Hofer IP kamera

hermann

Guru
19. mar 2014
9.240
5.803
113
Hofer kamera ima "digitalni vhod" in "digitalni izhod". Načeloma lahko gor pripelješ karkoli, kar se proži s 5v napetostjo oz. kar daje ven 5v napetost.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Preko wirelessa sem mislis,.. da bi kamero videl v smarthome aplikaciji. Z wave je pa "system"
 

cypena

Zelenc'
28. nov 2014
9
0
1
Sem probal vse, kar sem našel na netu v navodilih pa mi nikakor ne uspe kamero nastaviti, da bi mi na gmail pošiljala alarme,slike...

Je to komu uspelo nastaviti v tem priloženem Maginon programju in kako ter na kateri mail mu pošilja?

Meni javlja da je napačen password ali "Autentication rejected" ali "no connection",ipd...
Ne vem ali vedno kaj narobe vpišem ali pa mi preprosto noče delat na gmail, hotmail.
 

cypena

Zelenc'
28. nov 2014
9
0
1
Sedaj mi je to uspelo, z en kup muje
smile-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Hofer bo od četrtka imel IP kamero, ki je za razliko od dosedanje notranje , zunanja verzija. Rezolucija za današnje čase ni za hvalit, vendar bi jo nabavil za začetke nadzora okrog hiše. Ko bi se čez čas malo "naučil", bi posodobil z močnejšo verzijo.
Kameri bi stregel Nettop Targa Now NT9231, s 120 Giga diskom, ki porabi malo štroma. Postavljena bo zunaj pod petstovatni reflektor s senzorjem gibanja, tako da bodo nočni posnetki jasni kot dan
grims-1.gif
Link..

https://www.hofer.si/sl/posebn...na-ip-kamera-3/

Slika Kamere.

rmo-Kamera.jpg
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Kamera omogoča nočno snemanje, zato nisem najbolj prepričan o kvaliteti posnetka, če bo v trenutku snemanja 500 watni reflektor povzročil premočno osvetlitev. Del posnetka bo vsekakor preveč osvetljen.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
To po montaži lahko ugotavljam, če je hitrejši senzor za vklop reflektorja, ali senzor kamere
tongue-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Kamera nima PIR senzorja gibanja ampak ima motion detection preko slike. Tako da vsakič ko se bo prižgala luč bo kamera zaznala gibanje ker bo slika v trentku drugačna kot je bila prej. Tako da načeloma z reflektorjem bo delovalo z zamikom po vklopu reflektorja.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
ČE boš snemal na nek disk, ponavadi kamera dela malo bufferinga, tako da ti shrani kako sekundo preden se je gibanje sploh začelo, ko gledaš posnetek izpade, kot da vidi eno sekundo v prihodnost
grin1.gif
)

Izgledalo pa bo takole:
- črnobela slika [nightvision]
- gibanje...
- ko se prižge reflektor boš imel prežgano sliko za kako sekundo
- ko kamera poštudira da ni več noč in gre nazaj na barve, imaš barvni "dnevni" posnetek
- ko se luč ugasne imaš trenutek teme, po tem se ti kamera spet preklopi na nočno delovanje
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Piše da je PoE napajanje... upam da napajalnik pride zraven za to ceno
rolleyes-1.gif


(poe napajalnik ima 3 priključke; elektrika iz vtičnice, LAN(utp) ki gre v router in POE(utp) ki gre do kamere)

p.s.: piše da ima resolucijo 640x480
13.gif
(na raznih ebayih dobiš za manj keša boljšo...)
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Mrežne kamere, splošno delovanje:
-> ČE ima možnost spominske kartice, ti shranjuje direktno gor
-> ČE imaš (mrežni) snemalnik, ga skonfiguriraš tako, da jemlje sliko s kamere (kadar pač nastaviš)
-> ČE imaš mrežni disk, mora KAMERA znati pošiljati slike/posnetke na ta disk
... če imaš usb disk, ključek,... no go
smile-1.gif


p.s.: (dodajam kot komentar: glede izbire snemalnika (!) za NAS mrežni disk Synology lahko rečem da dela vredu (ga imam ravno na testu), ostalih pa bolj kot ne ne poznam
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Načeloma je danes "standard" za kamere, da se napajajo preko utp kabla, tako da ja, potegneš ven UTP in je to to. Po tem pa v omarico, kamor boš postavil switch/router daš še te POE injektorje. Oziroma, kupiš switch, ki že ima PoE porte: klik
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Mrežne kamere, splošno delovanje:
-> ČE ima možnost spominske kartice, ti shranjuje direktno gor
-> ČE imaš (mrežni) snemalnik, ga skonfiguriraš tako, da jemlje sliko s kamere (kadar pač nastaviš)
-> ČE imaš mrežni disk, mora KAMERA znati pošiljati slike/posnetke na ta disk
... če imaš usb disk, ključek,... no go
smile-1.gif


p.s.: za NAS mrežni disk Synology lahko rečem da dela vredu (ga imam ravno na testu), ostalih pa bolj kot ne ne poznam

Če prav razumem si to Hofer IP kamero testiral na Synology NAS-u in je kompatibilna z Survailance station paketom?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Se opravičujem, nisem prebral za sabo... v glavi se je slišalo bolj razumljivo
tongue-1.gif
Mišljeno je bilo glede tega, da če se kupuje mrežna naprava, da je (za domačo rabo) smiselno pogledat za nekim multipraktikom...

Seveda te kamere ne poznam, za to tudi svetujem izbiro druge. Ker da prodajajo kamero za tako ceno s tako resolucijo
rolleyes-1.gif
Razen za domofon nimaš kaj razmišljat pod 1Mpx. Že to je problem ko bi malo pozoomal pa ne gre in je takoj vse spacano.

Sem pa staknil navodila in sicer ne piše, da bi podpirala rtp stream (kar rabiš za snemalnik), ampak... kvaliteta navodil je ponavadi tako-tako. Napisano ni, lahko pa da bi delalo (ker, tudi mobilna aplikacija, ki sicer obstaja, mora nekako sliko s kamere dol pobrat, in če imaš srečo je to na isti način kot snemalnik, ni pa nujno)
Tudi če ne podpira snemalnika, zna pošiljati slike na ftp strežnik (aka mrežni disk), celo nekaj "pameti" ima, da lahko izbiraš območje zaznavanja gibanja.

(pod črto, vprašanje kaka je želja in potreba po uporabi. Če hočeš snemati vreme bo tudi ta kamera OK, če te zanima, kdo se ti je zaletel v ograjo na koncu dvorišča, pa razen barve avta ne boš vedel)

lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
ok... kaj pa druge boljše kamere?
Glih zdaj delam fasado in bom pod fasado na vsak vogal hiše potegnil UTP kabel. Je to dovolj?
Ker imaš ravno možnost, bi jst vseeno dal večjo cev in spelljal tako, da lahko bilokdaj napelješ še vsaj en kabel.
Pač ker nikol ne veš...