TOMTOM CARMINAT live 9.844 - Renault

waters

Pripravnik
31. dec 2007
42
0
6
Vidim na cesti, da ima kar nekaj uporabnikov vozil Renault navigacijo Tomtom Carminat z Navcore 9.844 ( Megane 3, Scenic, Laguna...). Omenjeni Navcore je zaklenjen, zato predlagam, da v tej temi spremljamo novosti. V primeru, da bo kdo zasledil kaj novega, ali da ima več izkušenj kot pisec teh besed naj kaj napiše: kaj se da vnesti ( poi, mape, slovenski vmesnik...). Seveda bi prav prišla tudi navodila v slovenščini.

LP
 

Amilo

Zelenc'
10. avg 2007
21
0
1
Koliko je zadeva zaklenjena ne vem. Jaz sem dobil SD kartico Francije ob nakupu vozila. Nek tip iz CE mi je naredil duplikat in nanjo naložil karte CeEuropa. Za silo so uporabne a zemljevidi so po sloveniji za nekoga, ki je vajen Google map, porazni. Osebno mi je najbolj žal, ker ni opcije, da izklopiš navigacijo si nastaviš neko slikco za ozadje in basta.
Glede na to, da je vse skupaj na Linux platformi me drži, da bi probal pognat kak Live Cd, obenem pa cvikam, da nebi vseskupaj za j...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.320
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@Amilo
Sem 100% prepričan, da nimaš verzije navcora 9.844 (Live), sicer tipson, kljub temu, da je celjan
grin1.gif
nebi uspel naložit zemljevidov iz pašnika na to verzijo, saj enostavno še ni rešitve...na vsej prejšnjih navcorih DA a na tem definitivno NE! Ti Imaš verjetno 8.842 ali 8.841 in na ti dve verziji se z nekaj znanja da lepo naložiti najnovejše zemljevide. Trenutno je za ta dva navcora kompatibilina zadnja verzija Europe_905_4799, ki ima dobro pokritost Slovenije in ostalih EU držav. Ex-Yu jasno, precej slabše..

ps: naj te ne zavede Linux OS terminologija naprave, ki je prilagojena izključno samo za navigacijo in vse ostalo kar je tovarniškega, zato ostale ideje raje opusti, če ne želiš problemov..Edino kar "eksotičnega" še obstaja za ta sistem je Tomplayer, ki ga je razvil nek tip in nima uradne povezave z TomTom International BV.