Toyota Prius Plug-In

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
2016-toyota-prius-reveal-14-1.jpg


A pisuar ima tudi vgrajen?? Al kaj je to?

To je brezkontaktni Qi polnilec mobilnih telefonov. Ponoči ima pa ta bela plastika tudi svoj efekt. Najdeš vse kar si odložil.
wink-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Hm sem ga videl na Dunaju na stebru pri Toyoti Frey.
Sem mislil da je že nekaj mesecev na trgu. Ti pa si komaj na predstavitvi.
No lep pozdrav iz ledeno mrzle Češke
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
V AT je cena za FWD 33k EUR - vključno z led žarometi, el. odpiranjem prtljažnika itd. Definitivno ugodno glede na opremljenost, moč (sistemsko 197 PS) in velikost. Samo kaj ko je avto tako grd... Toyota očitno res ne želi narediti očem prijetnega avtomobila.
rolleyes-1.gif
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
kater je grd? rav4 je tak že ene tri leta, zdej so ga mal poflikal v stilu aurisa pa avensisa. zdej kolk je komu grd ne vem, vsak ma svoj okus. se mi pa zdi da se kr v redu prodaja (tut v eu in slo), s hibridom nej bi se pa sam še bol.
prius je pa spet neki po svoje, sploh nov bo čist drgačen kt prej. če gledaš recmo ioniqa, pol zame ni debate. morš pa vedt da toyota v evropi proda nekih 900 jurjev avtov kar je v bistvu kapla v morje zanje. da bo bol jasno, letno prodajo ene 700 jurjev rav4, skor pol v ZDA. če so njihovi avti evropejcem grdi pol se mal žalostne nardijo pa se unih pet minut delajo da jim zlo ni vseen, k pa pogledajo na konto se jim pa mal jebe. sej toyota ma svoj design center tut v evropi (kot hyundai-kia), sam se pomoje uni na azurni obali raj sončjo kt pa ukvarjajo s tem - glede na prodajno statistiko niti ni neke potrebe po naprezanju, sploh ker jim gre zdej šibek jen na roke in se bol splača prodajat made in japan.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
SLO cen niti nisem gledal, AT ceno sem napisal, ker sem ravno danes zasledil prvi AT test.

Opremski paketi so drugačni, tako da je razlika v ceni manjša...v rangu nekaj 100 EUR - seveda pa se tudi v AT dobi cca. 5% popusta.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
sej toyota ma svoj design center tut v evropi (kot hyundai-kia), sam se pomoje uni na azurni obali raj sončjo kt pa ukvarjajo s tem - glede na prodajno statistiko niti ni neke potrebe po naprezanju, sploh ker jim gre zdej šibek jen na roke in se bol splača prodajat made in japan.

Točno to.

O lepoti se sicer ne pogovarja, ne glede na to pa težko srečaš človeka, ki bi mu bila katerakoli toyota zadnjih nekaj let (razen subaru
evil.gif
GT86) všečna.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Heh,berem spodaj en komentar:
"I hope it has an electric range as good or better than the volt!"

Optimist
cool-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Odvisno od cene. Če bo cena nižja, so take lastnosti čisto sprejemljive. Ne rabijo vsi 50 km električnega dosega ali 160 km/h električne najvišje hitorsti. Čeprav Prius Plug-In uradno ima 50 km dosega. Evropski podatki
doseg 50 km
Vmax na elekriko 135 km/h
1,4 litra na 100
8,8 kWh li-ion baterija (to je bruto kapaciteta, mislim, neto je verjetno okoli 6,5)
Podatka o moči onboard polnilca ni, a glede na to, da pravijo, da se baterija nafila v 2 urah, je očitno 3,6 kW ...
klima s toplotno črpako
fotocelice na strehi
LED luči
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Z Ampero1 se itak cenovno ne da primerjati, ker je že več kot leto ne delajo.

Drugače pa, se bo ali ne bo prižgal bencinski motor, če boš malo bolj pritisnil na gas?
Bo s toplotno črpalko tudi grela ali le hladila?
Bo baterija hlajena s hladilno tekočino ali le s kabinskim zrakom?
Bo imela kakšen online conectivity s telefonom?
Predgretje, predhlajenje?
 
Nazadnje urejeno: