Timeattack Shakedown - 23.3.2012 - Raceland Krško

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Sezona se začenja, temperature bodo ravno prave, gume bodo jutri pripravljene
cheer.gif

http://www.timeattack.si/
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
No ja, čeprav se je rdeča corsa A obrnila na streho . . .

Aja, sej tukaj ste ta glavni bolj odprti glede takega oglaševanja? Ne boste nič kompliciral, pa zaklepal in tako naprej . . .
evil.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
No ja, čeprav se je rdeča corsa A obrnila na streho . . .
Hehe, ni bila edina. Bel Clio, rdeč Nissan Silvia, pa še kakšen verjetno so dobili bojne rane
smile-1.gif
.
Ovinek na koncu ciljne in potem naslednji v levo sta zahrbtna, ker imaš dovolj veliko hitrost, da se prerineš čez izletno do gum.... Tako da, tam bolj na izi, ostalo pa poln gas
grin1.gif
... Čeprav na parih ovinikih znajo biti tudi stebri od razsvetljave hitro preblizu.

Sicer pa izgleda ne bo nič dežja v petek
frown-1.gif
.

PS: Kdo pa oglašuje
grin1.gif

PS2: Kakšne gume boste imeli? Moje so mislim da letnik 2007, Goodyear-ke, ene 3mm profila, letne... Tako da za ene 2 TA-ja bi moralo bit
grin1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Jaz ne pridem, čeprav na začetku sem celo mislil it vozit (prvič zame) ampak sem potem videl, da bo trening v Zapolju pred PRK-jem in bom šel gor pogledat.
Glede na temperature ne smejo bit pretrde, torej zimske ali pa recimo T1R, te se zagotovo ne bodo pregrele v tistih petih krogih.

Ja, glej, če slučajno nimaš ti kaj od tega timeattack-a, da bi zaslužil na komu. Torej, da ne boš zaračunal vožnje sovoznikom, rental čelado komu ali mogoče celo pristal na zastonj pijačo, no naj se prej napiše darilna pogodba ali kaj podobnega . . . potem ti verjamem, da je cilj te teme le konstuktivna debata in seveda voznicam/kom pokazati, da se lahko divja na temu primernem poligonu, torej se temu primerno poveča varnost v prometu.

No, pa še en audi (ogromna ladja) srebrn, je tudi letel v tistem levem direkt naravnost, če se ne motim.

Pa še @Ircar ne bo vozil in tako res ne pridem.
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Glede na temperature ne smejo bit pretrde, torej zimske ali pa recimo T1R, te se zagotovo ne bodo pregrele v tistih petih krogih.
Lool, kakšne T1R, zadnje tri runde sem preživel z nekimi 9 let starimi zimskimi Goodyeark-ami, tako da tokratne letne bodo bistven napredek
wink-1.gif
. Ampak vseeno, kapo dol tistim gumam, cca 400 km po razbeljenem asfaltu v težki kravi ni slabo…
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Ja, glej, če slučajno nimaš ti kaj od tega timeattack-a, da bi zaslužil na komu. Torej, da ne boš zaračunal vožnje sovoznikom, rental čelado komu ali mogoče celo pristal na zastonj pijačo, no naj se prej napiše darilna pogodba ali kaj podobnega . . . potem ti verjamem, da je cilj te teme le konstuktivna debata in seveda voznicam/kom pokazati, da se lahko divja na temu primernem poligonu, torej se temu primerno poveča varnost v prometu.
Bemtiš, a zdej še pijače ne smem spit…
tongue-1.gif
Sicer se pa varnost v prometu nič ne poveča, ker se mi zdi, da tisti, kateri drgnemo dirkališča večinoma ne norimo po cestah…
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Pa še @Ircar ne bo vozil in tako res ne pridem.
tongue-1.gif
Od kdaj je pa Ircar pojem? Mini Hayabusa bo tam, bo kr fajn gledat zadevo…
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
Škoda, da je na petek, drugače bi prišel zradirat zimske... Mogoče pa pridem malo kasneje pofirbcat.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Od kdaj je pa Ircar pojem? Mini Hayabusa bo tam, bo kr fajn gledat zadevo…
Dve leti nazaj je recimo bil, k je mel najbol cajt od tekmovalcev oz takoj za Domnom, lani so pa mal napredval, tko da je mogoče lih na repu top 10. :p

Kok je fajn o seb v tretji osebi govort.

Bo uspelo miniju pod minuto?
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Ponavadi grem gledat, če je kaj zanimivega oz. obstaja možnost, da bo nekdo dobro vozil. Ne, da se mi fijakat dol in gledat nekaj nič posebnega in zaradi tega pokurim pol tanka.

Sicer je pa @Ircar eden izmed redkih, ki bi lahko postavil nov rekord.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Zdej po moje ne bodo pogoji za rekordne čase ampak čez sezono, pa če bo kdo postavu nov rekord bo to Domen, za njim nas je pa ene 10, k se lahko konkretno bockamo (kako sekundo za Domnom, če mamo dober dan). Ampak za kej tazga so vsaj za začetek potrebne čim boljše slicks gume. V mojem primeru nove (ker ne dobim rabljenih 17), kar je pa strošek v višini 1200 eur.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Ponavadi grem gledat, če je kaj zanimivega oz. obstaja možnost, da bo nekdo dobro vozil. Ne, da se mi fijakat dol in gledat nekaj nič posebnega in zaradi tega pokurim pol tanka.
Sicer je pa @Ircar eden izmed redkih, ki bi lahko postavil nov rekord.
Fair enough… Ti gledaš z vidika gledalca, jaz sem gledal z vidika voznika. Čeprav meni osebno so bolj zanimive kakšne eksotične predelave, npr. kot je ta Mini Hayabusa, pa tisti Peugeot 106… Je pa res tudi, da je noro gledat, ko Micke ob izhodu iz ovinka (sploh na ciljni ravnini), dobesedno poletijo ven, kot da so zalepljene na asfalt.
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Zdej po moje ne bodo pogoji za rekordne čase ampak čez sezono, pa če bo kdo postavu nov rekord bo to Domen, za njim nas je pa ene 10, k se lahko konkretno bockamo (kako sekundo za Domnom, če mamo dober dan). Ampak za kej tazga so vsaj za začetek potrebne čim boljše slicks gume. V mojem primeru nove (ker ne dobim rabljenih 17), kar je pa strošek v višini 1200 eur.
Jah, tukaj se pač moraš odločit za kaj se ti gre. Ali greš se dol zgolj znoret in uživat ali pa greš na lov za mesti in rekordom. V prvem primeru prideš relativno poceni čez, v drugem je žal treba investirat večje količine denarja.
Osebno, če gledam me stane en obisk (če ni okvar
smile-1.gif
): prijavnina 40 EUR (ali kolikorkoli že), tank nafte (80 EUR) in pa nabavil sem rabljene feltne in gume za 50 EUR. Gume so zdržale tri mučenja, sedaj bom pa itak svoje izrabljene izmučil do konca, strošek montaže je bil 10 EUR. Tako da v prvem primeru je strošek še sprejemljiv. Če bi hotel kaj prčkat v drugem bi pa itak moral najprej avto zamenjat, hehe…
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
timeattack-rezultati-0-2.png


Razumem tudi iz vidika voznika, ker vem kako je to, ko si nekje na varnem daš duška in potem si takorekoč enostavno potešen.

Sicer pa tist mejhen pukl na cilji ravnini, skoraj da ne poletijo čezenj.
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Še malo slik:
http://www.mihafabijan.si/2012/03/timeattack-shakedown-23-3-2012/
Škoda ker so na avtomobilizem.com bedasto prepovedali oglaševanje TimeAttack-a. Tam si običajno dobil vse slike.

Sicer pa je bilo razen gužve prav zakon. Fajn folk, tudi novinci so se do konca udelali in pričeli gledat v vzvratna ogledala
evil.gif
, kar se mi zdi, da za tono in pol težko kravo in 105KM niti ni tako slabo.
Nekaj izletov s proge (večinoma novincev) je tudi bilo, vendar nič hujšega. Gume bodo pa ob takem tempu zdržale vsaj še 2 rundi
cheer.gif
.

PS: Tistemu, kateri mi je sunil dvigalko pa upam, da se mu bo roka posušila. Če pa rabi ročko za dviganje naj me pa kontaktira, se bova zmenila za ugodno ''plačilo''.
evil.gif