Hofer IP kamera

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Hvala. Imam NAS in iščem ustrezno kamero, pa so vse takoj kar drage. In ker ne kupuješ samo ene...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
@glede cevi: idealno je da imaš opcijo do-potegnil kabel, oziroma še bolje, potegneš v štartu dva (če bi mel na isti lokaciji dve kameri, vsaka v svojo smer). Kabel je poceni glede na problem, če kasneje ne prideš s foršpanom skozi...

Ko se išče, kaj paše skupaj: načeloma, če ti snemalnik (survailance station na synologyju recimo) podpira rtp/rtsp stream, kupiš ustrezno kamero. Jaz sicer še čakam na finance da dejansko kupim kako zase, ampak na ebayu je tega polno. Ok, vem da je loterija, ampak tudi pri nas v redni prodaji že dobiš kamero za 100€. Začneš z eno, dvema... dodajaš po potrebi.

lp
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
ČE boš snemal na nek disk, ponavadi kamera dela malo bufferinga, tako da ti shrani kako sekundo preden se je gibanje sploh začelo, ko gledaš posnetek izpade, kot da vidi eno sekundo v prihodnost
grin1.gif
)

Na malo boljših se da nastavit koliko pred gibanjem naj posname, mislim da imajo moje opcijo 1s, 3s, 5s.

Nekatere imajo tudi alarm input, na katerega lahko povežeš PIR senzor. Je ponoči boljše kot detekcija spremembe v sliki, zaradi količine lažnih alarmov ponoči (razni žužki, ki jih privlači IR, pajek, ki si plete mrežo pred kamero...).

Sicer pa ta 480p je res le igračka, raje ena OK 1080p kamera, kot dve taki.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Sedaj ste me ustrašili da je Hoferjeva zanič, tako da gledam že Foscam FI9805W 960P. Ima 1,3 Megapikselnov.
Ne vem kakšna je hardverska zahtevnost, ker moj nettop Targa ima Atom procesor (tastari) od 1,6 Giga frekvence. DVD-je predvaja OK, pa še kakšnega 720p če je avi in ne mkv. Link..

http://foscam.si/spletna-trgov...nadzorna-kamera

Slika...

ax6-Foscam.jpg
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Higher reolution higher net and file load. Ne pomaga pa tako ne ta 720p kot ta Hoferjeva. Važno je da ima kamera alarm in da se je da nastavit za push da sliko pošlje nekam kam ti želiš ob tistem trenutku ko se zgodi. Vse ostalo je pa krap in drek in nabijanje v prazno, kot iskanje nekih alternativ. Sem vzel ene par kamer na test vse delujejo na istem nivoju po noči so vse za en drek prepoznal ne boš nikogar tako ali tako. Le kvečjemu te lahko pravočasno opomni, da je nekdo tam, kjer ne bi smel biti. Kamera v kombinaciji z led reflektorji, ki osvetljujejo ponoči področje snemanja je še nekako srednja žalost in rešitev nasploh.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Mogoče se zdi draga, vendar je ta kamera fantastična, od slike do prilagodljivosti. Za ta denar ne dobiš boljše pri nas.

Ne delam reklame, ampak govorim iz izkušenj z štirimi takšnimi kamerami. Pa Foscam ima tudi namenski snemalnik za 100EUR, z možnostjo vgrajenega ali zunanjega diska. Super enostavno za nastavljanje.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Hoferjeva s 640X480 rezolucijo je res malo premalo. Foscamovih 1280X960 tudi ni FulHD, vendar bi za mojo uporabo še bilo OK.
WIFI je obvezen, ker omogoča dodatne možnosti pri povezavi na Amisov modem Thompson, ki tudi ima WIFI. Ima še dodatni napajalnik za 12V. Lahko pošlje sliko dogodka na nastavljeni email naslov, kaj je obvezno kako ste zgoraj napisali.

Ni mi jasna hardverska specifikacija za PC. Zahteva se CPU ki ima 2GHz. Moj Atom od Targe pa ima samo 1,6GHz. Pa še enojederni je.
Mojega stacionarca pa ne bi poganjal zaradi tega, ker je premočen
grims-1.gif


bid-PC.jpg
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Kamera je doma. Nastavil sem osnovne stvari. Pri logiranju na njihovo spletno stran "supra space" mi napiše da verifikacijska koda ni pravilna. To je tista ki generira in jo moraš vpisati. Probal petkrat in mi je dop3zdilo, pa sem odnehal.
confused-1.gif


dm9-IMG-67.jpg


Drugače je celo ohišje kamere vključno s pritrdilno nogo izdelano iza AL litine. Nič ni plastik fantastik.
Še sprednje oko kamere je pokrito s pravim steklom.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Kakšno kodo si to vpisoval??
Se ne spomnim, da bi moral vpisovat kakšno verifikacijsko kodo, se vse samo lepo najde.

A kdo ve kako se s to kamero snema video na PC-ju?? Oz. če obstaja kakšen softver, ki bi deloval kot snemalnik z nastavljivo zgodovino posnetkov?
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
To je tista antispam ali nevem kako se ji reče . Ko vneseš podatke za prijavo se v okencu pojavijo poševne šrke, ki jih moraš prepisati v okence za prijavo. Vsakokrat druge. To je samo na njihovi spletni strani, v programu ni tega.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Se res ne spomnim, da bi to moral kje vpisovat...
Meni se je zdelo vse zelo instant..
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Citat:
Uporabnik cnpod pravi:
Kakšno kodo si to vpisoval??
Se ne spomnim, da bi moral vpisovat kakšno verifikacijsko kodo, se vse samo lepo najde.

A kdo ve kako se s to kamero snema video na PC-ju?? Oz. če obstaja kakšen softver, ki bi deloval kot snemalnik z nastavljivo zgodovino posnetkov?

http://blueirissoftware.com/
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
@Flash: Hvala za info.
@Gonzo: Očitno mi ni delalo nobene težave, da se niti ne spomnim tega...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Saj gre tudi brez njihove spletne strani. Zanimivo je če omogočajo shranjevanje posnetkov na njihovem strežniku za poznejši ogled z druge lokacije.
Kamero sem montiral in prilagam nočni posnetek vhoda na dvorišče...

5en-Captur.jpg


Ko se prižge 500 watni reflektor kamera takoj (brez laga) preklopi na dnevno snemanje. Ni prisotna nobena preosvetlitev in obratno.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Ne omogočajo tega. Omogoča pa pošiljanje slik na FTP v določenem časovnem presledku ali pošiljanje slik na mail ob zaznavi gibanja. Kamera ima slabo resolucijo, drugače pa ni slaba.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Za rezolucijo kamere znam da je slaba, vendar bo zame kot "šolska" kamera. Ko se bom naučil, bo cena Foscamove padla iz 140€ na 70€. Instalacijo imam že montirano, potem kamere samo zamenjam. Drugače sem s kamero prvi v vasi in "glavni frajer"
evil.gif

Tukaj je montirana zadeva..



Slaba stran je prekratek kabel od kamere do konektorja. Desno od kamere sem namenil prostor za priklučno škatlo, vendar kabel ne segne zaradi zasukane kamere v desno. Na fasado pa jo ne mislim dajat.
Konektor bi lahko dali pod kakšen pokrov na kameri, ali vsaj daljši kabel za kakšnih deset centimetrov. Sedaj sem zamotal s pvc vrečko. Pozneje bom to izvedel bolj "industrijsko" da ne bo videti, kot da je montiral kakšen popoldanski sp.

Priložena je vodotesna priključna škatla..

 
Nazadnje urejeno: