Hrvaški superavto Rimac Concept_One

mlinar

Pripravnik
21. jan 2008
103
4
18
Rimac Concept_One electric supercar

1088HP, 3.800 Nm, doseg 600 km. Cena? Sitnica
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Tega Rimca so nekateri Hrvati raztrgali, kot bi bli Slovencenlni, smo si kar podobni. Ker je baje iz dokaj premožne familije, jim je šlo v nos, da ni težko, če ata denar daje (ja komu pa bo, če ne otrokom), da so itak vse drugi naredili - ja zbral je ekipo strokovnjakov na svojih področjih, da so skupaj udejanjili njegovo idejo, da je to samo njegovo preseravanje, da krade ideje... To je bilo kakšno leto nazaj pri prejšnjem projektu.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Sem bral tiste debate na CRO forumih..., kapo dol fantu. Se je videlo ze pri zelenem e30, da fant veliko obeta. Mu privoscim preboj, upam da mu uspe. Edino v kar globoko dvomim je doseg - 600km...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Ja, foušija je internacionalna.

Nekaj me zanima, piše, da ima en motor za vsako kolo. Vse lepo in prav, dokler pelje po ravnem in je hitrost ter obremenitev vseh koles enaka, kaj pa, ko je treba zavijat. "Navadni" avti imajo enega do tri diferenciale, ki so tam za to, da se kolesa prav vrtijo in da se moč lepo razporeja. Je tukaj to rešeno z računalnikom, da zunanje kolo požene malo hitreje, da razporeja moč po motorjih in s tem kolesih.

Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Sem bral tiste debate na CRO forumih..., kapo dol fantu. Se je videlo ze pri zelenem e30, da fant veliko obeta. Mu privoscim preboj, upam da mu uspe. Edino v kar globoko dvomim je doseg - 600km...
Tko kot pri ostalih, po moje tudi Tesla ne potegne tistih deklariranih 300? milj, če ga voziš kolikor toliko normalno, to je bolj, vozi 80 po ravnem pri pravi temperaturi, da boš toliko dosegel.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kolesa so ločena, tako da ni potrebe po nobenem diferencialu.
Računalnike pa ima že Dacia, tako da...ja, itak da ima in krmili motorje in pri tem upošteva okoliščine.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Ja itak, mal sem zatrokiral.
Dif sem dal samo za primerjavo, itak da ga tukaj ni.

Sicer pa vse piše.
Due to the fact the Rimac Automobili Concept_One is fitted with some very clever bits of hardware and software, and the fact each wheel has its own dedicated motor, the driver can select different handling modes. Each wheel can independently accelerate or decelerate hundreds of times per second to provide infinitely adjustable traction control and stability control. Rimac Automobili call this system All Wheel Torque Vectoring (AWTV).
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
hud nimaš kaj, denarja so pa morali zmetat v tole ohoho. ampak ko primerjaš z "našim" projektom čebela je samo smeh,kak se naši spravljajo poleg.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Kapo dol. Upam, da mu uspe, čeprav praktičen pa ni ravno tale avto. Če gledaš za nazaj sploh nima zadnjega stekla. Torej dejansko nič ne vidiš. Stranska pa tudi niso ravno velika.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Saj ma kamero za nazaj. Smisel tega avta verjetno ni praktičnost, da pa ne bi mogel prodati teh 88 kosov, se pa tudi ne bojim. Če ma ceno nad pol milijona in omejeno serijo, je za določene osebke to dovolj, da potegnejo kartico. Bolj bo zanimivo, kaj bo potem s tem denarjem naredil, bodo razvili kaj bolj uporabnega ali se prodali kakšnemu večjemu igralcu.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Men se tut avto full dopade
cool-1.gif

Se mi dopade tale komentar na enmu drugmu forumu
Citat:
The aventador costs around 300000 euros this electric garbage costs 750000 euros. So you have 450000 euros to spend for gas! It is way way cheaper than this electric 'supercar'
wink-1.gif

Čeprov bi tist electric garbage lahk spustu, ker avto res hudo zgleda!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Saj ni poanta tega avta, da je "gorivo" cenejše, ampak da ima 10x več navora.
wink-1.gif

(pa še posebnež je)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Zanimiv video. Avto naj bi bil 4x4, ko spleje, se vrtijo v prazno le zadnja, pri driftanju je tudi jasno, da so le zadnja gnana.
Morda namerni niso vklopili sprednjih, da je bolj zanimivo, ampak bi lahko to napisali (kto prednost avta, recimo) ...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Zgleda hud upam da ga dokončajo že enkrat, ampak če bi imel denar bi vseeno raje kakšnega lamborghinija kupil, ampak kdor je toliko bogat ima verjetno že 10 takih doma in bo rimac samo še smetana na vrhu
wink-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Tako je Rimac je hi-end; to pomeni, da so kupci,ki lahko kupijo, v veliki večini pa ne znajo niti vozit.