Opel Ampera/Chevrolet Volt

sad

Guru
24. avg 2007
20.486
9.188
113
155 km/h po avtocesti je divjaško? Po možnosti prazni.
Ps: a ne laufa Ampera pri tej hitrosti na bencin? Torej se baterija ne bi smela praznit.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ok, se bom vzdrzal komentiranja o nacinu voznje, pa bom ostal le pri dejstvih. Na zacetku je SJTV1 rekel, da naredi z enim polnjenjem le 20 km. Potem se je popravil, da je pozabil, da v obe smeri naredi 20km, torej skupaj 40km. To recimo, da spregledamo, ampak, da pa sele na koncu pove, da je to pri hitrozti 155km/h, je pa nesramno in zavajajoce. Ce ze navajas podatke, povej tudi okoliscine, se posebej ce so podatki tako v nebo vpijoci. 40km pri 155km/h je cisto drugace kot 110km/h, kolikor je omejitev po obvoznici na delu hitre ceste okoli BTC-ja. Tako selektivno podajanje podatkov, ki prikazujejo le tisto, kar hoces prikazati, mi ni vsec se posebej za novinarja, ki bi moral biti objektiven. Recimo, da se kaj takega zapise v revijo, brez podstkov, ki jih je navedel naknadno. Kaksno sliko si bo bralstvo predstavljalo o avtu? Tako kot si jo novinar zeli. Npr. nekaj podobnega so naredili pri Top Gearu s Teslo Roadsterjem, samo oni so sli korak dlje. Predstavili so, kot da je bila baterija po parih krogih ze prazna, ceprav so sele naknadno priznali, da so prikazali le simulacijo, kaj bi se zgodilo, ce bi se dejansko izpraznila. A skoda je bila narejena-avto je izgledal, kot da naredi na baterijo nekaj 10km, pofem pa ga je potrebno porivati. Ampak ok, oni imajo show, ki je namenjen zabavi, AM pa je resna avtomoto revija. Glede na to, da se avtomoto scena spusca, z elektrifikacijo, v nove teritorije, bi bilo potrebno, da se novinarji res dodobra spoznajo s takimi avtomobili in da se jih naucijo res uporabljati, se posebej, ker prvi kupci niso/ne bodo vsakdanji kupci avtomobilov, ampak tako kot sem jaz - torej navdusenci in taki avto res nastudiramo v nulo.
Se komentar na SJTV1 glede Mountain Modea. Pri MM ni potrebno, da se ga prestavi v MM pred klancem. Lahko sele v klancu, ker bo motor sam nabiral buffer. Priporocajo ja, da se ga prej, ni pa nujno. GM je testiral voznjo volta na Pike's Peak in so teh 5-10 Voltov, ki je peljalo gor, prevozili klanec brez problemov. Na Youtube so tudi videi tega.
Se komentar Sadu. Ampera lahko do koncne hitrosti, to je 160km/h vozi izkljucno le na batrerijo. V nobenem trenutku, dokler je se zadosti kapacitete, ne preklopi na bencin, ce uporabnik tega ne zeli.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zanimivo, da imas probleme s prazno baterijo. Do Paga sem naredil s polno nalozenim avtom 270km, od tega cca. S prazno baterijo oz na bencinski motor, pa nikjer nisem imel problemov, tudi ko smo se od trajekta peljali po strmem klancu navzgor pa nisem uporabljal Mountain Mode-a.
Po avtocesti pa vozim 130km/h in ne 155, tako da bi rekel, da so tvoje meritve nerealne, ker ne upostevajo prometnih predpisov ampak divjaskih. Drzi se omejitev hitrosti, pa porocaj, koliko naredis. Ce pa vozis kot divjak, pa ne pases na cesto.

P.S.: Opel navaja, da se z enim polnjenjem naredi od 40-80 km, odvisno od nacina voznje. Problem je v tem, da si navedel, da si naredil 40km, pri tem pa nisi povedal, da si vozil preko omejitev hitrosti, kot se da. Jaz bi temu rekel zavajanje, ker si vsem dal obcutek, da si naredil 40km z normalno voznjo do BTC-ja, kar seveda ni res. Se zavedas, kaksno sporocilo dajes?

Jaz svoje trditve podkrepim z vido posnetki, ti pa poves samo pol resnice - tisto polovico, ki tebi pase.

In ni nama treba delati skupnih testov, ker si sele zdaj navedel tvoje pogoje testiranja, ki so pri 155km/h povsem realni. Ce bi malo poznal matematiko, bi vedel, da se potrebna moc povecuje s kvadratom hitrosti. Kar bom naredil jaz je, da bom po naredil videoposmetke voznje po avtocesti pri hitrosti 130km/h, kot vozimo normalni ljudje, potem bom pa baterijo napolnil s preklopom vMountain Mode, da ovrzem tvojo trditev, da MM ne napolni baterije.

1. Sem ti lepo napisal, koliko vozim. Če se ti to zdi divjanje, prav. Meni se to zdi normalna AC vožnja (če seveda prometne razmere to došpuščajo). Mimogrede: Ampera se prodaja tudi v Nemčiji, kjer omejitve na AC tudi ni.
2. Ne trdim, da MM sploh ne polni baterije. Kje sem to napisal? Jo pa, kolikor vem, ne napolni na več kot 35 ali 40% (spet: gflede na to, da si ti lastnik, boš ta podatek poznal bolje).

In če boš že snemal polnjenje baterije na AC z MM; posnemi, do koliko se napolni. Če gre do 100%, sem bil pač zaveden ...

Aja, večinio poti od doma do BTC je omejitev 130 km/h. Manj je v razcepu Kozarje, v unelu pod golovcem in zadnji kilometer ali dva pred izvozom v BTC ... Tam tudi ne vozim 155 ampak pač +25 glede na omejitev (kar je realno manj kot +20). Čisto toliko, da bo jasno.
O tem, da se po AC ne vozim po omejitvah (če to razmere na cesti omogočajo), sem pa na tem forumu že pisal.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

Se komentar na SJTV1 glede Mountain Modea. Pri MM ni potrebno, da se ga prestavi v MM pred klancem. Lahko sele v klancu, ker bo motor sam nabiral buffer. Priporocajo ja, da se ga prej, ni pa nujno. GM je testiral voznjo volta na Pike's Peak in so teh 5-10 Voltov, ki je peljalo gor, prevozili klanec brez problemov. Na Youtube so tudi videi tega..

Super. Pripelji se pod črni kal s prazno baterijo, pa probaj do vrha priti s 130 km/h (razen v tunelih, da me ne boš obsodil divjaštva). Potem vajo ponovi s 150-konjskim navadnim avtom. Boš videl razliko - ki je ne bi bilo, če bi Ampera imela normalno zmogljiv bencinski motor ...

In samo za to gre. Vseeno je, ali ima 40, 60 ali 80 km dosega na štrom(realno ga je pri moji uporabi cca 60, kar je čez glavo dovolj). Vseeno je, če prtljažnik nima police in da je štirisedežnik. Ampak da se pa potem, ko zmanjka štroma, ne zmore normalno premikat (glede na zmogljivosti in hrup), me pa resno moti.

PS: Avto magazin lahko iz te teme izpustiš. Tule pišem čisto privatno. In enih 87x sem ž napisal, da nisem novinar.

Pa še nekaj:
Citat:
Glede na to, da se avtomoto scena spusca, z elektrifikacijo, v nove teritorije, bi bilo potrebno, da se novinarji res dodobra spoznajo s takimi avtomobili in da se jih naucijo res uporabljati, se posebej, ker prvi kupci niso/ne bodo vsakdanji kupci avtomobilov, ampak tako kot sem jaz - torej navdusenci in taki avto res nastudiramo v nulo.

Se strinjam. Zdaj pa to povej uvoznikom, da ne bomo dobili take nove tehnologije za vsega 2 tedna (in to v terminu, ki si ga ne moremo izbrat), vmes par dni brez kabla za polnjenje. Da ne govorimo o tem, da ga doma večina ne more polnit, ker ljudje nimajo te možnosti, torej je št. ljudi, ki bi ga lahko resno preizkusili, omejeno. Z enim normnim krogom pač ne dobiš pravega vtisa, kako je živet z avtom.
Pri Toyoti, recimo, se bomo zgleda lahko za prius plugin hibrida zmenili za 3 mesece uporabe. Potem bo že bolj jano, kaj je kaj. V 2 tednih je količina stvari, ki jih lahko ugotoviš o tako novi tehnologiji, pač zelo omejena. Sam sem z ampero morda nabral 2 resna dneva uporabe, kar realno pomeni mogoče 300 km ... ravno toliko,da dobiš osnovni občutek in da najdeš največje napake na prvi pogled (ki pa, bi se lahko izkazalo kasneje, če bi ta kasneje obsatjal, niso napake oz. niso nujne). Da ne govorimo o tem, da pri uvoznikih ponavadi ni ljudi, ki bi avte poznali v nulo ... In torej nimaš koga vprašat.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
@tebi in SJTV1: Zdaj me pa že precej firbec matra kako zgleda primerjalna fura Ampere in Priua čez Vršič ali pa podoben prelaz. Če SJTV1 berem, bi rekel, da moraš v Bovcu, če greš iz Primorske stran proti Kranjski gori, Ampero naštelat podobno, kot avijon pred pristankom. Pri avijonu morata pilot in kopilot naštelat hitrost, kontrolirat višini, spustiti kolesa, ... pri Amperi moraš pa vsaj ene 20 knofov naštelat, da se boš prpelal do vrha Vršiča
confused-1.gif

...
@SJTV1: Začni mal brat uradne cenike, prosim. Za Leona sem ti dal link. Leon 2.0 TDI stane cca. 19k€. Style oprema pri Leonu pa po mojem ne odstopa bistveno od tistega kar dobiš pri Amperi. Žal so cene take kot so.

Lej, vžgeš, daš v D in pelješ. Na cilju ugasneš. Zakaj bi moral delati kaj več?

Leon 2.0 TDI nima samodejnega menjalnika. Če računaš, da te ta stane (glede na razliko med ročnim in DSG pri drugih modelih leona) 1.500, si na 20.500. Dodaj opremo, ki jo ima Andyjeva ampera, pa si na 24 jurjih v teoriji. Do 47, kolikor je ampera, je 23 razlike. Ti si trdil da je med 25 in 30 ...
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Slovenet naklada. Takoj ko v Sloveniji v avto navržeš spodobni avtomatski menjalnik in še malenkost opreme, je poceni matematike konec.

Za se poceni ekonomično furat je pa itak dovolj Kia Rio CRDi in ni treba noter metat pregrešno dragih polizdelkov VAG grupe.
evil.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.486
9.188
113
Zgolj komentar na Pikes Peak. To je verjetno zmogel že model T z začetka 20-tega stoletja, tako da me ob omenjanju tega kot dosežek za aktualen serijski avto 21-tega stoletja prime sra.t. Pa brez zamere.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Evo danes za primerjavo, pa lahko gremo kdaj skupaj. Fiat Multipla 1.9 multijet (dizel) 120KM...

Iz okolice Brnika - avtocesta 130-150kmh - Koper - Simonov zaliv... kopanje. Popoldne nazaj po isti trasi, iste hitrosti, Klima vseskozi vklopljena, 4 osebe, 20kg prtljage, zimske gume. Kilometrov 279,6, povprecna poraba 5.6l/100.

confused-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.701
2.343
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Evo danes za primerjavo, pa lahko gremo kdaj skupaj. Fiat Multipla 1.9 multijet (dizel) 120KM...

Iz okolice Brnika - avtocesta 130-150kmh - Koper - Simonov zaliv... kopanje. Popoldne nazaj po isti trasi, iste hitrosti, Klima vseskozi vklopljena, 4 osebe, 20kg prtljage, zimske gume. Kilometrov 279,6, povprecna poraba 5.6l/100.

confused-1.gif


velika poraba!

Prius, 880km 4 osebe + ptrljaga 4,4 litra bencina. Isti slog vožnje.

Ista tura s kolesom in strešnim kovčkom na strehi 6,5 litra
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
jaz imam 229g izpusta co2 na kilometer ti pa 90 ali kako ze gre tole
evil.gif
Kamei husky xxl

prius je za babe.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zanimivo, da imas probleme s prazno baterijo. Do Paga sem naredil s polno nalozenim avtom 270km, od tega cca. S prazno baterijo oz na bencinski motor, pa nikjer nisem imel problemov, tudi ko smo se od trajekta peljali po strmem klancu navzgor pa nisem uporabljal Mountain Mode-a.
Po avtocesti pa vozim 130km/h in ne 155, tako da bi rekel, da so tvoje meritve nerealne, ker ne upostevajo prometnih predpisov ampak divjaskih. Drzi se omejitev hitrosti, pa porocaj, koliko naredis. Ce pa vozis kot divjak, pa ne pases na cesto.

P.S.: Opel navaja, da se z enim polnjenjem naredi od 40-80 km, odvisno od nacina voznje. Problem je v tem, da si navedel, da si naredil 40km, pri tem pa nisi povedal, da si vozil preko omejitev hitrosti, kot se da. Jaz bi temu rekel zavajanje, ker si vsem dal obcutek, da si naredil 40km z normalno voznjo do BTC-ja, kar seveda ni res. Se zavedas, kaksno sporocilo dajes?

Jaz svoje trditve podkrepim z vido posnetki, ti pa poves samo pol resnice - tisto polovico, ki tebi pase.

In ni nama treba delati skupnih testov, ker si sele zdaj navedel tvoje pogoje testiranja, ki so pri 155km/h povsem realni. Ce bi malo poznal matematiko, bi vedel, da se potrebna moc povecuje s kvadratom hitrosti. Kar bom naredil jaz je, da bom po naredil videoposmetke voznje po avtocesti pri hitrosti 130km/h, kot vozimo normalni ljudje, potem bom pa baterijo napolnil s preklopom vMountain Mode, da ovrzem tvojo trditev, da MM ne napolni baterije.

1. Sem ti lepo napisal, koliko vozim. Če se ti to zdi divjanje, prav. Meni se to zdi normalna AC vožnja (če seveda prometne razmere to došpuščajo). Mimogrede: Ampera se prodaja tudi v Nemčiji, kjer omejitve na AC tudi ni.
2. Ne trdim, da MM sploh ne polni baterije. Kje sem to napisal? Jo pa, kolikor vem, ne napolni na več kot 35 ali 40% (spet: gflede na to, da si ti lastnik, boš ta podatek poznal bolje).

In če boš že snemal polnjenje baterije na AC z MM; posnemi, do koliko se napolni. Če gre do 100%, sem bil pač zaveden ...

Aja, večinio poti od doma do BTC je omejitev 130 km/h. Manj je v razcepu Kozarje, v unelu pod golovcem in zadnji kilometer ali dva pred izvozom v BTC ... Tam tudi ne vozim 155 ampak pač +25 glede na omejitev (kar je realno manj kot +20). Čisto toliko, da bo jasno.
O tem, da se po AC ne vozim po omejitvah (če to razmere na cesti omogočajo), sem pa na tem forumu že pisal.

1. Ko si navajal 20 oz. 40 km razdalje z baterijo, nisi navedel, pri kakšni hitrosti oz. na kakšni cesti si dobil tak doseg. Kako naj mi vemo, v kakšnih pogojih si dobil 40km razdalje? Pra takih stvareh moraš biti specifičen. Jaz npr. podam print-screen poti s hitrostjo, tako da vsak uporabnik točno vidi, kako je bil rezultat dosežen. Torej v tvojem primeru, bi lahko že na začetku, ko si navajal 20 oz. 40km povedal, na kakšni vožnji si dobil tak rezultat.

2. Napisal si:
Citat:
Pa mountain mode nič ne pomaga, ko je baterija prazna.
In jaz sem odgovoril, da to ni res, ker MM generira buffer v bateriji, s katerim si potem pomagaš z vožnjo v klanec. Da je pa tega 40% baterije, sem pa napisal že jaz pred tabo
smirk-1.gif
in nisem rekel, da se napolni 100%.

Pa sej ni panike, kakšno vožnjo si imel. Lahko greš do BTCja in nazaj domov po dirkaški stezi, zaradi mene, vendar ko navajaš doseg 40km, moraš povedati, pri kakšnih pogojih si to dosegel. Ravno tako, kot si ti mene spraševal, pri kakšnih pogojih imam doseg na AC 75km, pa sem ti rekel, da pri polno naloženem avtu, pri 100km/h po GPS-u, pa si napisal, da sem bi nepremičnina
hysterical-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

Se komentar na SJTV1 glede Mountain Modea. Pri MM ni potrebno, da se ga prestavi v MM pred klancem. Lahko sele v klancu, ker bo motor sam nabiral buffer. Priporocajo ja, da se ga prej, ni pa nujno. GM je testiral voznjo volta na Pike's Peak in so teh 5-10 Voltov, ki je peljalo gor, prevozili klanec brez problemov. Na Youtube so tudi videi tega..

Super. Pripelji se pod črni kal s prazno baterijo, pa probaj do vrha priti s 130 km/h (razen v tunelih, da me ne boš obsodil divjaštva). Potem vajo ponovi s 150-konjskim navadnim avtom. Boš videl razliko - ki je ne bi bilo, če bi Ampera imela normalno zmogljiv bencinski motor ...

In samo za to gre. Vseeno je, ali ima 40, 60 ali 80 km dosega na štrom(realno ga je pri moji uporabi cca 60, kar je čez glavo dovolj). Vseeno je, če prtljažnik nima police in da je štirisedežnik. Ampak da se pa potem, ko zmanjka štroma, ne zmore normalno premikat (glede na zmogljivosti in hrup), me pa resno moti.

PS: Avto magazin lahko iz te teme izpustiš. Tule pišem čisto privatno. In enih 87x sem ž napisal, da nisem novinar.

Pa še nekaj:
Citat:
Glede na to, da se avtomoto scena spusca, z elektrifikacijo, v nove teritorije, bi bilo potrebno, da se novinarji res dodobra spoznajo s takimi avtomobili in da se jih naucijo res uporabljati, se posebej, ker prvi kupci niso/ne bodo vsakdanji kupci avtomobilov, ampak tako kot sem jaz - torej navdusenci in taki avto res nastudiramo v nulo.

Se strinjam. Zdaj pa to povej uvoznikom, da ne bomo dobili take nove tehnologije za vsega 2 tedna (in to v terminu, ki si ga ne moremo izbrat), vmes par dni brez kabla za polnjenje. Da ne govorimo o tem, da ga doma večina ne more polnit, ker ljudje nimajo te možnosti, torej je št. ljudi, ki bi ga lahko resno preizkusili, omejeno. Z enim normnim krogom pač ne dobiš pravega vtisa, kako je živet z avtom.
Pri Toyoti, recimo, se bomo zgleda lahko za prius plugin hibrida zmenili za 3 mesece uporabe. Potem bo že bolj jano, kaj je kaj. V 2 tednih je količina stvari, ki jih lahko ugotoviš o tako novi tehnologiji, pač zelo omejena. Sam sem z ampero morda nabral 2 resna dneva uporabe, kar realno pomeni mogoče 300 km ... ravno toliko,da dobiš osnovni občutek in da najdeš največje napake na prvi pogled (ki pa, bi se lahko izkazalo kasneje, če bi ta kasneje obsatjal, niso napake oz. niso nujne). Da ne govorimo o tem, da pri uvoznikih ponavadi ni ljudi, ki bi avte poznali v nulo ... In torej nimaš koga vprašat.

Črni kal: zdaj pa to tudi mene zanima. Bom moral preizkusiti, samo da pridem nazaj z dopusta. Bom posnel videe. Je ok, če dam ob začetku klanca v MM, ali naj pustim v Normal Modeu in CC na 130km/h po GPSu?

Glede AM: zmenjeno.

Glede testa: imaš prav. Verjetno bi pomagalo, če bi avto lahko že vnaprej naštudirali, vendar domnevam, da nimate časa za kaj takega. Če imate kaj vprašanj glede Ampere, pa vedno lahko vprašate mene. Npr. Siol-ovcem sem z veseljem pomagal oz. še pomagam, če potrebujejo kakšno informacijo glede Ampere. Začeli smo pa v Slovenj Gradcu, ko smo imeli tisto prireditev varčne/varne vožnje.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Zgolj komentar na Pikes Peak. To je verjetno zmogel že model T z začetka 20-tega stoletja, tako da me ob omenjanju tega kot dosežek za aktualen serijski avto 21-tega stoletja prime sra.t. Pa brez zamere.

Moj komentar se je nanašal na to, da so na Pikes Peak prišli v MM ne da bi se jim zgodila izguba moči, kjer bi bili omejeni le z močjo bencinskega motorja. Se opravičujem, če nisem bil zadosti spedicifičen, vendar je bil govor o MM in sem mislil, da vemo o čem govorimo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Evo danes za primerjavo, pa lahko gremo kdaj skupaj. Fiat Multipla 1.9 multijet (dizel) 120KM...

Iz okolice Brnika - avtocesta 130-150kmh - Koper - Simonov zaliv... kopanje. Popoldne nazaj po isti trasi, iste hitrosti, Klima vseskozi vklopljena, 4 osebe, 20kg prtljage, zimske gume. Kilometrov 279,6, povprecna poraba 5.6l/100.

confused-1.gif


velika poraba!

Prius, 880km 4 osebe + ptrljaga 4,4 litra bencina. Isti slog vožnje.

Ista tura s kolesom in strešnim kovčkom na strehi 6,5 litra

+1 Velika poraba
hysterical-1.gif


Do Paga cca. 280km, poraba 3.8/100km. Če pa bi v Kopru še dofilal za nazaj (če bi bili tam vsaj 4 ure (če bo vse posreči, bom dobil od C-Zero-ta EVSE 16A polnilni kabel, s katerim Ampero napolnim v max. 4 urah.)), bi bila poraba nekje na palec 3l/100, mogoče manj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

1. Ko si navajal 20 oz. 40 km razdalje z baterijo, nisi navedel, pri kakšni hitrosti oz. na kakšni cesti si dobil tak doseg. Kako naj mi vemo, v kakšnih pogojih si dobil 40km razdalje? Pra takih stvareh moraš biti specifičen. Jaz npr. podam print-screen poti s hitrostjo, tako da vsak uporabnik točno vidi, kako je bil rezultat dosežen. Torej v tvojem primeru, bi lahko že na začetku, ko si navajal 20 oz. 40km povedal, na kakšni vožnji si dobil tak rezultat.

Saj imaš prav, isto stvar sem jaz tebi pred časom očital. In tudi sam napačno sklepal, da jeglede na to, kaj sicer sam ponavadi okoli hitrosti napišem, stvar jasna.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

Črni kal: zdaj pa to tudi mene zanima. Bom moral preizkusiti, samo da pridem nazaj z dopusta. Bom posnel videe. Je ok, če dam ob začetku klanca v MM, ali naj pustim v Normal Modeu in CC na 130km/h po GPSu?

...

Glede testa: imaš prav. Verjetno bi pomagalo, če bi avto lahko že vnaprej naštudirali, vendar domnevam, da nimate časa za kaj takega. Če imate kaj vprašanj glede Ampere, pa vedno lahko vprašate mene. Npr. Siol-ovcem sem z veseljem pomagal oz. še pomagam, če potrebujejo kakšno informacijo glede Ampere. Začeli smo pa v Slovenj Gradcu, ko smo imeli tisto prireditev varčne/varne vožnje.

Črni kal: spodaj imej prazno baterijo, pa v klanec po omejitvi po GPS. Pa z MM - konec koncev bo to zanimiv test, ali je recimo črnokalski klanec dovolj strm, da zahteva vso zmogljivost ICE ali ostane nekaj, da se fila baterija. Ugibam, da pri 130 ne bo šlo, pri zmanjpševanju hitrosti pred tuneli in v tunelih bi pa moralo filat.
Če hočeš, probamo z VISovo - pa mi vmes še par stvari poveš o Amperi ... Ker teoetihčnih dilem o uporabi je en kup ... V praksi jih pa ne morem sprobat ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Evo danes za primerjavo, pa lahko gremo kdaj skupaj. Fiat Multipla 1.9 multijet (dizel) 120KM...

Iz okolice Brnika - avtocesta 130-150kmh - Koper - Simonov zaliv... kopanje. Popoldne nazaj po isti trasi, iste hitrosti, Klima vseskozi vklopljena, 4 osebe, 20kg prtljage, zimske gume. Kilometrov 279,6, povprecna poraba 5.6l/100.

confused-1.gif


velika poraba!

Prius, 880km 4 osebe + ptrljaga 4,4 litra bencina. Isti slog vožnje.

Ista tura s kolesom in strešnim kovčkom na strehi 6,5 litra

+1 Velika poraba
hysterical-1.gif


Do Paga cca. 280km, poraba 3.8/100km. Če pa bi v Kopru še dofilal za nazaj (če bi bili tam vsaj 4 ure (če bo vse posreči, bom dobil od C-Zero-ta EVSE 16A polnilni kabel, s katerim Ampero napolnim v max. 4 urah.)), bi bila poraba nekje na palec 3l/100, mogoče manj.

grims-1.gif

Citat:
avtocesta 130-150kmh