T-2 IPTV na PCju z VLC 2.0.1 n-tič

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Prebral že milijon postov na to temo, tudi na T-2 "neuradnem" forumu itd., pa nekako ne najdem odgovora na vprašanje, kako skonfigurirati VLC, da streamal tv. Imam 100/10 optiko z naročeno TV. Občasno je TV zaseden in takrat bi rad pogledal svoj program na računalu.

Vse konfiguracije so namenjene VLCju verzije do 1.1.x, za 2.0.x ni ničesar. V meniju zadnje verzije pa tudi ni opcij, ki bi bile podobne tistim iz starejših verzij. Playlisto sem že snel, mi jo VLC player pokaže, vendar klikanje na programe ne naredi ničesar. Nikjer ne najdem točke, kjer bi nastavil UDP port.

Vrnitev na staro verzijo ni rešitev, ker ima nova toliko boljše kodeke, da bi raje ostal na tej.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kateri firewall oz. antivirusni program uporabljas? Jaz sem moral na Esetu izkljucit firewall in pol je delalo. Drugace ne, pa ceprav je bil vlc dodan, da ga ne cekira.

LP
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Aja, še konfiguracija računala: XP SP3, antivirusnik je MSE. V windows firewall sem VLC dodal kot izjemo, vprašanje je, če je firewall to dojel.
rolleyes-1.gif
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Kako pa imaš povezan računalnik z modemom? Ponavadi rabiš za TV ločeno mrežno kartico, ki je povezana direktno na modem. Ruterji večinoma blokirajo multicast, da se ne zabijeje wireless omrežje.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Uporabljam prenosnika z vgrajeno mrežno kartico, hardwire, ne wireless. Imam priklopljen router, ki je potem priklopljen na modem/switch za optiko. Televizije oz black boxi za televizije so seveda vezani žično direktno na switch.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Vrnitev na staro verzijo ni rešitev, ker ima nova toliko boljše kodeke, da bi raje ostal na tej.
Če ti je slika na VLC 2.0.1 toliko lepša, potem pa uživaj v črnem ekranu
grims-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Poskusi povezati prenosnik direktno na modem. Včasih stream zabije router in potem ne funkcionira. Vsaj pri meni je bolje, če je direktno kot prek Linksysa.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Bom poskusil. Sicer pa poskusil še z downgradeom na VLC 1.1.11 in upgradeom na VLC 2.1 beta, zadnji nightly build, brez učinka.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Če imaš router Linksys, v njegoven meniju Firewall pri Filted Multicast daj na Disabled.
Prej sem imel VLC 1.1.8 , danes sem pa ga posodobil na 2.0.1 in mi IPTV T-2 deluje brez problema. Router in dva Pc so povezani žično, mrežna kartica pa je samo ena in deluje normalno internet in TV. VLC-ja nisem nič nastavljal - delalo takoj po namestitvi novejšega VLC. Je pa res, da takrat ko je zagnan IPTV na PC, ne deluje brezžični int.na prenosniku.
Prvi PC ima XP in SP3, drugi pa Win 7 in na obeh deluje TV in internet brez problema.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Še preden sem prebral tvoje sporočilo, sem naredil prav to. Zdaj se je v VLCju že celo prikazala slika, vendar imam večino časa samo zmazek kockic in zastojev. V liniji ni problem, ker imam, kot že omenjeno, optiko 100/10. Pa tudi linija ni zabita s torrenti.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Najprej preveri, kako ti dela brez routerja. Potem pa greš eno stopnjo naprej.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Nikjer nisem zasledil, da bi podal podatek kakšen router uporabljaš.
Če imaš Linksys WRT54GL (xx), ta ni dovolj zmogljiv za tvojo linijo 100/10. Ta prebavi samo polovico tvoje linije (še manj) in ni primeren za tvojo. Ti imaš za internet linijo 100/10, za IPTV imaš pa dodatno (odvisno koliko STB-jev imaš)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Update: iztaknil kabel iz routerja in ga vtaknil direktno v modem/switch. Čudežno je začelo vse skupaj delati. Ko sem poskusil zadevo nazaj preko routerja, je občasno delalo, večinoma pa ne. Tako, da bo vzrok res v routerju, čeprav sem odpravil multicast filtering.

Router je Linksys WRT54G2 V1 z originalnim firmwareom. Bi kaj pomagalo, če bi ga upgradal s kakšnim 3rd party firmwareom? Speedtest.net preko routerja pokaže max DL okrog 73 Mb/s, direktno na switchu pa 90 Mb/s.

Kakšne so slabosti direktnega priklopa na modem/switch? Switch verjetno nima firewalla, ali pač? Pa seveda nepovezljivost v domačem omrežju, vključno z mrežnim printerjem. Sem še kaj spregledal?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Še to: imamo 3 STBje. Prenosi na mTorrentu so bili direktno na switchu tudi 10+ MB/s, na routerju pa večjih od kakih 7 MB/s nisem zasledil, je pa res, da so bili torrenti starejši in rahlo eksotični.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Misliš dirket naprave na modem (preko switch-a, če modem nim atoliko priključkov) ?
Potem:
- ni firewall-a, ki je sicer bil v ruterju (imaš pa še vedno na vsakem PC-ju)
- lokalna povezava bi lahko bila, odvisno od detajlov, ki jih ne poznam. Meni na VDSL2 je recimo delovalo.
- omejeno število naprav (IPO naslovov). Nekje 2 ali tri gresta brez ruterja.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Modem/switch Milan, ki ga uporablja T-2, ima 8 slotov. Trije so trenutno namenjeni tevejem, en je za router, ostali so prazni.

Se pravi, ni resnih varnostnih težav?