko (+386 31 xxx yyy), ko me nekdo kliče pa ne prepozna številke, ker je številka v obliki 031 xxx yyy - se pravi, da naprava ne upošteva klicne številke.
Nekako sem nad tem razočaran (pri drugih avtomobilih, tudi tistih ki so starejši to deluje brez problema), ima kdo kakšno rešitev? Ali pa je edino upanje čakanje na nov firmware?
 

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
Novi update za media nav je veni :D
ne še nadgrajevat
smile-1.gif

več inf. kmalu :D
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Čez roke mi je šel podoben 2-din sistem in sicer Zenec ZE-NC2041D, ki prav tako deluje na podobnem sistemu kot ta misteriozni renaultov Media Nav. V internem pomnilniku je naložen privzet Primo softwer, do katerega pa žal prav tako kot pri media nav-u ne moremo neposredno dostopat, da bi lahko spreminjali datoteke oz po domače povedano "enostavno piratizirali". Za nadgradnjo/upgrade se prav tako uporablja USB stick na katerem je C9_SW_Update, ki vsebuje synctool aplikacijo s katero se izvaja direktna posodobitev v interni flash, kjer je tudi naložen celoten software. Zadeva izgleda takole:



Edina in seveda najbolj pomembna razlika med Media Nav-om in omenjenim Zenecom je le ta, da lahko slednjega preko synctool-a v celoti prepišemo z obstoječim, torej tudi .exe file! Končni rezultat je verjetno večini kristalno jasen
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ni več razlike med Zenecom in Medianav, tudi slednji se da okrog prenest, da poganja Garmin, Navitel ali Primo.

Za to je najbolj zaslužen @Cinosanapt , ki je našel ruska navodila in mi poslal update njegove naprave, da lahko raziskujem.

Sem naredil Slovenska navodila tako, da si lahko vsak sam pripravi paket, ki ga bo rabil za ta podvig.
Delate seveda popolnoma na lastno odgovornost, navodila pa dobite preko ZS.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lepo, bravo rusi
grin1.gif

Edino kar je treba vedet (vsaj po navodilih in slikah sodeč) ta mortskripta ubije originalni shell zato te vrže direkt v winse:



Poraja se mi potem vprašanje kako potem uporabljat recimo radio (FM) ?
smile-1.gif

No, boste povedali kako se obnese, če bo to kdo izvedel to modifikacijo..

later edit:
verjetno v ozadju še vedno teče original vmesnik, tako da ni nobene panike. Torej funkcije ostanejo še vedno na svojih mestih..
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ne vrže te direktno v winse ampak na player in potem greš ročno v win:







Glede na to, da je na prvi sliki ikona hišice, po vsej verjetnosti dela vse ostalo isto kot prej, le da imaš sedaj delujoč explorer in lahko brskaš po sami napravi
wink-1.gif


Če bo kdo zadevo preizkusil bi ga prosil, če lahko skopira vse iz StorageCard, StorageCard2, StorageCard3 in storageCard4 na USB in potem bomo lahko ugotovili, če se bo dalo še kako drugače usposobit to napravo, da bo sprejemala zelene karte
wink-1.gif
 

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
Jaz sem zato
smile-1.gif

Samo, da se zadeva premika
smile-1.gif

upam, da ne bom imel ruskega menija
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja, nebi blo slabo, če bi se na katerem izmed ostalih "StorageCard"-ov skrival originalni softwer. Potem bi bilo od tu dalje zelo enostavno. Samo pobrisat original vsebino oz folder z navigacijo in nato iz USB-ja na isto lokacijo skopirat "ozdravljeno" Primo verzijo z zemljevidi po želji. Potem bi sistem samo postavil nazaj v privzeto stanje in zadeva rešena.
grin1.gif


Citat:
Uporabnik Cinosanapt pravi:
upam, da ne bom imel ruskega menija

Po logiki nebi smel bit, saj ti skripta na koncu še vedno zažene tvoj originalni MicomManager.exe (to je verjetno vmesnik/shell), ki si ga preimenoval v MicomManager2.exe

Run ("\ Storage Card \ System \ MicomManager2.exe")
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Ni več razlike med Zenecom in Medianav, tudi slednji se da okrog prenest, da poganja Garmin, Navitel ali Primo.

Za to je najbolj zaslužen @Cinosanapt , ki je našel ruska navodila in mi poslal update njegove naprave, da lahko raziskujem.

Sem naredil Slovenska navodila tako, da si lahko vsak sam pripravi paket, ki ga bo rabil za ta podvig.
Delate seveda popolnoma na lastno odgovornost, navodila pa dobite preko ZS.

Bom počakal na "junaka", ker afto ni moj
smile-1.gif
 

Cinosanapt

Pripravnik
26. dec 2012
164
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Ni več razlike med Zenecom in Medianav, tudi slednji se da okrog prenest, da poganja Garmin, Navitel ali Primo.

Za to je najbolj zaslužen @Cinosanapt , ki je našel ruska navodila in mi poslal update njegove naprave, da lahko raziskujem.

Sem naredil Slovenska navodila tako, da si lahko vsak sam pripravi paket, ki ga bo rabil za ta podvig.
Delate seveda popolnoma na lastno odgovornost, navodila pa dobite preko ZS.

Bom počakal na "junaka", ker afto ni moj
smile-1.gif

Mogoče že danes to naredim drugače pa, ko pridem iz morja.
pozdrav.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Je kaj, da nisi že probal in odvil?
smile-1.gif

sicer pa fajn se mej na morju
 

Podobne teme