Akcije letalskih kart

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Citat:
Uporabnik VinS pravi:
15. 2. imaš let iz Trsta v London z Rynairom, povratek 20. ali 22. imaš tudi Easyjet iz Ljubljane v London 15.2. in povratek 20.2. za 76€ Iz Benetk pa imaš do Newcastla z enim prestopom za 200€.

Hvala, kdo pa leti iz Benetk v Newcastle? Pa v bistvu sem zaJ, ideano zame bi bilo, da bi bil avion v soboto dopoldne, se pravi na 16.2., vračal pa bi se tudi dopolde v sredo, 20.2.13.

Se v takem primeru, ko planiraš za 3 mesece naprej splača še malo počakati, ali ravno obratno?

Leti Brussels Airlines, po moje ceneje ne bo, ker na takih ne ravno popularni linijah običajno ni kakšnih akcij.
povezava na kayak
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
Vidm fantje, da obvladate zadevo. Mene namreč zanima let iz Benetk v Melbourne, tm okol februarja. Ostau bi tm ene tri mesece. tok da ene pol zime preskočm. Na STA portalu sm gledu, da je preko Quatar airlines cena okol 1000 evrov. Se bi dalo dobit, kje kej cenej?

Teh 1014€ s Qatarjem je kar ugodna ponudba (trenutno najugodnejša na eni karti iz bližnjih letališč), mogoče bo še kakšna akcija, kjer bo ceneje, a stavil ne bi na to. V zadnjih mesecih je bilo že kar nekaj razprodaj za te linije (npr 580€ kombiniran let Benetke-München, 700€ iz Dunaja) in so verjetno letala kar dobro zapolnili. Če boš kupoval preko STA pa ti lahko dam bon za 20€ popusta, več na ZS.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Valda se dražijo karte, bližje ko boš datumu, dražje bo, razen če bo let res slabše zaseden. Ampak to je bolj kot ne nemogoče.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Danes spet nekaj super akcij:
Južna Amerika - kombinirane karte (Milano-X-Madrid ali London) z družbo TAM: Rio 353€, Čile 467€, Paragvaj 480€,...
iz Madrida do Milana lahko letiš z Easyjetom že za 25€, ali pa iz Londona z nizkocenovci do Lj,....

Decembra (tudi čez Božič) pa so trenutno ugodne ponudbe za Karibe in otoke v Indijskem oceanu s Condorjem- iz Zagreba: Portoriko 545€, Kuba in Barbados 595€, med 600-650€ pa še Maldivi, Sejšeli, St. Lucia, Tobago, Mauritius, Zanzibar, Kenija… Iz Salzburga izstopa Portoriko za 490€, ostalo podobne cene kot iz Zagreba
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
kaj ni da na maldive ne moreš it, če nimaš vnaprej bookiran hotel oz. plac kjer boš nastanjen? Poklikaj kakšno ugodno varianto še za maldive po 19.1.2013 za 2 osebi, za cca 7 dni, vsaj 4 zvezdice bi mogle bit pomoje...
cool-1.gif

cincam kaj bi bilo boljše cca 7 dni maldivi ali 14 dni tajska.....mene vleče tajska (koh samui), mojo pa maldive....
cool-1.gif
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
ne, mogoče to velja za kakšne majhne otočke, ki so v bistvu en sam resort

Obstajajo tudi t.i. local islands, kjer so tudi kakšni majhni poceni penziončki, hoteli (samo tam se uradno bikinke prepovedane!) ter turistični otoki, kjer pa je ZELO drago.

Osebno bistveno raje Tajska, a zahodna obala - otoki južno od Krabija. Koh Samui in Ko Phanghan mene glede plaž v primerjavi z npr. Phi-Phi jem in podobno nista navdušila. In Tajska seveda lahko ponudi tudi še precej poleg plaž. Imaš pa tudi možnost kakšne kombinacije. npr Maldivi+Šri Lanka, da ni samo ležanje na plaži.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Še malo počakaj, trenutno ni nobenih akcij (v torek se je končala Lufthansina za cca 600€), običajno so bile najugodnejše karte za ta termin na voljo nekje okoli novega leta ter potem v januarju. Če misliš turistično pa je večinoma cenejše leteti v LA.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Kul, to mi nameravamo za junij 2014 (ja, toliko imamo želja da smo že za 2 leti naprej zabukirani
smile-1.gif
)

Če misliš do Kanade in nameravaš izpustiti jugozahod (Las Vegas, Arizono z Grand Canyonom, Utah), potem razmisli, da vsaj v eno smer letiš iz/v npr. Portlanda ali Seattla, se da pri večih agencijah dobiti avto brez doplačil za enosmerni najem med temi mesti in San Franciscom/Los Angelesom. Razdalje so namreč lahko kar precejšnje.
Mi smo lani prevozili en del tega področja : tema Alter, Yellowstone (ki ga verjetno tudi nameravaš vključiti) pa leta 2008 iz Denverja (v kombinaciji z Utah in Las Vegsom). Če te kaj zanima kar vprašaj.

lp
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
kje so potem najbolj rajske plaže na tajskem, tko da se ene par dni zguštiraš, ostalo pa potepanje? A je sploh kje na tajskem plaža tko kot na Maldivih? Jaz bi tako šel 3 dni Bangkok ene 5 dni bi bil v okolišu rajske plaže in ene 5 dni bi pohajal okoli na kakšne izlete, kakšen živalski park, ipd....Drugače za karte ni ugodnejše kot so skyscanner in edreams? lp
cool-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
kje so potem najbolj rajske plaže na tajskem, tko da se ene par dni zguštiraš, ostalo pa potepanje? A je sploh kje na tajskem plaža tko kot na Maldivih? Jaz bi tako šel 3 dni Bangkok ene 5 dni bi bil v okolišu rajske plaže in ene 5 dni bi pohajal okoli na kakšne izlete, kakšen živalski park, ipd....Drugače za karte ni ugodnejše kot so skyscanner in edreams? lp
cool-1.gif

priporočam ti da prvo tajsko malo naštudiraš preko neta ali LPja.tudi google ti bo pomagal z slikami plaž na tajskem.je pa odvisno kdaj misliš it.imaš v in z obalo in vsaka je primerna v določen letnem času ko ni monsunov.za eno orientacjo ti dam otok koh lipe.bkk se boš najedel v 3 dneh.izgubim tam čim manj časa pa si oglej državo z vlakom,busom,letalom mogoče na sever v chiang mai
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Jaz bi pa kako ponudbo od 24.12.2012 do 2.1.2013 za 2-3 dni povratna v London
Bolj pozno za konec leta:
Wizzair: LJ-LUTON 22.12 32.99 ali 20.12 17.99, kasneje vse preko 100, 00 EUR (http://wizzair.com/en-GB/TimeTable)
Wizzair: LUTON-LJ 27.12 104 (GBP) 29.12 70.49 (GBP) (http://wizzair.com/en-GB/TimeTable)

Easyjet: LJ-STANSTED 23.12 35.49 ali 24. 12 40.49, kasneje vse preko 100. 00 EUR
Easyjet: STANSTED-LJ vse preko 100 EUR, razen 30.12 77.51 in 31.12 51.51, v januarju 13 preko 60. 00 EUR

Kar solidne cene za konec leta in višek sezone (glede novega leta). Mogoče bo kdo našel boljšo ponudbo, čeprav dvomim. Ne vem zakaj bi letel s tujih letališč, iz LJ se sedaj kar poceni leti.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Ja tja kar prideš poceni; sam iz Luton-a do Londona je še kar dolga (taxi, vlak...) za nazaj Luton-LJ so pa kar zasoljene cene
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Domnevam da so leti polno zasedeni za nazaj, oziroma blizu temu zaradi Slovencev, ki za praznike pridejo domov iz UK.
Glede poti iz letališča, grem sam raje na Stansted, čeprav mislim da bom drugo leto moral leteti spet na Luton (cene letov pri Easyju se mi zdijo dražje od Wizzaira). Stansted ima super povezavo z vlakom do centra Londona za ca.30 evrov (povratna karta). Lahko greš pa z Easybusom iz obeh letališč (http://www.easybus.co.uk/). Čeprav sem slišal več pritožb glede samih prevozov (glede samih zamud popolnoma razumljivo, saj so ceste polne, se pa večkrat odločijo za premik ur odhoda, preklic ure itd). Tu mislim predvsem na zgodnje in pozne ure (Wizzair na Luton prileti zelo pozno) ter recimo če si ne vzameš dovolj časa za prihod na letališče.

Je pa tako, saj nobeno letališče ni tako blizu centru, da bi bil v centru kaj prej...
 
Nazadnje urejeno: