Popravilo gumba na ključu

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Na ključu daljincu se je strgala plastika pri gumbu.

Ni ločen gumb, ampak tak nad stikalom v notranjosti je stanjšana plastika ohišja ključa.
Je že ves odpadel in je zdaj v bistvu luknja v ohišju.

Kak oziroma kje to popraviti?

Gre za Peugeot 206 letnik 2003.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Nov ključ bo najboljša rešitev, preveriš lahko tudi na ebayu, kjer se dokaj ugodno prodajajo ključi, pol pa ga neseš k ključavničarju da vreže ključ in na servis da ga sprogramirajo. Pred nakupom se pozanimaj kakšen je postopek programiranja ključa, ker lahko da se kje kaj zatakne in ni druge izbire kot naročilo original ključa.
 

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
Na ebayu dobiš za male pare ohišje ključa od kitajcev. Potem pa samo iz starega ključa v novega prestaviš čip, transponder in kovinski del ključa. Vsaj tako sem naredil jaz, ko mi je originalno ohišje začelo razpadati. Kvaliteta ponaredka je pa precej dobra, no plastika je sicer malce trša kot pri originalu, ampak za 2€ s poštnino vred je to to.

lp

img2134.jpg
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Citat:
Uporabnik bluub pravi:
Nov ključ bo najboljša rešitev, preveriš lahko tudi na ebayu, kjer se dokaj ugodno prodajajo ključi, pol pa ga neseš k ključavničarju da vreže ključ in na servis da ga sprogramirajo. Pred nakupom se pozanimaj kakšen je postopek programiranja ključa, ker lahko da se kje kaj zatakne in ni druge izbire kot naročilo original ključa.

original ključ je 250€,samo kodiranje pa 100€.najboljša varijnta bo ebay in kitajčki
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Enako sem jaz rešil zadevo ... P206, letnik 2001. ko sem iskal po Ebayu ohišja, sem našel za 4€ brez logota, za 7€ pa z levom zadaj
smile-1.gif


Potem samo prestaviš dele v novo ohišje, ne pozabiš še "čipa" en mali kvadratek in je ključ rešen.

Plastika je malenkost trša od originalne, deluje pa povsem OK.




Citat:
Uporabnik oorosh pravi:
Na ebayu dobiš za male pare ohišje ključa od kitajcev. Potem pa samo iz starega ključa v novega prestaviš čip, transponder in kovinski del ključa. Vsaj tako sem naredil jaz, ko mi je originalno ohišje začelo razpadati. Kvaliteta ponaredka je pa precej dobra, no plastika je sicer malce trša kot pri originalu, ampak za 2€ s poštnino vred je to to.

lp

img2134.jpg
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
To je klasična težava pri Peugeot 206. Sem naročil ključ prek ebay-a za mamo in eno njeno sodelavko. Zamenjaš ključ, elektroniko in tak mali črni delček, ki služi za kodo pri vžigu, pa dela brez problema. Na servisu so hoteli za novi ključ okrog 120€.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kako zgleda ta mali črni delček?

Ker nekaj nagaja po menjavi ohišja. Ne vžge avta.
 

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
Zgleda takole...

China_PCF7935_transponder_chip20098281502098.jpg


Če avto ne vžge moraš sinhronizirati ključ. To narediš tako da obrneš kontakt na drugo pozicijo (tik pred vžigom) in pritisneš gumb za zaklepanje (na ključu) in ga držiš točno 10 sekund. Gumb spustiš, odvzameš kontakt in poskusiš zagnati motor. Če bo zalaufal je ključ sinhroniziran.
 

HotSatan

Pripravnik
12. feb 2011
666
0
16
Majhen črn pravokotnik, meri nekje četrtino nohta. Če se prav spomnim, se nahaja v tisti polovici ohišja, kjer je lev, v posebnem pravokotnem predalčku, ga je pa zelo enostavno spregledat. Če se ti ga ne ljubi prestavljat, lahko uporabiš tudi celo staro "levjo" polovico ohišja, zamenjaš pa samo drugo, ki ima gumbe.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik oorosh pravi:
Zgleda takole...

China_PCF7935_transponder_chip20098281502098.jpg


Če avto ne vžge moraš sinhronizirati ključ. To narediš tako da obrneš kontakt na drugo pozicijo (tik pred vžigom) in pritisneš gumb za zaklepanje (na ključu) in ga držiš točno 10 sekund. Gumb spustiš, odvzameš kontakt in poskusiš zagnati motor. Če bo zalaufal je ključ sinhroniziran.

Sinhonizacija nima veze z blokado motorja, ampak le z daljinskim zaklepanjem. Avto vžge tudi če ključ ni sinhoniziran.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
To je klasična težava pri Peugeot 206. Sem naročil ključ prek ebay-a za mamo in eno njeno sodelavko. Zamenjaš ključ, elektroniko in tak mali črni delček, ki služi za kodo pri vžigu, pa dela brez problema. Na servisu so hoteli za novi ključ okrog 120€.
Mission accomplished !

Nepopisana stran tega "delčka" zgleda isto kot črna plastika ohišja, pa smo prvič spregledali.

zmaga.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Na Kii
evil.gif
se je zlomil meč na zložljivem ključu. Sem se ustavil pri ključavničarju, ki vse skupaj z urezom naredi za 35€ in trdi, da verjetno ne bo šlo prestaviti starega meča v ohišje iz Ebaya, saj naj ne bi bilo istih dimenzij. Se je že kdo srečal s tem? Ima kdo kak link od dealerja pri katerem je kupil ohišje brez takih težav? Hvala.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Naredi si zlomljen del iz medenine, pa ti lokalni majster hardlota meč gor.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
zakaj bi prestavljal? kupi ustrezni blank del, pa potem urežeš notri vzorec... v lj to delajo v leclercu pa še kje... mislim da je kljucek.si in zagotovo ima tudi ohišja.

jaz sem za mojega kupil sicer iz ebaya, on je imel mal dražje, ampak jebiga, ma na zalogi.