Garmin Dezl 760

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Tisti ki vozite kamione, boste veseli tega garmina dezla 760. Naprava ima 7 inčni zaslon, Phone link podporo in še in še.

sc-03-lg.jpg
lf-lg.jpg

sc-04-lg.jpg
feature-nav-400x350.jpg
feature-nav-left.jpg
feature-nav-right.jpg

feature-8-smartphone.jpg

Več o sami navigaciji si lahko ogledate Tukaj
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ob pregledovanju FW za dezl 760 sem opazil, da je ista finta za omogočanje dodatnih funkcij preko xml kot pri seriji 3xxx.
Glede na to, da je najbolj enostaven način omogočanja funkcij preko regije 140, bomo ko bo nekdo kupil tega nuvija probali, če bomo lahko omogočile še kaj česar nima.
Kolikor sem gledal specifikacijo, piše da nima Mp3 in video, tako da lahko probamo, če se bo dalo to omogočit.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ga še ni pri nas. Okoli cene pa glava boli. Ne verjamem, da je vreden 450eur, pa nima niti eco route in traffic trends funkcije.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Ob pregledovanju FW za dezl 760 sem opazil, da je ista finta za omogočanje dodatnih funkcij preko xml kot pri seriji 3xxx.
Glede na to, da je najbolj enostaven način omogočanja funkcij preko regije 140, bomo ko bo nekdo kupil tega nuvija probali, če bomo lahko omogočile še kaj česar nima.
Kolikor sem gledal specifikacijo, piše da nima Mp3 in video, tako da lahko probamo, če se bo dalo to omogočit.

Sem probal omenjeno (kopiranje xml-ov v mapo Garmin) in jih naprava pri zagonu samodejno pobriše. V omenjeni mapi ostane samo GarminDevice.xml. Bo potrebno poiskati drug način saj se z omenjenim ne omogoči ničesar.
Mogoče kdo ve čemu je namenjena datoteka manifest.txt (v mapi .System) saj so v njej navedene vse datoteke v dezl-u in tudi funkcije (MP3, video,..). Sem tudi v omenjeni datoteki spremenil pri določenih funkcijah (MP3, video, ..) na Enable, pa ni bilo učinka.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Zdaj me pa kar za jezik vlečeš
smile-1.gif

Kaj pa če bi nam zaupal kako se to naredi elegantno
17758-icon_confused.gif


Pa ni potrebno takoj prestaviti v 6 in navreči odgovor, saj ne gori.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
V nadaljevanju prilagam nekaj sličic prikaza ALG (opravljena simulacija v Nemčiji v bližini Munchna saj v Sloveniji tega še nisem zasledil)






Opomniti moram da je v napravi CN NTU 2013.30 in pripadajoči JCV, ki pa je po velikosti enak kot za serijo 37xx/34xx (PhotoReal).
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Sem pozabil še dodati, da so za omenjeno napravo tudi že poskenirane regije s čimer bomo poizkušali ugotoviti delovanje zgoraj prikazanega ALG in omenjeno (če bo šlo vse po sreči) omogočiti tudi na drugih napravah, ter omogočiti še dodatne funkcije Dezl-a (predvsem MP3 in Video). Prosim, da še ne postavljate vpršanja, na katerih napravah bo ALG lahko omogočen. Ko bo čas za to boste izvedeli seveda na Alter.si.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Na željo nekaterih sem ponovno izvedel simulacijo na isti relaciji z namenom prikazati tudi delovanje JCV.












Upam, da je sedaj vidno, da je najprej v uporabi ALG ter nato sledi JVC (PhotoReal).
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Za tiste, ki razmišljate, da bi si omislili omenjeno napravo je Garmin pripravil presenečenje. Omenjeno presenečenje se nanaša na ecoRoute, ki je pa dostopen samo v profilu avtomobil v ostalih dveh profilih pa ga kratkomalo ni! Bravo Garmin, kot da so vozniki tovornih vozil pač drugorazredni. Še dobro, da nisem šel v nabavo EcoRoute HD oddajnika (Garmin celo propagira, da ga podpira saj ima naprava "modri zob").

Kot dokaz najprej prilagam sliko menija za profil avtomobil (viden zelen list)



in še za tovornjak (avtodom); glej ga list je kar "odpadel"



Torej, preden nabavite to navigacijo pozabite na to da boste "eco".
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Večkrat je bilo na tem forumu napisano, da vsak nov model Garmina podpira manj funkcij, kot jih je njegov predhodnik. Pričel sem namreč dodajati lastne komplete .gpi-jev, ki so predhodno delovali v napravah 3790, 760, ... vendar se pod menijem "destinacije po meri" pojavi samo en komplet
sprasujem se.gif
.
Zanimivo da pri dodajanju .gpi-jev v mapo POI namreč Dezl prečita samo enega. Izjema so .gpi-ji z radarji (dodajal sem Cyclops-ove - ne Sample, pridobljene z gps podzemlja), ki jih pa prečita vse.
Poizkušal sem dodajati tudi TourGuide vendar jih (v primeru da .gpi z lastnimi točkami že obstaja) ne prečita.
Ker ne vem ali tudi tako delujejo Garmini serij 34xx/35xx ali samo serije za leto 2013 (spet ta 13) bi prosil nekoga, da preizkusi ali njemu prečita več .gpi-jev.
Ni mi potrebno pojasnjevati, da je potrebno vse točke združiti v eno datoteko, omenjeno mi je poznano ampak, če je nekdo kupil TourGuide mora zravem navigacijske naprave še nositi prenosnik, da bo venomer premeščal .gpi-je.
Res bi prosil, če kdo poizkusi zgoraj navedeno, drugače si bom moral vse obstoječe.gpi-je prekonvertirati v .gpx-e, na TourGuide pa bom pozabil
frown-1.gif
.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Jaz osebno imam mapo POI na napravi prazno in imam vse gpi datoteke na SD kartici v mapi POI in mi prepozna vse. Vsaj jaz nisem opazil, da ne bi.
 
Nazadnje urejeno:

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Hvala za informacijo, bom poizkušal še prestaviti na SD, če pa bo tam prepoznal samo en .gpi pa vemo kaj nas čaka z novimi napravami letnika 2013. Vedno bolj se mi dozdeva da bo treba pošni predal Garmina za kritike zasipati s vprašanji o potrebnosti takšnih odločitev.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Zakon si @zakon, tvoja rešitev reši omenjene težave torej, če imate več .gpi-jev, jih ne dajajte v napravo (prepozna samo enega) ampak na SD v mapo POI. Znotraj te mape lahko celo kreirate več map in jih bo naprava prepoznala, prepozna celo TourGuide, katerega imensko prikaže v meniju, ki je objavljen v predhodnem postu.
Ampak omenjena rešitev še ni popolna, saj so vse (razen TourGuide) .gpi vidne skupaj (v starejših napravah so bile razvrščene glede na ime datoteke), bom pa v prihodnosti poizkušal še to eliminirati (če se sploh da).