Opel Ampera/Chevrolet Volt

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.229
6.514
113
Nisem si mislil, da je perko tako znan človek v slo, vsi na tem forumu ga poznajo in celo vejo kaj počne in kje je
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.034
4.047
113
Opel Ampera is Europe’s best selling passenger electric vehicle

Citat:
In the Netherlands, the Ampera has taken more than 77 percent of the passenger EV market share in May, making it the undisputed leader of its segment by a wide margin with all the other competitors only managing single figure percentages. The average year to date market share for the Ampera in the Netherlands was more than 50 percent, underscoring its continuing popularity in that country. Based on the latest available figures, the Ampera is also the best-selling EV including Germany with a share of more than a third and Switzerland with 44 percent.
 

Optimus

Pripravnik
4. jul 2012
39
0
6
od kolegice fotr ga je prejšni teden kupu...ta teden ga prevzamemo in ga grem peljati, ker gre v garažo in rabmo do tja dva avta, skratka da vidim to čudo :D
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.899
1.081
113
www.adriamedia.si
Andy, si opazil, da Ampera ni ravno stroga, ko ocenjuje, kako varčno voziš? 10 kilometrov čisto "neelektrično" normalne vožnje po "predmestju" in mestu, pa mirno 100% podeli. Zanimivo ... Fordovi prikazvalniki (v navadnih avtih) so precej bolj "strogi" ... Pa Toyotini hibridi (ali Honda, sem že malo pozabil) tudi ...

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.034
4.047
113
Pri Amperi nisem imel časa gledati teh prikazovalnikov - preveč uživam v vožnji
cool-1.gif


Priuska Plug-In ti stalno dela slabo vest, če preveč grdo pogledaš pedalo za gas. Ali se ti bar za gas premakne v Power del, ali ti bar za porabo skoči na 10l, ali pa zarohni motor.

Ampera je avto za dušo, Priuska je avto za varčno in učinkovito vožnjo. Jaz sem se odločil za prvo. Spet se bom lahko, kot v časih poceni bencina, vsedel ponoči v avto in naredil en krog čisto za joyride, ne da bi me skrbelo, koliko evrov bencina mi bo pokurilo.

Poleg tega me je Piruska Plug-In EU verzija, zelo razočarala, ker se bo bencinski motor vključil že pri vožnji nad 80km//h. Testna, ki sem jo vozil in ameriške to naredijo šele nad 100km/h. To pomeni, da kljub temu, da ima PiP zadosti električne energije, da me pripelje do službe z enim polnjenjem, se mi bi na relaciji Brnčičeva - rondo Tomačevo prižigal bencinski motor - ravno toliko, da ga bo ogrela, potem bo pa spet ugasnjen.

Poleg tega pa prikazovalnik hitrosti v Priuski laže za 8km/h!!! Torej, šele pri 108km/h se vozi 100km/h po GPS-u. In to ni napačna meritev avtomobila. Iz OBD porta dobivam podatek hitrosti, ki je popolnoma enak GPS-u. Kar prikaže uporabniku, tisto prišteje še 8km/h.
Zdaj vem, zakaj so Priuske med počasnejšimi vozili na cesti. Ko na avtocesti vozijo 100km/h, dejansko vozijo 92km/h - tudi zaradi tega imajo nižjo porabo, ker uporabniku zelo laže s htrostjo.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.885
4.931
113
Andy najprej čestitke pri nakupu.

No saj jaz se z mojo Astro po števcu 140, dejasnko peljem 132-133 po GPS-u. Tako da je tudi pri 100 sigurno pogrešek za 5km/h. Dejansko imajo to vsi avti. Kaj pa Ampero si že testiral po GPS-u. A kaže resnično natančno?

Koliko te je avto stal pripeljan na cesto, se pravi vsi eko+prodajalčevi popusti.. ?
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.034
4.047
113
Hold your horses. Nimam ga se. Sem pa skoraj pri koncu. Pri Amperi je 104km/h, pri Xsari Pocasso pa 102.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.899
1.081
113
www.adriamedia.si
A to si danes prevzel? Pol smo zarad tebe pri nas brez kabla za polnjenje (ker so na avtotehni svojega nekam založili, pa smo jim našega posodili, da za stranko nafilajo avto)?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.758
4.274
113
Pa res dobr vsi poznate mojega bivšega delodajalca in vso zgodovino avtomobilov
shocked-1.gif


V glavnem, amperko lahko dobite celo v vikend uporabo, prijaviti se morate in všečkati stran mega.je na FB in lahko
jo dobro pretestirate, če ste pa dobra stranka njihova, se bo pa gotov z Perkom dal zment da se proba za kakšen krog,
je frik na novosti in gadgete in bo rade volje razkazal...

Drugač pa zlo všečen avto, zmotil me je edin način kako je pokrit prtljažni prostor, z eno "krpo" na 4 zanke ki se nataknejo...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.034
4.047
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Opa... cestitke... pa veliko poceni kilometrov ...

Ali Vectrix ostaja pri hisi ali je/bo sel od doma?
smile-1.gif

Najlepša hvala! Ravnokar se polni prvič na domači polnilni postaji, drugače se pa polni v službi z elektriko 50kW sončne elektrarne - dejansko se vozim na sončne žarke
srce-1.gif
, pa še pod streho, v službi, je varna pred morebitno točo.

Vectrix je še doma, a sameva
frown-1.gif