Kolesarski sedež z luknjo

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ima kdo izkušnje s takim?
Zanima me konretno ta model, ker kaj več ne bi dajal. http://www.peloton.si/index.php?productID=3401

Imam podložene hlače scott, ampak po daljših turah boli "kost" med ritnicam in malo se obdrgne.
Neki sem pol gledal še yt, kjer pravjo, da na "navadnih" zicih tut na neke žile pristiskaš pa za jajca ni fajn...

Bolj me zanimajo osebne izkušnje, če res kej manj boli na takem sedežu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Bolj kot sdež je pomembna pozicija na kolesu. Če (zaradi napačne nastavitve) sediš preveč na riti in premal na jajcih ti noben sedež ne bo pomagal. Za tega konkretnega pa ne boš vedel dokler ne probaš.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
sicer ne vem koliko točno bom zadela, ampak vseeno. sama sem iskala UDOBEN sedež in sem izbirala med širokim z luknjo in širokim brez luknje. pa mi je prodajalec rekel, da je ta z luknjo za krajše ture, brez luknje pa za daljše (ne vem koliko je resnice na temu).

glede pritiska žil pa mislim, da je problem prekrvavitev. tut pr seb opažam, da mi prov paše, če se vmes "dvignem" iz zica, da mal bolj kri zaokroži (pa nimam jajc
grin1.gif
)
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
luknjo imajo moški sedeži, da zic ne pritiska na prostato.
je pa pravi zic najt prava umetnost.
jaz mam enega od treka, zadaj širši, v sredini luknja in mi ustreza. sem pa tri zamenjal preden sem pravega odkril.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ni res. sedež, ki sem ga gledala sama je bil sigurno ženski in je imel luknjo z utorom. sedež, ki sem ga vzela ima samo utor. brez tega.... no go.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Res je, tudi ženski imajo luknjo. Pa ne samo taki za par €, ampak profi za par 100€;)

bil včeri v bauerju. Prodajalc pravi, da je taka oblika, kot sem prilepil zgoraj topšit za moje težave.
Prodajalec osebno nima zikušenj, jih pa folk kupuje ravno zaradi takih težav.
Me je pa zmotlo, da nimajo niti enga zmontiranga, da bi se lahko vsedel. Ker sem še malo čutil od vikenda, bi takoj vedel ali je to to ali ne.

Nisem še kupil, še raziskujem:)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Neki full velik res ne. Ko pa grem, bi pa rad, da grem lahko še drug dan brez težav;)
Sej imajo tudi trše verzije, samo so dost dražje.
Tako mehek zic, kot je v prvem postu imam že sedaj, samo brez luknje.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
meni je prodajalec rekel, da ga lahko zamenjam z računom.

Realno pa res vidiš kako ti paše, šele ko boš sam vozil s svojim kolesom pa s svojo turo.
Prvotno je bil meni moj kolo čist kul, ko sem ga kupovala, pa sam mal testirala, pol pa ni blo več fajn. Sedaj piz**am zarad nizke balance (verjetno drugo leto nakup nove), zic smo pa uredil. Vse ostalo je pa ok
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Če ne drugače, se naroči preko neta, pa se potem lahko vrne, če ne ustreza.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sem že nabavil na bolhi:)
Sem potem na kolesarskih forumih mal več prebral

Prvih 10km v navadnih hlačah in brez nastavitev; Kost ne boli več. Sedaj pa bolj čutim "ritne kosti"
Pravjo, da se ga je potrebno mal navadet. Pa seveda še nastavit si ga morem prov.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Meni na mojem sedežu lulek prau omrtvi, če se med kolesarjenjem ne dvignem vsake tolko cajta. Teh lukenj nimam, imam pa mali utor, ki je kot kaže vseeno premali. Tako da neka finta glede tega sigurno je.
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Najbolj pomembna je pozicija na kolesu (višina sedeža, naprej nazaj, itd.). S tem v večini primerov rešiš probleme s sedežom. Naslednja zadeva je širina sedeža. Če ti sedež pritiska na žile, potem je preozek.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Meni na mojem sedežu lulek prau omrtvi, če se med kolesarjenjem ne dvignem vsake tolko cajta. Teh lukenj nimam, imam pa mali utor, ki je kot kaže vseeno premali. Tako da neka finta glede tega sigurno je.

Ravo ta problem z mrtvim lulekom naj bi tak zic odpravil. Pa še druge stvar.
Žal je to zadeva, za katero si moreš vzet čas in testirat.
Sam sem prebral samo dobra mnenja o njem in zato tudi "na slepo" kupil.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik Mikulja pravi:
a te luknje so za prdece? hihi
srce-1.gif
...nisi daleč od resnice. Na navadnem sedežu tega ne moreš narediti, na takšnem z utorom in luknjo pa lahko. In kaj se da iz tega zaključiti? Da ti sedež z luknjo ne pritiska skupaj ritnic. Na navadnem -originalnem, me je po turi, daljši od par deset kilometrov bolelo v riti. Na sedanjem tega ni, pa so bile ture tudi po 180 kilometrov dnevno. Tako, da jaz bi priporočal slednjega. Ženski in moški sedeži pa se ločijo -ženski so malenkost širši v zadnjem delu. Drugačna konstitucija pač.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
take z luknjo imajo nekaj malega v bauerju in www.b-2.si, pri slednjem se da baje tudi sprobat sedež (prebral na kolesarskem forumu).
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
kako sploh veste da bo sedež z luknjo tisti ki bo rešil težave???
čudno da tapravi kolesarji večinoma ne vozijo takih sedežev
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
noben ni rekel, da vemo.
Sem malo višje lepo napisal, da po prebranem na kolesarskih forumih (kjer ga hvalijo), sem šel v nakup na slepo. Zato tudi nisem kupil modela za 160+€, ampak rabljenga na bolhi za 50€.