Predplačniška Visa Electron kartica

sad

Guru
24. avg 2007
20.516
9.214
113
http://www.banka-koper.si/Fizi...a_Visa_Electron
Banka Koper jo nudi. Bo treba preverit, če se lahko veže tudi na PayPal, sicer je pa to varen in enostaven način za nakup na spletnih straneh. Trenutno ni priključnine, kolikor sem pa gledal je tudi letna naročnina brezplačna. Khm, bo treba preverit.
Račun na Banki Koper NI pogoj.
cheer.gif
Za mularijo je to super, saj je od 15 let naprej, pa nobenih pogojev.

Tole se mi zdi res poštena ponudba.
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Sem nameraval, pa nisem našel teme, kjer smo nabijali o teh electronih, nove se mi pa ni dalo odpirati in poslusati ocitke glede reklamiranja.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Imam, uporabljam že nekaj let, sicer pri abanki, ampak zadeva je identična..
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.258
113
Ja, tudi jaz Abančno, Paypal super deluje pa še toliko pokuriš kot imaš, dobra zadeva!
 

nexi

Pripravnik
18. maj 2009
89
0
6
Ljubljana
Jaz tudi
smile-1.gif
samo pri banki Koper....top zadeva, sploh ko so mi pri dvigovanju z njo v Zambiji računali le 1,6e provizije na dvig...(maestro ni delal nikomur)...pri banki koper dobiš še tisti mini kalkulatorček za dodatno geslo pri določenih spletnih nakupih...zadovoljna ful, zaradi te kartice sem dejansko zamenjala banko.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.258
113
Ja fajn je, sicer pa mi pri Abanki nismo dobili nobenih kalkulatorčkov, a to moreš samoiniciativno it iskat in kupit? Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz tudi imam pri Abanki pa ni nobenega kalkulatorja za spletne nakupe pa sem že kar nekaj kupil.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Za spletne nakupe se da kartico registrirati z Verified by Visa, tako da moraš potem vsakič ko kupuješ preko spletnih trgovin vpisati svoje osebno geslo.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Pri Abanki zaračunavajo že 1,05€ mesečno za vodenje računa, ki je vezan z Viso Electron. Tega včasih niso?!

Kako je s tem na Banki Koper?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
KSZ.

A kaj takega pa vam ne ustreza da morate čakat slo banke da spravijo skupaj ugodno ponudbo za plačevat preko paypala?

Torej za plačevanje preko debeta na netu (paypal & co) je "spletna virtualna" banka čisto dovolj in to obstaja že 10 let. Edini strošek je transakcija denarja s svojega računa na ta račun (par 10 centov) in pa 1EUR za vsako transakcijo (ajde če se nakazuje po 10 eur je kar velik strošek).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Je ok, samo je nesmislena če je kot dodoatna kartica sploh če nisi "član" banke. Seveda če imaš račun pri banki ki to ponuja pač vzameš, ampak potem si nekako na istem kot če imaš navaden mastercard/viso (skratka ni "varnosti" ločenih računov).

Meni pač za občasna plačila služi virtualna kartica, navadne "kreditne" niti nimam, predvsem pa je odprtje virtualnega računa stvar 5x klikov, medm ko moram za plastično kartico hodit podpisovat in dvigovat papirje!
grin1.gif
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
za kartico nič ne računajo
http://www.abanka.si/kartice/debetna-kartica-visa-electron

računajo ti verjetno za aračun

Jep, za aračun (ki je bil včasih brezplačen), če si imel samo Viso electron (ker Vise ne moreš imeti brez aračuna).
Potem so pa kar naekrat uvedli nadomestilo...

Abanka ni moja primarna banka in jo uporabljam samo za Viso electron, zato mi gre sedaj to nadomestilo v nos
wink-1.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
obstajata še dva druga računa, akeš in agotovinski, ki sta brezplačna. mislim, da kombinacija akeš + visa elektron ne stane nič
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
A ni akeš samo za študente?
Mislim, da so vse, ki smo imeli agotovinski+viso electron pretvorili v "Aračun elektronski", ki ima nadomestilo 1,05€

Razen, če so samo mene "nahecali" :|
 

geo

Zelenc'
16. okt 2010
23
0
1
@sad : dobro da si uporabil besedo "trenutno " ni priključnine in ni letne naročnine, ker kot sem se sam malo naokoli pozanimal je to do cca. 9.meseca, potem bodo tudi to zaceli zaracunavati, najbrz podobno kot pri Abanki. Tako, da v najboljsem primeru si eno leto zagotovis brezplacno. Edino kar sem pozabil vprasat, kako je ce je naslednje leto nocem vec te kartice, ali moram placati "preklic"/zaprtje (ker to je se dodaten, kar velik, strosek) ali zaprejo brezplacno .

ps: pa spletne banke (bankaIN) ne mores uporabljat ce nisi komitent in nimas odprtega osnovnega racuna, kar je za spletno nakupovanje(ker nimas vpogleda v trenutno stanje) kar zoprna rec.