"Viski"

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Iz cistega firbca - kaj pijete?

Jaz sem sicer po dusi Johnnie Walkerjevec (edino Platinum - ker nisem bil v Aziji zadnje cajte - in Blue George V edition mi manjka v zbirki, Swinga mi je pa zmanjkalo...), ampak me pa zanima kaj imate ostali tako, za "sproti".

Osebno sem naceloma na JW Black ali Famous Grouse, ampak bi se kaksno idejo za popestritev... Samo FYI, Ballantines, JW Red in podobni mixerji apriori odpadejo.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Sicer nisem ljubitelj viskija, ampak ga vseeno spijem. Po defaultu pa ne morem piti Ballantinesa in Four roses-a. Ni šans. Če bi ju spil na silo, bi šel gotovo vračat naravi.
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:
Meni sede Chivas..

Doma en 25 years old, še neodprt - ga bomo spili ob kaki ornk priložnosti!
Če ga boš preveč šparal, ga bodo spili na tvojem pogrebu. Resno!
Sicer pa sem včasih v enormnih količinah konzumiral Johny Walker red label, za boljše priložnosti pa black label. Sedaj pa kakšen Chivas, Four rouses, pa dobri, stari prijatelj Jack (Daniels). So mi pa zadnje čase bolj všeč whiskey-i z bolj močnimi okusi, bourboni!
cool-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Aham, ok, sem pozabil dodati - ne maram "peaty" in "smokey" whiskijev - Laphroaig in Lagavulin odpadeta
smile-1.gif


Glenkinchie gre na spisek za probat... Glenmorangie 15 je kul, Aardberg... mah, kaj pa vem.
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Jameson in Chivas za sproti. Oboje skoz na zalogi. Na fantovščini smo se ubijali z Jamesonom, Chivasa mam pa bolj za sebe..tako domaza zvečer ipd.

EDIT: Pa da se ne delam neki fancy na področju, kjer nisem najbol doma.. Za pol viskijev, ki jih omenjate še slišal nisem in me nekako niti ne zanima. Ko najdem nekaj kar mi je kul, pri tistem vztrajam..
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Bunnahabhain, Dalwhinnie, Ben Nevis, Auchroisk Singleton 15 (zdaj so menda ime spremenili v Dufftown Singleton) ... Sploh ta zadnji je meni No1 ...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Chivas, Oban, občasno kakšen Ballantines vsaj 12 let in Teacher s., najraje pa domače žganje!Če že ruknem kakšen štamperle je to največ 1x tedensko!
 
Nazadnje urejeno:

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Jack Daniels & Jameson ...mislim da za ta denar in kar se da dobiti v trgovinah še najbolj opcija za tak denar...kakšen Balantines in ostali chip viskiji...no go sploh, me že strese ko se spomnim na njih.
evil.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nisem whiskey lover, ampak kadar sem na Dunaju grem v "zum fassel" in in hrastovih sodčkov nadegustiram kakšno dobroto... Recimpo 20+ staro, mild, single malted...
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Od single maltov, ki jih pijem oz. sem jih poskusil je The Glenlivet 18 yo zaenkrat meni najljubši. Drugače je pa precej odvisno od razpoloženja. Tudi Ardbeg mi včasih zapaše, kakšen Glenmorangie.
Od "konfekcije" pa Teachers, Chivas, Jim Beam, Jameson...

Moja mini zbirka trenutno obsega Glenlivet Distillers Choice, Glenlivet Nadurra, Glenlivet 18yo, Glenfiddich 12 in 15yo, Dalmore 15 yo, Ardbeg, Lagavulin, Jura Original, Jura Superstition, Glenmorangie Nectar D'Or, Glenmorangie Quinta Rubin.
Pa od burbonov Jim Beam (navaden) in Jim Beam Devil's Cut.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Super tema. Kje pa drugače kaj kupujete viskije? Dokler sem bil še v Lj sm jih kupoval v Maxiju. A je še vedno tam vredu ponudba?
 

007

Pripravnik
4. sep 2009
707
0
16
Nice thread, a mi kdo lahko razloži kaj pomen "konfekcija" kaj je single malt, kaj je ne vem ker malt, itd, mal razdelat stvar?
smile-1.gif


Sicer pa tullamore dew, jameson, jack za moj okus, ampak ostalih sploh poznam ne
smile-1.gif