Opel Ampera/Chevrolet Volt

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
En zelo dober članek na temo motorja na notranje izgorevanje pri Amperi/Voltu:

http://gm-volt.com/2012/06/25/understanding-the-volts-extended-range-mode/

0000030797-Volt-engine-map2.png


 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Če prov razumem;
z Ampero ne moreš iz Lj do Portoroža na kavico samo na elektriko po AC z normalno potovalno hitrostjo (120-140km/h) in vklopljeno klimo?
Sploh pa ne nazaj, ker se ne bo napolnila med kavico?

Kakšne so potem hitrosti in poraba goriva, ko zmanjka elektrike oz. baterije?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Na poti navzdol, malo naprej od Postojne, nam je nasproti peljala še ena srebrna Ampera z nemško registracijo.
Bentiš, zdej bodo na stari cesti poleg nedeljskih voznikov, katerim je vinjeta predraga, delali gužvo še hibridarji
rolleyes-1.gif
?




JOKE
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.388
9.126
113
kul tole, vendar mi je vednoše uganka zakaj na streho in pokrove ne nalimajo sončnih celic..ko avtomobili stojijo po 8 ur+ na sončnih parkiriščih bi se nekaj napolnilo ali ne? verjetno bi lahko pokril za kakšen kW napovršino. Bi to šlo?
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kul tole, vendar mi je vednoše uganka zakaj na streho in pokrove ne nalimajo sončnih celic..ko avtomobili stojijo po 8 ur+ na sončnih parkiriščih bi se nekaj napolnilo ali ne? verjetno bi lahko pokril za kakšen kW napovršino. Bi to šlo?

Kolikor vem ima Prius to opcijo. Ne vem, pa koliko v praksi prišparaš s tem.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Če prov razumem;
z Ampero ne moreš iz Lj do Portoroža na kavico samo na elektriko po AC z normalno potovalno hitrostjo (120-140km/h) in vklopljeno klimo?
Sploh pa ne nazaj, ker se ne bo napolnila med kavico?

Kakšne so potem hitrosti in poraba goriva, ko zmanjka elektrike oz. baterije?

Ampera ima po avtocesti dosega nekje med 60-80km. Če želiš samo na elektriko, potem potrebuješ ali Teslo ali Nissan Leaf ali iMiev, C-Zero, Ion.
Pri zadnjih dveh je potem kapaciteta baterija tvoja omejitev, preko katere ne moreš brez polnjenja. Pri Amperi lahko, Tesle imajo pa toliko dosega, da to ni več tak problem. Seveda, cena je temu primerna.

Če kavica traja 5 minut, potem res ne moreš nazaj na baterijo. Če pa je to izlet, ki traja 4 ure, se pa že napolni do konca. Npr. mi smo dobili pri Istra Avto Chevrolet Cruze-a in smo šli na eno dolgo kosilo v Istrsko Klet v Pomjan. Priporočam!
Še posebej:
Citat:
Ravioli s tartufi
- ravioli (žepki), polnjeni s tremi siri in naribanimi tartufi.
(jed je prejela mednarodno priznanje za najboljšo jed s tartufi)

http://istrska-klet.net/

Moja Ampera se je napolnila s 16A polnilnim kablom od Peugeot Ion-a, ki sem si ga sposodil od Avtotehne Vis, kjer prodajajo Peugeote, v 4 urah. Pri Amperi je priložen le 10A polnilni kabel, je pa tako, da tudi novi Leafi in iMiev, C-Zero, Ion dobijo zraven le 10A polnilni kabel.

Porabo pri različnih hitrostih še nisem uspel izmeriti, ker sem do sedaj imel prekratje razdalje na bencin, da bi iz tega potegnil ven kaj konsistentnega. Več bom lahko napisal, ko gremo v kratkem na Pag, vožnja pa bo dolga cca. 250km v eno smer.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kul tole, vendar mi je vednoše uganka zakaj na streho in pokrove ne nalimajo sončnih celic..ko avtomobili stojijo po 8 ur+ na sončnih parkiriščih bi se nekaj napolnilo ali ne? verjetno bi lahko pokril za kakšen kW napovršino. Bi to šlo?

Ne vem, če se splača. Sončnih dni v letu, kjer bi bil zadosten izkoristek, ni ne vem koliko, bi pa verjetno podražilo avto. Verjetno bi se to tudi poznalo na strukturalni moči strehe. Npr. Leaf ima eno manjšo fotovotaiko na spoilerju, vendar le za ventilacijo kabine v vročih sončnih dneh.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kul tole, vendar mi je vednoše uganka zakaj na streho in pokrove ne nalimajo sončnih celic..ko avtomobili stojijo po 8 ur+ na sončnih parkiriščih bi se nekaj napolnilo ali ne? verjetno bi lahko pokril za kakšen kW napovršino. Bi to šlo?

Kolikor vem ima Prius to opcijo. Ne vem, pa koliko v praksi prišparaš s tem.

Služi le za ventilacijio kabine v vročih sončnih dneh, tako da nekaj prišparaš pri uporabi klimatske naprave, ko se vsedeš v avto, ker ni tako vroč.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Seveda
smile-1.gif


Glede na to, da nas kar nekaj časa ne bo nazaj, bom verjetno poročilo sestavil kar na Pagu in ga uploadal sem gor. Zraven bo seveda obvezen foto material (print-screen mape vožnje, poraba,...)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sli smo dve Amperi. Prva je bila od Avtotehne Vis, kjer smo napolnili baterije, druga je bila moja. Parkirali smo v Kopru v servisu Istra Avta, kjer smo napolnili za nazaj. Nazaj smo sli po avtocesti, s tempomatom na GPS hitrost 100km/h. Nazaj grede je bilo narejeno 122km in pokurjenih 2.88l bencina. Povprecna poraba nazaj grede je bila 2.31l/100km, kar je manj, kot je bila poraba testne Prius Plug In, kjer je bila poraba 4l/100km.

Daj ob priliki cel izlet ponovi z normalnimi hitrostmi. Nazadnje, ko sem šel po stari cesti v Kp, je trajlo urco pa pol, pa po AC se nazaj pelji 130 po GPS. Da vidimo razliko. Bi šel probat, pa smo Ampero že vrnili ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Bom, bom, samo da ne bom šel po stari cesti dol. Bom šel v obeh smereh po avtocesti.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.729
2.340
113
Pomurje
Tistega višjega modrega je ven vzel, da je lahko prtljažnik zaprl ali je streklo tako ven zamaknjeno?

Na streho se lahko kaj zloži?

200kg že s potniki dosežeš, kje še je vsa ostala krama.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Tistega višjega modrega je ven vzel, da je lahko prtljažnik zaprl ali je streklo tako ven zamaknjeno?

Na streho se lahko kaj zloži?

200kg že s potniki dosežeš, kje še je vsa ostala krama.

Steklo je dvignjeno od ostalega okvirja pokrova prtljaznika.
Na streho se da dati Thule nosilce.
Nosilnost avtomobila je 268kg, tako da za tistega 1x-2x na leto, ko se gre za vec kot 2 tedna na dopust, bo ok.