Opel Ampera/Chevrolet Volt

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Potem pa vse jasno, če naletiš na resno okvaro, si pečen, ker nihče ne ve popravit.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Zakaj, da ne? Saj je to enak avto, kot Ampera.

Poklici na AT Vis, reci, ce lahko govoris z Vilijem, reci da me poznas in ti bo on povedal, ce ti lahko servisirajo Volta.

Drugace pa poklici na O Servis, reci za Danijela in me omeni, pa ga vprasaj. Danijel je vcasih delal na AT Vis in je bil tam zadolzen za Ampere.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Očitno serviserji nimajo možnosti povezave na centralo za reševanje napak, kar zahteva precej napak. Predvidevam, da pri Voltu je to še bolj pogosto. Torej ostaneš na suhem
frown-1.gif
.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
To ne drzi. Vse, kar potrebujes je OBD2 citalnik in internet. Z OBD2 citalnikom preberes kodo napake, jo vneses na internet in bos videl, kaj je narobe.
Itak pa imajo serviserji Service manuale, v katerih so detajlinrani servisi in napake, drugace noben popoldanec ne bi znal sraufat avtov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Zadeva pri kompleksnih napakah žal ni tako enostavna. Običajno pooblaščen serviser pri takih zadevah vključi Tier 2 support na strani proizvajalca, ki pa seveda zahteva povezavo s centralo.
Drugo je, če bo VIS to reševal kot nek neodvisen mehanik z iskanjem po nekih drugih bazah (lahko tudi Amperini) in spletu. Ampak je treba to posebej zapisat
wink-1.gif
... Morda bo tudi našel rešitev v bazi od Ampere, ampak če bo zadeva zahtevala neko specifično popravilo s priklopom na centralo oz. programiranjem s strani proizvajalca, bo verjetno se vse skupaj ustavilo.

V glavnem: sam si ne bi upal kupiti takšnega avtomobila brez uradnega servisa pri nas. Lahko ti servisiraš na nepooblaščencih normalne zadeve, ampak takih zadev žal ne more rešit vsak nepooblaščenec, pa tudi vsaka težava se ne da rešit z iskanjem po spletu
wink-1.gif
.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Glede na to, da je AT Vis prodajala Chevrolete in jih sedaj se vedno servisira, ne vidim razloga, zakaj ne bi mogli poservisirati tudi Volta, ki je hkrati se enak avto, kot Ampera.
Znanje imajo, servisirajo pa tudi se vedno Chevrolete.

Darjan, poklici na AT Vis in reci za Vilija. Ce njega ni, je pa se en mlajsi, ki tudi servisira Ampere.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
No, jaz sem to pisal na podlagi ''preverjanja'' Darjana, da očitno nimajo dostopa do baze...
Če imajo še vedno dostop in podporo s strani proizvajalca, potem ni panike.
Se pa Volt uradno ni prodajal v Slo, tako da je čisto možno, da dostopa za Volta enostavno nimajo
frown-1.gif
. Pa čeprav je vse isto kot na Amperi. Ampak tukaj biznis ruls pride v poštev...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

Darjan, poklici na AT Vis in reci za Vilija. Ce njega ni, je pa se en mlajsi, ki tudi servisira Ampere.

Jaz sem jim zaenkrat poslal samo mail, in tam so mi odpisali tisto, kar sem napisal.
Bom pa še poklical, oz če pride tako daleč, šel tudi tja osebno na pregled volta, pa da vidim kaj bodo v živo rekli.

Pa če je to res, da nihče uradno ne podpira servisiranja, je to samo še plus, komot potem pomeni da se dodatno zbije ceno
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Vceraj sem Viliju poslal SMS (ker sem na Pagu) in mi je odpisal, da uradno za Volta niso pooblasceni, ceprav imajo certifikat za Ampero.
Bo pa danes vprasal sodelavca, ki je ze delal na Voltu, ce ga je lahko testiral.

Torej, glede na to, da je njegov sodelavec ze delal na Voltu je lahko samo dober signal, da bi ti ga vzeli in poskusali urediti. Za tisto drugo ti se napisem, kaj bo odgovoril, vsekakor pa to lahko uporabis za zbijanje cene.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Zanimivo bi bilo izvedet kolk bi tebi zbili ceno za Pežoja...na tistem kraju se po moje tudi ne obeta kaj preveč kupcev.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Andy, na eni strani si imel "pofotkano" pot na pag in kako naložen je bil avto, žal slikice več niso dosegljiv. Jih še imaš kje, lahko tisti post posodobiš z novimi linki ali pa jih spet še enkrat napopaš.

Malo me skrbi prostornost prtljažnika, ok za daljše poti itak pride v poštev kakšna truga, ampak za kakšne tedenske izlete?
Volt ima verjetno identične dimenzije kar se tega tiče?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
odv na kaj si navajen. Ampak amera nima nič placa. 300l. to je malenkost več kot, corsa, punto, polo, fiesta.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Malo me skrbi prostornost prtljažnika, ok za daljše poti itak pride v poštev kakšna truga, ampak za kakšne tedenske izlete?
Volt ima verjetno identične dimenzije kar se tega tiče?
Prtljažnik je majhen, strešni prtljažnik za Ampero baje NE obstaja oz. so ga nehali proizvajat. To je bil zame en od največjih turn-off-ov. Zeankrat mi ne znese s takšnim prostorom ''preživeti''
frown-1.gif
.