Opel Ampera/Chevrolet Volt

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Volt uporabniki poročajo o zelo kvalitetni izdelavi in vzdržjivosti.

Sej, če tako pomisliš, veliko večino časa si na električni pogon, kjer se nima dosti za kvariti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ni potrebe. Volt, ki je identičen avto Amperi, je na cesti v USA 2 leti.
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
@AndY1 jaz upam, da se bo dobro izkazal. Men je avto odličen, edino skrbi me malo Oplova kvaliteta:)

Drugače pa obilico srečne vožnje:)
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Oplova kvaliteta? To je tko, kot dragi Renaultovi deli. Bemti, najcenejši avto za šraufat je bila bratova Megy. Kvaliteta je tam tam z drugimi avti, itak so tovarne avtov samo še sestavljalci enih in istih delov, ki jih delajo nekje drugje za vse avte na tem svetu.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ni ravno vse enako, ker če bi bilo, potem bi imeli samo eno samo fabriko in avtomobilsko znamko na svetu, pa temu ni tako in so še vedno razlike kot noč in dan. Recimo še vedno imamo v EU fabrike, ki v salon pošljejo pokvarjen avto ter avtosalone, ki takšnega da stranki v roke.
wink-1.gif


Pri Voltu/Amperi, pa bo treba počakat na tam 7 in več let starosti ter 200.000 km ali več naštancanih km. Glede na nabavno ceno, bo pa realnost za popularizacijo takšnih vozil vsaj krat dva. Torej če bo baterija spustila dušo pod 400.000 km, bo reč nerentabilna. Kar za premožne geeke načeloma ne bo problem, za ostale pa velik.
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Ogo, ti 's natančen k na kmetih. Odpri pokrov dveh različnih avtov in poglej proizvajalce delov, ki so notri. Videl boš, da imam prav, več ali manj so isti. Hella dela luči za kaj jaz vem kolk proizvajalcev luči, Bosch elektroniko in visokotlačne pumpe goriva, ferodo...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
... in to nima neke hude veze, tukaj se popolnoma strinjam z Ogotom. Predvsem pri elektroniki (ko si že omenil) so precejšnje razlike med avtomobilskimi znamkami, pa čeprav je končni izdelek recimo vedno Boschev ...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Omenil je Oplovo kvaliteto kot vprašljivo. Hotel sem samo napisat, da je o kvaliteti samo na osnovi imena tovarne, danes težko govoriti, ker je vse skupaj tako uniformirano in prepleteno, da ne veš več, kdo pije in kdo plača.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Osebno se mi tudi zdi Oplova kvaliteta vprašljiva, še posebej če sklepam po novejših modelih, predvsem Astra H (z J nimam izkušenj še), Corsa D ter Insignia, ki so vse prej kot pojem nepokvarljivosti. Obenem pa mislim, da si firma vseeno ne bi privoščila dati na trg slabega hibrida, ker bi si s tem zapečatila usodo ...
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Osebno se mi tudi zdi Oplova kvaliteta vprašljiva, še posebej če sklepam po novejših modelih, predvsem Astra H (z J nimam izkušenj še), Corsa D ter Insignia, ki so vse prej kot pojem nepokvarljivosti. Obenem pa mislim, da si firma vseeno ne bi privoščila dati na trg slabega hibrida, ker bi si s tem zapečatila usodo ...

Točno zato sem to vprašal, ker poznam kar ene par voznikov novik Oplov, ki imajo zelo resne probleme z avti (meriva, astra, insignia). Glede nato, da gre pri tem avto za trenutno tehnološki višek, mislim, da je bilo vprašanje na mestu.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
@AndY1 kako je s servisnimi intervali in cenami servisa?

1x letno , ali po prevoženih 30.000km, servisira se le bencinski motor ki skrbi za elektriko.

Pa Insignia ni Hybrid.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
@AndY1 kako je s servisnimi intervali in cenami servisa?

1x letno , ali po prevoženih 30.000km, servisira se le bencinski motor ki skrbi za elektriko.

Pa Insignia ni Hybrid.

Ko se števec za olje približa 0%. Trenutno je pri meni na 99%. Sem pa prebral, da je ta interval na 2 leti, ker se % odštevajo pribiližno 1% na teden.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Osebno se mi tudi zdi Oplova kvaliteta vprašljiva, še posebej če sklepam po novejših modelih, predvsem Astra H (z J nimam izkušenj še), Corsa D ter Insignia, ki so vse prej kot pojem nepokvarljivosti. Obenem pa mislim, da si firma vseeno ne bi privoščila dati na trg slabega hibrida, ker bi si s tem zapečatila usodo ...

Točno zato sem to vprašal, ker poznam kar ene par voznikov novik Oplov, ki imajo zelo resne probleme z avti (meriva, astra, insignia). Glede nato, da gre pri tem avto za trenutno tehnološki višek, mislim, da je bilo vprašanje na mestu.

Ampera dejansko ni Opel. Ampera je Chevrolet Volt v Oplovi obleki. Tako nekako kot Citroen C-Zero in Peugeot Ion, ki sta oba Mistubishi iMiev z njunima značkama.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Kdo je pa rekel, de je Insignia hibrid?

Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Osebno se mi tudi zdi Oplova kvaliteta vprašljiva, še posebej če sklepam po novejših modelih, predvsem Astra H (z J nimam izkušenj še), Corsa D ter Insignia, ki so vse prej kot pojem nepokvarljivosti. Obenem pa mislim, da si firma vseeno ne bi privoščila dati na trg slabega hibrida, ker bi si s tem zapečatila usodo ...