Renault Media Nav Toolbox

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Če prav razumem ti bi rad neki zakega :



Imaš tega ogromno po forumih ampak , kar tako enostavno kot si misliš ne gre

Drugič preden kaj inštaliraš se prej pozanimaj , je toliko napisanega po forumih ...
Če hočeš dat nazaj ti ostane kar ti je napisal Snecer ali pa update na novejšo verzijo (4.0.X) da ti enostavno povozi kar si "zajebal"
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, verjetno bo najlažje update na višjo verzijo, to je 4.0.6 menda zadnja.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Da, res je, hotel sem točno to, kar je na sliki, saj sem mislil da bo to šlo zelo enostavno, pa ni tako. Sedaj sem ugotovil, da bi moral se še malo poigrati s kabli, da bi moral še nekaj priklopiti, ker medianav trenutno tak kot je tovarniško tega ne omogoča.
Sedaj sem vse povrnil v prejšnje stanje in dela tako kot prej, pač nimam prikaza temperature in podatkov potovalnega računalnika na medianav ekrančku ampak se bom malo sprehodil po potovalnem računalniku.

Me pa zanima npr verzija 4.0.6. ali je to verzija softverja sistema medianav ali je to verzija zemljevidov oz. map.

Če npr posodobim medianav na 4.0.6. ali posodobim software ali samo mape zemljevidov ali oboje če dam posodabljanje preko ključka.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Sedaj imam 4.0.3 kaj je pri 4.0.6. drugače, boljše? Se mi splača posodabljat sw na 4.0.6 kaj bom pridobil?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če ti zase odgovorim, ki sem še na 4.0.2, potem je odgovor ne.
Posodabljam si zgolj zemljevide.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Lahko prosim nekdo nekam pripne delete.plus file, ker ga meni med nadgradnjo ni skopiral, ampak samo NNNG_Plus direktorij.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Audio pravi:
Lahko prosim nekdo nekam pripne delete.plus file, ker ga meni med nadgradnjo ni skopiral, ampak samo NNNG_Plus direktorij.

delete.plus je ločena datoteka, ki se ne zgenerira sama, ampak jo moraš dati zraven mape NNG_Plus, če želiš obnovit sistem v prvotno stanje. Delete.plus datoteko najdeš na uradni strani.
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Po nadgradnji ti še vedno kaže 4.0.5 , to je normalno saj to ti spremeni le navigacijo , da lahko dodajaš mape iz pašnikov!
Glede na to , da ti noče skopirat map pa si verjetno kaj naredil narobe ...
Preberi še enkarat vse ali pa naredi restore z delete.plus in ne tikaj nikoli vec !
Očitno premalo znanja ali branja ...

Maš na ZS kje najdeš delete.plus , navodila pa nekaj postov nazaj !!
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Kakor piše v navodilih, se delete.plus zgenerira pri nadgradnji in bi se moral nahajati nekje v direktoriju NNG_Plus.
MGPhoto, delete.plus file, ki si ga poslal je prazen - je to OK?

OK, to nisem vedel da tudi po nadgradnji kaže isti sistem. Ali so se vam ikone po nadgradnji na 1.03 spremenile, kot kaže na italijanski strani?
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
delete.plus se ne zgenerira pri nadgradnji !!!
Po končani instalaciji moraš imet na USB-ju mapo NNG_Plus in install.log file
Tisti install.log zbriši in dodaj samo delete.plus in mapo NNG_Plus in seveda kar je v njej !!
In ja ta delete.plus je "prazen" ...
In kar koli delaš , se najprej da USB v Medianav in šele pozneje prižge , kar žal nekateri tega ne naredijo
potem pa so rezultati iz neznanja vidni ...
In mape je potrebno dodat pozneje prek USB , same se ne pojavijo ali pa padejo z neba !!

Ikone se po nadgradnji ne spremenijo nič , ne vem kaj nekateri čarate ...
 
Nazadnje urejeno:

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
NIč ne čaram, na italijanski strani so pač drugačne slike od originalnih na MediaNAV.
Google translate originalnih navodil pa pravi za restavracijo originala takole:
Citat:
Move or copy the "Delete.plus" file, which is located within the same folder on the root folder of the USB key.

Kako sploh vidiš, da se je nadgradnja pravilno izvedla, če še vedno kaže originalno verzijo sistema?
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Če se je nadgradnja pravilno izvedla vidiš po tistem kvadratku za player in če ti kopira mape !
Imaš na ZS kje dobiš "navigation_restore_fat32.lgu" ostale fajle ne tikaj niso namenjeni tebi !!
Kopiraj samo navigation_restore_fat32.lgu na USB !!
Če ne znaš , dobi nekoga ki zna. Postopek traja cca 40 minut !
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Evo, pa sem tudi jaz danes spravil enega "pod streho". Clio je imel naloženo sw verzijo 2.0.9, ki sem jo najprej uradno posodobil na zadnjo verzijo 4.0.6. Nato procedura po protokolu, inštalacija Medianav Plus

Naj povem, da je tudi pri meni ob koncu posodobitve pofarbalo zaslon na vijolično in za tem se je sistem restartal. Tudi jaz nisem potem dobil potrditvenega okna da je postopek končan a ni bilo nobenega problema, vse je lepo naložilo, prav tako Mediaplayer, na ključek je lepo bekapiralo staro konfiguracijo. Nato sem odstranil USB in ugasnil sistem, vtaknil nov usb na katerem sem imel mape MAP, POI, BUILDING, DEM, LICENSE (samo dve licenci od Here 2016.Q3). Uporabil sem karte HERE 2016.Q3. Z vtaknjenim USB-jem sem prižgal avto in takoj se je pojavilo okno z obvestilom, da bo v sistem naloženih 53 datotek (to je bila vsa vsebina navedenih map, ki sem si jih skompletiral). Kopiralo je cca 40 min, med tem je bil na zaslonu vseskozi progress bar, po končanem kopiranju je lepo javilo, da je postopek končan in da lahko odstranim USB. Potem sem ga spet ugasnil in ponovno prižgal in zadeva je bila po posodobljena brez kakršnih koli problemov.. Naknadno sem posodobil še DEM, LANG in VOICE. Vse gladko..

Ni kaj, kapo dol makaronarjem za to modifikacijo!
nahrung002.gif
:
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Za tiste, ki nameščate karte Here na Medianav dodajte le Q3 2016. Z zadnjo verzijo (Q4) je veliko napak .
Če dodate le eno mapo oziroma državo deluje, ko jih je več so problemi ! Testirano in preverjeno ...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
pri Q.4 2016 je problem v .fsp datotekah za te države:

Czech_Republic, France, Germany, Italy, Poland, Russia, Spain, Sweden, Turkey, Ukraine, United_Kingdom

in te "pokvarjene" datoteke povzročajo "out of memory" napako.
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Se pravi da se instalira brez teh datotek oziroma starejšo delujočo verzijo.
Se da kje dobit te "fsp" delujoče oziroma popravljene ali boljše počakat na novejšo verzijo?
 

Podobne teme