Opel Ampera/Chevrolet Volt

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Saj...če bi to vedel, bi tako naredil. ampak zdaj sem hotel pač narediti konkreten priklop/omarico, ki bi lahko bila na voljo za vse naprave in ne samo izključno za polnjenje.

Če bi od začetka delal, bi se komot uredil problem, ampak zdaj najbolj ne vem kako predelati zadevo, seveda z najmanj možnimi stroški.

Najbolj elegantna rešitev bi bil FID, ki se pač vtakne v štekar, nekaj takega: http://www.ebay.co.uk/itm/RCD-...kMAAOSwY3BZJu0h

Ampak pač da bi bil takšen ki se sam ponovno vklopi. Pa da ga dam samo na vtičnico, kjer bo polnilec za EV. Ampak hudič, ko dvomim da kaj takega obstaja, če pa bi mi ga nek majster šel custom delat pa tudi dvomim o ceni, kaj praviš futuristic?
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
poglej si koliko je imel darjan problemov s tem avtom že kak mesec preden ga je kupil.
Se ti res zdi da jih ima v resnici tolko kot tu piše?
Vsekakor bolje tako, kot da je tiho. Tako vsaj imamo izkušnje iz prve roke z Voltom in realne probleme.
Verjetno precej res ni problemov, no tole o čemer se sedaj piše je definitvno veliko problem, saj očitno ne deluje zanesljivo polnjenje ''na timer''. Kar je recimo en od nujnih pogojev za stroškovno ugodno uporabo te zadeve.

Sicer pa, se spomnim, kako se vas je kar nekaj napihovalo, kako ne bo darjan nikoli kupil te zadeve... A vas malo boli, da vam je dokazal nasprotno?
grims-1.gif


Še komentar na ostale (no, vsaj dva), ki se naslajate nad njegovimi problemi: čestitke, prava Slovenceljna sta.
uf-1.gif
Upam, da sta si s tem vsaj polepšala dan.

Če si z tem naslajnjem na probleme imel v mislih mene, ti povem da se pošteno motiš. Morda je z postov tako izvenelo, vendar temu ni tako. Če bil mel pametno idejo za rešitev problema, bi mu jo takoj posredoval. Podpiram eko vozila, tudi sam bi imel kej na elektriko, ampak nažalost nimam možnosti polnjenja. Ta pride v poštev samo klasični hibrid. Me veseli, da je teh eko vozil čedalje več.

Gre se predvsem za to, da je recimo darjan z veseljem kupil avtomobil, napeljal inštalacije, itd, na koncu pa zadeva ne funkcionira. In to človeka razjezi, vsaj mene bi. Veliko dodatnih stroškov in živcev. Verjetno če bi pred nakupom vedel za te probleme, bi se stegnil malo višje in že v štartu Ampero nabavil in bi imel mir. To je moj point. Vsekakor Darjana občudujem, z kakim zanosom se lotuje teh električnih zadev in problemov, jest bi verjetn že vse v 3pm poslal.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Tako vsaj imamo izkušnje iz prve roke z Voltom in realne probleme.

Še vedno pa nimamo pojma e ma sploh elektriko vredu zrihtano....

To sem tudi že vprašal. Ali ima interni FID v samem polnilcu, vezo pri ostali inštalaciji. Jaz bi ugibal da ne, lahko da je sicer polnilec "zjeban".
To mislim v primeru, ker mi je tudi na original polnilec ven metalo, ampak fid v polnicu, ne v omarici, za pečjaka pa še ne vem dovolj, oz nisem dovolj diagnosticiral, da bi preveril točno vse.

V kak namen pa lahko inštalacija vpliva na "preobčutljivost" FIDa, če je govora o nekaj cm kablovja?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik map pravi:
Verjetno če bi pred nakupom vedel za te probleme, bi se stegnil malo višje in že v štartu Ampero nabavil in bi imel mir. To je moj point. Vsekakor Darjana občudujem, z kakim zanosom se lotuje teh električnih zadev in problemov, jest bi verjetn že vse v 3pm poslal.

Saj smo mu svetovali Ampero,še sam sem ga spraševal zakaj se je v množici Amper zapičil ravno v Volta...kdo bi to razumel..?

Sicer pa te njegove prigode z el.priključkom so čisto nepotrebne,99,9% ljudi bi to rešilo tako,da bi poklicalo enega dobrega električarja,ki bi verjetno z lahkoto rešil problem...ampak ja,če nisi ravno električar in želiš na vsak način zastonj in v lastni režiji (poudarek je na "zastonj") rešiti tak problem preko foruma,potem pač ne kličeš električarja,ampak odpreš par strani dolgo debato o tem na alterju

 
Nazadnje urejeno:

torentino

Majstr
8. sep 2009
374
311
63
Ne bi o tem
Se bomo pa kaj naučili.
Meni je Ampera poleti počela isto, potem ko mi je nevihta zmočila EVSE. Trajalo je par dni, da se je posušil. Sedaj ga obešam pod napušč in zaenkrat ni problema.
Je pa Volt dosti lepši od Ampere, vsaj meni. Ampera izgleda nekako nemška, vsaj odspredaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Meni je enako Volt lepši, sicer na slikah ne, v živo pa...

Glede mojih razlogov za nakup: voltec je še v tovarniški garanciji, zraven dobil tudi citroen premium garancijo za 1 leto, ki pokriva tudi EV pogon in baterije, vizualno brezhiben, baterija je kot nova (99.5%), avto bil večinoma vožen na benz, vpoklici vsi narejeni, 2013 letnik z večjo baterijo in zadnjim naslonom za roko...vse to za 12.000. Primerne ampere, iz tujine ker pri nas itak ni bilo izbire, so bile 16+.

Tudi če bi prej vedel za težave bi se odločil enako. In tudi rešitev problema, za polnjenje doma, je zelo enostavna. Jaz zdaj edino iščem način, kaj narediti, da bi lahko polnil tudi "na terenu", seveda z 16A kablom in ne kot do zdaj, ko sem polnil z original 10A EVSE, ki itak nikam ne napolni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Čez vikend sem ugotovil, da je zgleda nekaj rje nekje na "saneh" od voznikovega stola, tam ko se potem nosilec za pas.

Komu bi se to dalo uredit?
 

mateo87

Pripravnik
14. nov 2017
54
0
6
Pozdravljeni

Avgusta sem kupil tistega srebrnega Volta , ki se je prodajal pri Celju. Glede problemov polnjenja (original polnilec je šel v napako,pokazal je da je slaba ozemljitev) je bilo pri meni samo to, da imamo slabo ozemljitev v hiši, zato sem to rešil. Poleg tega se je polnilec pregreval zato sem zmontiral pred njega en računalniški ventilatorček, ki ga hladi. Od takrat deluje brez problemov že 3 mesece. Prigradil sem tudi timer-časovnik, ki vklaplja na nizko tarifo, prekinja pa komunikacijski signal proti avtu, tako da kadar je prekinjen ta signal na avtu piše not able to charge, ko timer vklopi začne sam brez problemov polniti.
Kupil sem tudi dodatni 16A polnilec iz aliexpress, ki deluje brez problemov, uporabljam pa ga ko sem v službi ali včasih doma.
Hišnega FIDA mi ni nikoli metalo ven.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Uh, to kar poceni...škoda da nisem prej videl
frown-1.gif


Je pa res, da je pečjakov kao vodotesen, tudi direktno na dežju, tako da mogoče mi ni žal da sem toliko plačal...
 

mateo87

Pripravnik
14. nov 2017
54
0
6
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Tako vsaj imamo izkušnje iz prve roke z Voltom in realne probleme.

Še vedno pa nimamo pojma e ma sploh elektriko vredu zrihtano....

To sem tudi že vprašal. Ali ima interni FID v samem polnilcu, vezo pri ostali inštalaciji. Jaz bi ugibal da ne, lahko da je sicer polnilec "zjeban".
To mislim v primeru, ker mi je tudi na original polnilec ven metalo, ampak fid v polnicu, ne v omarici, za pečjaka pa še ne vem dovolj, oz nisem dovolj diagnosticiral, da bi preveril točno vse.

V kak namen pa lahko inštalacija vpliva na "preobčutljivost" FIDa, če je govora o nekaj cm kablovja?

FID , ki je v original polnilcu je zaščita na katero vpliva samo to ali je dobra ozemljitev ali ne. Nima veze če so prej drugi FID. Glede na napisano razumem, da je prej original polnilec šel v napako zaradi slabe ozemljitve, sedaj pa se enako dogaja s ponilcem od pečjaka. Če je to res, potem je problem v ozemljitvi objekta, ali ni dobra ali pa je narobe povezava v omarici. Na hitro sem prebral zadnjih par strani, tako da nevem če sem čisto prav razumel.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Če prav razumem navodila je "neka" napaka. Ker zgornja lučka sveti, spodnja pa rdeče utripa.

Če je problem v zemlji pa rdeča sveti konstantno, zelena pa sploh ne gori.

Navodila so zelo skopa, sploh nič ne piše kakšna je napak pa nič, piše samo da se naj izšteka/všteka polnilec in če se napaka ponovi, kontaktira servis.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
strela je zelena, klicaj pa utripa rdeče

izklop/vklop ponastavi stanje in deluje naprej
 

mateo87

Pripravnik
14. nov 2017
54
0
6
Pol je to da gre v napako polnilec zaradi napake v njemu samem. Men je to naredu, ko se je fajn segrel, zato sem ga pri montaži na steno zmontiru 2 cm od stene in 12cm ventilatorček zmontiru da piha čez njega. To je pomoje slab dizajn teh polnilcev, kukr sm bral na forumu od Volta so jih v ameriki nazaj nosil in so jim nove dal.
Lahko je tud kj druzga narobe s polnilcom.
 
Nazadnje urejeno: