Opel Ampera/Chevrolet Volt

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Malo razmišljanja glede te Ampere:
Tudi če je izven garancije,ta potencialni minus odtehta cena avtomobila....pa itak baterija ne bo kar crknila oz.bi moral imeti izredno smolo da bi se to zgodilo...in če te res zadane izreden Murphy in ti baterija crkne,iz razlike v ceni lahko kupiš novo,ker avto ni 16k,ampak dobrih 10k eur
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Zakaj pa zgornje ampere ne greš gledat? IMHO je zelo poceni.

Zato ker človek samo bluzi in sploh ne misli ampere kupit. Drugače bi jo že zdavnaj glede na to kak dolgo že utruja
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Zakaj pa zgornje ampere ne greš gledat? IMHO je zelo poceni.

Zato ker človek samo bluzi in sploh ne misli ampere kupit. Drugače bi jo že zdavnaj glede na to kak dolgo že utruja

aplauz.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Zato ker človek samo bluzi in sploh ne misli ampere kupit. Drugače bi jo že zdavnaj glede na to kak dolgo že utruja
Bom samo tole napisal: nakupni proces je pri različnih ljudeh različen
wink-1.gif
. Eni kupijo prvo gajbo, ki je na voljo, ko se zjutraj zbudijo in so jo ravno sanjali, drugi pa 1 leto surfajo in zbirajo informacije. Potem imaš pa še vse vmes.
Pa darjan ima dejansko dva ''projekta'': nakup Ampere/Volta in prodajo njegovega trenutnega avtomobila. Kar bo verjetno bolj zahtevno...

PS: Ja, tudi meni gre precej na živce z določenimi vprašanji, ki bi jih lahko z googlom v eni sekundi odgovoril...
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ampak darjan je kar nekaj casa fantaziral o hibrdnem francozu in ga tudi kupil kljub negativnim mnenjem na alterju.... Sedaj tudi sam.spoznava to....
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Kaj spoznava? A je slucajno kaj narobe z avtom? Saj je napisal, rad bi se vozil na štrom...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
isto je v trgovinah. Eni pač hodijo trgovcem morit in probavajo vsega boga na koncu nič ne kupijo. To je Darjan, pač dedu se fajn zdi da se malo rajca kak bo avto menjal. Ker v tem času, bi jih lahko že 10 kupo če bi imel namen kaj kupit.
Jaz sn rabo od začetka Februarja do zadnega tedna v aprilu od ideje, da bi sploh menjal do naročila. S tem da je tu recimo en mesec čakanja, da se je taki, ki ustreza pojavil na avkciji. Da sem o avtu zvedel vse kaj sem rabil vedet je bilo 3 dni guglanja in dve testni vožnji.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Menda ga ne bo šimfal če ga prodaja.
wink-1.gif
Tipicno za forume, tudi ce se ne prodaja, ampak se samo.lasti. ce nekaj lastnega kritiziras, potem to pomeni da jambras....
Zato bom moral veliko bolj z rezervo jemati mnenja na forumih, ampak....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zato bi moral veliko bolj z rezervo jemati mnenja na forumih
Sem ti popravil, da bo prav.
wink-1.gif

Sploh v Sloveniji so izjemno redki ljudje, ki so sposobni realno ocenit (predvsem slabosti) neko stvar, ki si jo lastijo.
frown-1.gif

Seveda to temeljito nadoknadijo pri stvareh, ki si jih drugi lastijo...
grin1.gif

In to velja tako za forume, kot RL.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
S pežojem je seveda vse v najlepšem redu, v oni temi sem tudi pokritiziral kaj me moti. Mi je tudi kr žal, da bo preskok v kvaliteti kar nekaj stopničik, ampak kot rečeno, prihranek je trenutno pač prioriteta in preveč vabljiva opcija, da bi jo spregledal.

in kot rečeno, čakam na nove plugin modele od pežoje, 5008 ali 508
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Moj komentar se ni nanašal direktno nate...
Po mojem mnenju sicer celotno zadevo gledaš napačno, priznati pa ti je treba, da si res temeljito pristopil k njej, čeprav tudi način ni ravno pravi (po mojem OSEBNEM mnenju)...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Hvala mtl.
Ce gledas na prihranke, dvomim da bos s katerim koli novim avtom (/hibrid....) naredil prihranek. Strosek amortizacije pri novem avtu ( pa kaska ) je enostavno vecji kot pri nekih starih jajcih, kjer lahko pogresas kasko.....
Seveda pa ima nov avto druge prednosti in vrednote. Tudi jaz gledam na prihranke, pa bi reskiral 30 ali pa 40 jurjev za en elektricni avto pa.soncno elektrarno na strehi, pa..... Ce se bi elektrarna povrnila v 20 letih uporabe, bo elektricni avto prej na odpadu preden bo pokril strosek goriva.
TOC sedanjega 2.avta v familiji je na letni ravni do nekje 2 jurja vkljucno z gorivom amortizacijo,popravili, registracijo....
Samo amortizacija novega avta bi me na letni ravni stala vec kot TOC sedanjega.
Je pa res da je sedanji ze najstnik....
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
S pežojem je seveda vse v najlepšem redu, v oni temi sem tudi pokritiziral kaj me moti. Mi je tudi kr žal, da bo preskok v kvaliteti kar nekaj stopničik, ampak kot rečeno, prihranek je trenutno pač prioriteta in preveč vabljiva opcija, da bi jo spregledal.

Kakšen preskok v kvaliteti kar nekaj stopničk,o čem ti fantaziraš?
sprasujem se.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Udobje in prostornost, pa z 508 se lahko tudi 200 pelješ, če ti je
smile-1.gif


Pa osebno je meni vizualno 508 top, tako zunaj kot not, mogoče mi je pri voltu lepša sprednja maska, ki je zaradi zaprtih rež, videt zelo masivna in opasna
smile-1.gif