Mrežni marketing - kakšno je vaše mnenje

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Mene so enkrat zvlekli na predstavitev Amwaya ali Webso ali kako so se že imenovali...

Najprej smo prišli v konflikt, ko so od mene zahtevali 500 SIT za najem dvorane. Sem se samo obrnil in nameraval oditi, potem je ta znanec, ki me je zvlekel tja "velikodušno" plačal še zame.

Po njihovem dveurnem pranju možganov sem temu znancu povedal naslednje: Če boš količino dela, potrebnega za spodoben zaslužek v vašem Amway sistemu, vložil v svoj posel, boš zaslužil bistveno več. In to je še vedno moje mnenje o teh MLM ali piramida sistemih.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Znanec bil na predstavitvi gem collection...baje je to bilo noro
grin1.gif

Je pa slikar drugače in je potem, ko ga oni kekec tam ni mogel konvertat, pred celo dvorano rekel, da jim želi čimveč uspeha in denarja, da bodo lahko njegove slike kupovali
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Sem pustil v original jeziku, da je bolj pristno.

Citat:
A atmosfera je nevjerovatna, prvo se dodje u predvorje gdje obicno posluze kafu sok i sl sto sve placa vas prijatelj koji je preuzeo brigu o vama tako da vam cijelo vrijeme sve placa sa osmjehom na licu jer je on vec u "boljoj" poziciji od vas.
Kad se cuje znak na razglasu svi se dizu i krecu u salu, u kojoj u tom trenutku pocinje muzika i to obicno techno dok se svi "uposleni" penju na stolice i pocinju da pljescu i igraju!!! to vas naravno ostavlja bez teksta, jer gledate gomilu ljudi koji su u odijelima kako skakucu na stolici sa osmijehom od uha do uha, i cijelo vrijeme pljescu. Ta sva parada traje nekih 5 min nakon cega se muzika polako stisava a na binu izlazi predavac koji zajedno sa svima izvodi ritualno pozdravljanje u kojem je desna ruka dole a lijeva sa uperenim kaziprstom ka nebu i na kraju svi u glas GEM-koleksn!!!!
Normalno da prvo kontas vidi budala jutro 8 sati a oni skacu po stolicama, nedaj boze da i ja ovako poludim, kud dodjoh.... itd.
a upravo je to bila i namjera, jer poslije svega pocinje predavanje koje vas lagano i sistematski pocinje uvlaciti u ovaj cirkus.

bonk.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
zadnji.....

vprašanje za vse, ki pravijo, da je MM priamida...KAJ PA NI PIRAMIDA?


-KLASIČNA TRGOVINA...prodajalka -> poslovodja - > vodja poslovalnice > področni vodja > vodja maloprodaje -> direktor komercijale -> izvršni direktor - > veletrgovec (ki ima tudi polno nekih vmesnih členov) -> PROIZVAJALEC

-MM - distributerji (razdelijo ca 35 %) - PROIZVAJALEC

kater sistem "hrani" več brezdelnežev?
rolleyes-1.gif


Vsi, ki ste zaposleni v navadnih podjetjih, se nikol ne vprašate kdo prinaša denar za vse šefe v podjetju, za vse "režijske" delavce (razne tajnice, pisarniške delavce, kadrovska, računovodstvo, marketing, snežilke...)...


večina navaja "zmanjka novoh se vse podre"....kaj se zgodi, ko ljudje nehajo stopat v klasično trgovono? ne klasična trgovona izplačuje plače od lufta
bonk.gif



skratka tisti, ki upate, da niste zaposleni v piramidi.....žou mi je za vas
confused-1.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
sej pravim, da je vse piramida....samo odvisno od tega katera je bolj profitna za določenega posameznika....
wink-1.gif


enim ena drugim druga....
cool-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Saj se šališ ane?

Večino gladko boli ku..tz kakšna je oblika organizacije, dokler prodajajo svoje delo in za to dobijo plačilo. Jaz dam delo, oni meni denar. Pri "piramidah" pa je tok denarja obrnjen. Jaz plačam tistemu nad mano da lahko delam. V obratni smeri pa gre pranje možganov (obljube o lepšem jutri, sanje,....) in drobtinice. To je nekako ta bistvena razlika.

Piramida je v tej debati mišljena kot zmerljivka za MLM, tudi če ta ni v obliki piramide.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
zadnji.....

vprašanje za vse, ki pravijo, da je MM priamida...KAJ PA NI PIRAMIDA?


-KLASIČNA TRGOVINA...prodajalka -> poslovodja - > vodja poslovalnice > področni vodja > vodja maloprodaje -> direktor komercijale -> izvršni direktor - > veletrgovec (ki ima tudi polno nekih vmesnih členov) -> PROIZVAJALEC

-MM - distributerji (razdelijo ca 35 %) - PROIZVAJALEC

kater sistem "hrani" več brezdelnežev?
rolleyes-1.gif


Vsi, ki ste zaposleni v navadnih podjetjih, se nikol ne vprašate kdo prinaša denar za vse šefe v podjetju, za vse "režijske" delavce (razne tajnice, pisarniške delavce, kadrovska, računovodstvo, marketing, snežilke...)...


večina navaja "zmanjka novoh se vse podre"....kaj se zgodi, ko ljudje nehajo stopat v klasično trgovono? ne klasična trgovona izplačuje plače od lufta
bonk.gif



skratka tisti, ki upate, da niste zaposleni v piramidi.....žou mi je za vas
confused-1.gif

Tebi pa so sprali mozgane
smirk-1.gif
kadarkoli je v igri status/pozicija/tocke/... si v piramidi. Cilj zabave ni prodaja zobne paste (kakor v klasicni trgovini) ampak prodaja "posla".

V Meckatorju das 2eur in dobis zobno pasto, the end. Meckator dobi od tega 1eur, ostali preostalo in se tukaj zgodba konca. Interes proizvajalca je da proda Meckatorju, interes Meckatorja je da proda tebi.

Pri piramidah/nategih/mlm variantah pa slabso pasto kupujes v piramidi za 3,5eur prodajas za 4 ampak je "tko dobra da se splaca" in paciente prepricujes da je fantasticno. Zadeva mora biti precenjenja da lahko sploh nafutras vse managerje in direktorje nad tabo.

Za tistih 0,5eur zahebes Meckator in je zadeva fantasticna dokler ne ugotovis da moras prodati ogromno paste za normalno placo.Resitev je seveda isces paciente ,ki bi se za tebe prodajali pasto in mu odstopis nekaj procentov. Seveda vecina ni tako naivna da kupuje slabsi proizvod za vec denarja tako da se zacne pranje mozganov in najedanje prijateljem/sorodnikom. Tvoj posel ni prodaja zobne paste ampak iskanje zrtev.

Temu je prilagojeno tudi "izobrazevanje" mentorjev. Vsaka zrtev je konkreten dobicek tudi ce nic ne kupi (starter paket!). Nekateri MLM nateguni ze v startu zamenjajo pasto/starter paket za neko doloceno vsoto denarja in to prodajajo v obliki "izobrazevanja/nakita/pocitnic".

V obeh primerih je razlika med realno vrednostjo izdelka in precenjeno prodajno ceno tvoj vlozek v PIRAMIDO. Vecina te razlike gre vrhu PIRAMIDE, preostali drobiz si pa razdelijo "direktorji" MLM
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
ej, ko so mene novačili v no way amway so na predavanju risali te nivoje in podnivoje od leve proti desni, ali pa od desne proti levi. tako je nastajal zmazek v obliki > ali < in ob tem so govorili češ, vidite da ni nobene piramide... in ob tem so z rokami kazali kao obliko piramide (vrh zgoraj, širjenje proti dol).

meni ni bilo jasno kdo je zdaj tu [cenzura]... adijo pamet...
še dolgo časa smo imeli parodije na amway, t.i. ludi budi zabave...
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
kakšna je oblika organizacije, dokler prodajajo svoje delo in za to dobijo plačilo.
tu je glavna razlika med "klasiko" in MLM...velika večina še vedno živi v socializmu in prepričanju "važno je sodelovati in ne zmgati"....MLM je pa "tu sem da zmagam"
cool-1.gif


sej mene ne čudi, da pri nas to nekak ni....pač smo učeni v duhu "VSE V ROK SLUŽBE"
bonk.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
naj te potolažim....v bistvu mi niso oprli možganov....ne ukvarjam se z mrežnim marketingom...

vse kar je to, da sem se obrnil okoli sebe in prešel 1+1=2
wink-1.gif


glede cen nebi spljoh diskutiral....dokler vidim v izložbah -20%, -30%, -40%, -50%, -60%, -70%, -80%, -90%...me živ bog ne bo prepričal, da je klasična trgovina poštena...a si se kdaj vprašal, kam gre denar ko kupiš za 100%
bonk.gif


kar se tiče izobraževanja...kdor se ne izobražuje ta nazaduje....tako da ne vem kaj je v tem slabega....


se pa strinjam, da tale MM ni lahek biznis....sam kater pa je
confused-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
...MLM je pa "tu sem da zmagam"
cool-1.gif

Pozabil si dopisat da to velja izključno za ustanovitelja verige (ketne, piramide, natega, vstavi poljubno). Ostali delate v najboljšem primeru zastonj, zelo verjetno pa v svojo škodo (v ketni zapravljate denar prislužen v klasični službi). Pojem Zzmaga je s pojavom MLM-nategov postal precej elastičen pojem. Nekateri recimo nakupu zobne paste ali predragih špagetov rečejo zmaga.

Citat:
Uporabnik kwa pravi:
sej mene ne čudi, da pri nas to nekak ni....pač smo učeni v duhu "VSE V ROK SLUŽBE"
bonk.gif

Trdite da delate malo ali nič in trdite da je mlm način življenja. Odločite se zdaj. Kaj je za vas služba in kaj prosti čas? Jaz recimo se imam za čudaka in mi je služba tisto, kjer denar služim, prosti čas pa praviloma tisto kjer ga porabljam. Včasih je meja sicer malo zabrisana, ni pa to pravilo. No, pri MLM je obratno. Meja kdaj se dela in kdaj ne in koliko se zapravi in zasluži je namenoma zamegljena. Kdor zna in (predvsem) zmore to dat na papir se sistemu na daleč izogne.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
glede cen nebi spljoh diskutiral....dokler vidim v izložbah -20%, -30%, -40%, -50%, -60%, -70%, -80%, -90%...me živ bog ne bo prepričal, da je klasična trgovina poštena...a si se kdaj vprašal, kam gre denar ko kupiš za 100%
bonk.gif

No to dilemo praviloma rešuje trg oziroma cena. Večina ne rabi MLM pranja da to ugotovi.