Hofer IP kamera

janezek1

Pripravnik
3. sep 2007
74
0
6
štajerska
Da se vključim v debato z enim vprašanjem. Najprej kamera mi lepo funkcionira v domačem omrežju in iz zunanje mreže. Uporabljam pa IPCam lite.
Zanima pa me kateri pini so vhod in kateri izhod alarma. Ali sem butast ali pa nikjer nič ne piše. Kolikor sem meril sta pina 1 in 4 vedno v stiku na pinih 2 in 3 pa če vklopim alarm dobim 1.8 V če izklopim pa izgine. A je to to in ali se da izhod nastavit kot stik ali pa odprte sponke. Upam, da je razumljivo napisano.
Hvala
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pomoje bi moralo biti napisano v prirocniku... Nasel sem nemskega >> http://www.traveler-service.de...0IPC-1%20DE.pdf

skitched-20130102-122616.jpg
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ali lahko nekdo čisto na kratko opiše, kao se lotiti zagona kamere v varovanem Wifi omrežju ?

Če se ne motim, najprej vklopimo napajanje in prvo povežemo zadevo z kablom na router, potem pademo kako čez Explorer v kak meni kamere ali kako, če lahko nekdo na kratko napiše, bi bil zelo hvaležen, da se ne lovim, ker z takimi kamerami še nisem imel posla ?
 

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik janezek1 pravi:
Da se vključim v debato z enim vprašanjem. Najprej kamera mi lepo funkcionira v domačem omrežju in iz zunanje mreže. Uporabljam pa IPCam lite.
Zanima pa me kateri pini so vhod in kateri izhod alarma. Ali sem butast ali pa nikjer nič ne piše. Kolikor sem meril sta pina 1 in 4 vedno v stiku na pinih 2 in 3 pa če vklopim alarm dobim 1.8 V če izklopim pa izgine. A je to to in ali se da izhod nastavit kot stik ali pa odprte sponke. Upam, da je razumljivo napisano.
Hvala

Sem podobno kot ti pogrešal opis raporeditve IO v navodilih
confused-1.gif
, samo so očitno vse te cam po istem kopitu narejene in sem potem na netu našel kako so razporejeni izhodi in naj bi bile stvari podobno kot je opisano v Jest-ovih navodilih priloženih zgoraj.
Kot laika me zanima, če ta slika vezave spodaj drži? torej sta sponki 1 in 2 lahko uporabljeni kot stikalo, ki pa ga lahko prožimo(ob aktiviranem digitalnem izhodu v nastavitvi na vmesniku) s sklenitvijo sponk 3 in 4.
če to drži, me zanima kolikšna naj bi bila preklopna moč kontakta 1 in 2. Nikjer namreč nisem našel navedeno.

lp
1666483-ioportcam.png
 

Priponke

  • 1666483-ioportcam.png
    1666483-ioportcam.png
    112,6 KB · Ogledi: 328

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ali lahko nekdo čisto na kratko opiše, kao se lotiti zagona kamere v varovanem Wifi omrežju ?

Če se ne motim, najprej vklopimo napajanje in prvo povežemo zadevo z kablom na router, potem pademo kako čez Explorer v kak meni kamere ali kako, če lahko nekdo na kratko napiše, bi bil zelo hvaležen, da se ne lovim, ker z takimi kamerami še nisem imel posla ?

nisem najbolj merodajen samo mislim, da gre nekako tako)naj kdo popravi)...
ko je cam sinhronizirana na kablu in po prvem zagonu poiščeš pod kakšnim IP je cam v tem omrežju instalirana in potem preko tega lokalnega IP v browserju dostopaš do cam in njenega vmesnika ...tam pa nato v nastavitvah wifi, najprej poiščeš brezžično omrežje routerja, kjer vpišeš SSID in pw , ter ponovno zaženeš cam..sedaj jo lahko odklopiš s kabla.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.553
688
113
tvoja shema verjetno ni povsem pravilna

kot razumem:
na sponki 2 ob alarmu dobiš 5V (samo signal, veži na rele)

sklenitev sponk 3 in 4 pomeni zunanje proženje alarma
 

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
tvoja shema verjetno ni povsem pravilna

kot razumem:
na sponki 2 ob alarmu dobiš 5V (samo signal, veži na rele)

sklenitev sponk 3 in 4 pomeni zunanje proženje alarma

aha hvala...sem še malo raziskal in imajo res nekatere druge kamere brezpotencialni kontakt in tam ta izhod verjetno res deluje kot stikalo..sta pa pri tistih označena tudi napetost in maksimalni tok
bom v našem primeru poizkusil z relejem
zmaga.gif
 
22. jul 2007
12.756
1.287
113
123
Aleluja, pa mi je vendarle uspelo spraviti kamero na wi-fi, še enkrat sem pobrisal in spet naložil progam in je začelo delovati.
Naj še povem, da sem tudi poskušal povezati kamero preko 11m UTP kabla, ampak tudi preko te varijante ni bilo slike
sprasujem se.gif
- predolg
kabel padec signala
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Sicer nimam te Hoferjeve kamere, ampak podobno, in mi dela na 25m navadnega UTP kabla, 2x stukanega in kr zalotanega :p :D in dela brez problema
wink-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.087
2.437
113
Ne moreš imeti na 11M padec signala, razen če imaš žičke v kablu poškodovane. Tukaj gre za prenos slike po IP protokolu, kar mora v teoriji delovati vsaj do 100 metrov, v praksi pa sem prenašal podatke tudi že po 130 metrov mrežnega kabla vkopanega v zemlji brez težav.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Sem jaz včeraj priklapljal in tudi imel težave, najbolje je, vsakič počakati malo časa nato pa pri routerju gledati kdaj se zadeva priklopi. Kamera podpira samokonfiguracijo, če to zna tudi Router, zato ne spreminjajte njenega imena, no po tem sem imel težave z wifijem, ko sem izklopil kodiranje je delalo, nato pa sem ga nazaj vklopil in je potem tudi.......

Slika je sicer tak tak, no nisem pričakoval ravno HD samo barvna pravilnost je taka slaba.... sicer pa dober izdelek, za to, kar je namenjen.

Ali kdo ve, kako se da konektor za zvok uporabiti ??? Zvoka nima ali se motim ???
 
22. jul 2007
12.756
1.287
113
123
Ali mogoče kdo ve do koliko odjemalcev imaš lahko na enkrat gor priklopljenih?
Namreč sprašujem zato, ker se imel vklopljeno android apk. in se potem nisem mogel več prijaviti v windowsih z namensko apk.
sprasujem se.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ni pa ravno quul, da vsak zase kamero obrača, ne vem kako je to urejeno ......

Mene moti samo slaba resolucija in barvna pravilnost, če pa upoštevamo ceno in pa vse funkcije nočni pogled, vrtljivost, WIFI konekcija + alarm centrala je pa zadeva že noro ugodna . Kaj pa zvok, se da kaj narediti ?????
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Zanimivo, pri kameri je sledeče ..... meni se je " pokvarla " sem dal na najhitrejše vrtenje na 9 pa se mi je začela komaj kaj premikati
frown-1.gif